Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Разширени вени

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
KrediK
Ученик
Ученик

Юзър от: 20 Юли 2007

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2007 11:55    Заглавие: Разширени вени Отговорете с цитат

От около половин година, може и повече да е, имам разширени вени Confused . Наскоро ходих при личната, а после и при хирург (не съдов, просто защото в Бургас няма такъв). И двамата бяха на мнение, че мога да си продължа с фитнеса, но трябва да правя движенията, поне тези при които съм изправен или седнал, с малки тежести. Личната дори се ужаси, като разбра че правя клек с (иначе невероятно голямата тежест Embarassed Very Happy ) 60кг.
Седмица вече не съм правил мъртва тяга, клек, гребане с щанга... Липсват ми... Crying or Very sad Бил съм влюбен без да го осъзнавам... Но така е - чак когато изгубиш нещо, осъзнаваш колко ценно е било за теб. Знам, че никога няма да е същото без тези движения, но все пак има ли с какво да ги заменя? Единствените упражнения, за които се сещам да не натоварват вените, но да натоварват краката са на машини Evil or Very Mad . А мъртвата тяга? За нея нямам и идея. Ще мога ли изобщо занапред да провеждам нормална силова тренировка...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
denny
изгонен.

Юзър от: 25 Яну 2006

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2007 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

тренировките за крака да са с малък обем (3-ки, 4-ки, по-малко серии)
не се престаравай със спринтовете, и изобщо с тичането

храни се ВМ-НВ! Важно е с това, че не се задържат течности.

контрастни душове на краката, почивай като ги вдигаш на високо.

вит. C, рибено
плувай лятото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Май 13, 2010 20:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам разширени вени, особено на десния крак. Никога не са ми били ограничение за тежестта или за вида движение. (Не казвам, че никога не съм изпитвал дискомфорт.) Дори сега когато съм по-силен, почти нямам проблеми с дълго седене прав или дълго ходене. Докато преди няколко години след такъв ден, вечер съм искал да плача от болки в краката. Мисля, че в следствие на тренирането, всичките ми кръвоносни съдове са се разширили включително и тези по-краката, което им помага по-равномерно да поемат потока от кръв - тоест разширените вени са се облекчили за сметка на разширяването на останалите.

Това е моят опит. Мисля че рябва просто да се подходи разумно - "Правилно, Постепенно, Постоянно !"

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Май 14, 2010 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

орион написа:
Да си призная - и аз снощи си мислех нещо подобно.
Сред спортисти и тренирани хора не съм виждала проблеми с разширени вени. Колкото по-заседнал начин на живот - толкова по-често се среща. Това, без да е закон, си е тенденция.
Насочих се към решението - умерено, но все пак си запазвам крачното натоварване. И внимавам, и наблюдавам. И не забравям рибеното масло (тюх, днес забравих вит С)

Спортът помага в позитивна посока, но не е застраховка.
Аз имам един възел на десния прасец, който забелязах преди 19 години, когато бях на 15. Спортувам целенасочено от 6 годишен, а съм отраснал супер активно и от бебе. Тоест, лекият дефект в циклите на сърцето, който се предполага, че е причината, е факт и всичкия спорт на света няма да го спре.
Знам и за други такива казуси.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT