Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Възстановяване след операция на апендикса?

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
extreme
Ученик
Ученик

Юзър от: 01 Юни 2012

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2012 21:45    Заглавие: Възстановяване след операция на апендикса? Отговорете с цитат

Въпросът ми е колко месеца след операция на апендикса можем да ходим на фитнес.Лекарят,който ме оперира беше малко (съжалявам за думата) шемет и беше някак отнесен винаги разсеян и много странен.Каза ми след 6 месеца ще можеш отново да дигаш тежки неща,защото въпреки,че операцията засяга мускули,но малка част от мускули тоест като площ е малък разреза(около 4 сантиметра).Учудих се,че след толкова малко време ще мога да вдигам тежести.Когато казах на майка ми,която едно време е била мед.сестра тя ми каза,че 6 месеца са много малко и,че преди е било минимум година след операцията да се вдигат.Та въпросът ми е колко време?Със сигурност не е 6 месеца,защото е прекалено малко и не намерих никъде в интернет тема за апендикс само хернии и операции на крайници и други части на тялото с голяма дължина на разреза.Слаб и висок съм нямам коремче и съм ходил преди операцията така по малко на фитнес,но не често.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tarratos
Ученик
Ученик

Юзър от: 09 Сеп 2011
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Юни 01, 2012 23:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е. Лекарят е прав.
Анатомично не се режат мускули, а ги придърпват настрани чрез разрехавяване. По принцип не се реже. Но като се стигне до перитонеума няма как се реже и така се създава дефект в него, който трябва да зарасне. А самия факт че вече са ти бъркали в червата те прави рисков за херния така че ДА. Не вдигай тежести ПОНЕ половин година. След това може да започнеш но умерено.
Иначе пий витамин Ц и т.н. всичко необходимо за здрава съединителна тъкан когато почнеш да тренираш след 6тия месец защото риска си остава. Ако до 5тата година нямаш проблем значи нямаш от какво да се притесняваш.
Върнете се в началото
metalex
Доцент
Доцент

Юзър от: 01 Окт 2010
Живее в: Ямбол

МнениеПуснато на: Съб Юни 02, 2012 17:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледни това
http://hernia-center.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=15&lang=bg
А сега да кажа и за моя случай.Около Коледа 2010 г.ми направиха операция от херния в едната торбичка на тестисите.Тя се прави чрез влизане през коремната стена,като също като апендикса,не се реже мускул.Току що си погледнах в дневника,още на 07.02.2011 съм започнал да правя тяга и клекове,т.е.месец и половина по-късно.Така че не се плаши,ти най-добре ще си усетиш тялото.Успех!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT