Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

развиване на спринтови качества

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
eron
Ученик
Ученик

Юзър от: 03 Мар 2010
Живее в: България-София

МнениеПуснато на: Нед Мар 07, 2010 17:39    Заглавие: развиване на спринтови качества Отговорете с цитат

Здравейте на всички искам да си развия спринтовите възможности, по конкретно на 100 м.Правя през ден 5-6 спринтови отсечки от по 50 м. и от време на време скачам на въже, ще съм благодарен ако ми дадете по конкретни насоки за тренировки с цел подобряване на спринта !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2010 15:12    Заглавие: Re: развиване на спринтови качества Отговорете с цитат

eron написа:
Здравейте на всички искам да си развия спринтовите възможности, по конкретно на 100 м.Правя през ден 5-6 спринтови отсечки от по 50 м. и от време на време скачам на въже, ще съм благодарен ако ми дадете по конкретни насоки за тренировки с цел подобряване на спринта !

Какво правиш с тежести?

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Пон Мар 08, 2010 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

eron написа:
По принцип с тежести тренирам за горна част на тялото-лег,бицепсово сгъване,набирания,горен скрипец,за крака тренирам предимно със собствена тежест-пистолет и от време на време клякане с щанга.

Горе остави набиранията и добави военна преса.
Долу тежки тяга, клек и напади.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Dezzi
Ученик
Ученик

Юзър от: 08 Ное 2009

МнениеПуснато на: Вто Мар 09, 2010 22:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си подобрих спринта, като бързина, благодарение на тежкото! Както каза Милко в залата права тяга, клек и напади с много тежко! Освен това много ми помогна и интервалното кардио 30сек -40 сек. бързо въртене на висока степен колело или каквото и да било там, но това е пак тежко натоварване! Спринта ми е винаги не повече от 20 сек., но става значително по-бърз и съответно изминавам по-дълго разстояние...още не съм го мерила обаче, не знам как?
Върнете се в началото
Mitk0
Професор
Професор

Юзър от: 05 Окт 2007

МнениеПуснато на: Вто Мар 09, 2010 23:56    Заглавие: Отговорете с цитат

За да подобриш спринта, можеш да работиш в две посоки - подобряване на дължината и подобряване на честотата на крачките. Съответно те оказват влияние на максималната ти скорост и ускорението ти.

Кратки спринтове по хълм (нагоре и надолу) и плиометрични упражнения помагат за ускорение.
Летящи спринтове и упражнения като клек, обръщане и т.н. помагат за максимална скорост.

Хубаво е и да тичаш с техника, каквато препоръчват треньорите - в 90% от случаите тя е правилната от биомеханична гледна точка за теб.
Някои неща са:
- акцент върху дорсифлексията и повдигането на коленете
- хубави движения с ръцете
- стремеж към отпуснатост, за да не пречиш с антагонистите на агонистите и да се спираш сам
eron
Ученик
Ученик

Юзър от: 03 Мар 2010
Живее в: България-София

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2010 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и някои клипчета по темата:
http://www.youtube.com/watch?v=qmErE5ogKJE&feature=PlayList&p=95475DE7D4BC255A&playnext=1&playnext_from=PL&index=35

http://www.youtube.com/watch?v=6BmtGNjm7BE&feature=PlayList&p=95475DE7D4BC255A&index=36
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT