Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

въпроси

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vava
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Сеп 2012

МнениеПуснато на: Чет Окт 25, 2012 13:51    Заглавие: въпроси Отговорете с цитат

привет на всички в този прекрасен форум .
от два месеца имам проблем с тромб ,който запуши дълбоката вена на крака ми и това тотално ограничи физическата ми дейност ,което е мноого кофти но трябва да се справям и с тази ситуация Smile
по принцип личното ми тегло често варира но общо взето си е високо ,което почети не е било проблем ,като се има в предвид че съм бил активен спортист а и на 50 години поддържах добра физическа активност
поради пълното спиране на физическа активност минах на ВМ НВ хранене и успявам да не качвам килограми и да се чувствам в добра кондиция но ми се ще да вляза в кетоза за известно време за да сваля малко килограми /в момента са около 105 Confused / но не знам това дали няма да окаже влияние върху състоянието на кръвта ми / в момента съм на хапчета за разреждане на кръвта и строг медицински контрол на тези показатели / и дали изобщо има смисъл при положение ,че не спортувам.
надявам се на всякаква помощ от вас ,препоръки за самото заболяване ,ако някой има подобни проблеми до съвети с храненето,количеството калории и всичко в тази насока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vava
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 08:47    Заглавие: Отговорете с цитат

всеобщото мнение е,че мозъка се храни с глюкоза 8въглехидрат/ по начина по ,който се храним ние с минимално въглехидрати не ощетяваме ли нашият мозък и каква е теорията от къде получава необходимата глюкоза при ВМ хранене.
Върнете се в началото
silveR-
Студент
Студент

Юзър от: 08 Сеп 2012

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

" Кетоните са били намерени за пръв път при диабетици и погрешно са били смятани за вредни. Очевидно в кръвта на диабетиците не се появява често инсулин. Липсата на инсулин в кръвта освобождава много мазнини от мастните депа, които в последстви се раздробяват на кетони. Няма нищо лошо в кетоните. Кетони може да се наблюдават и при хора, които използват някаква форма на лечебен глад. Много хора се чувстват страхотно при гладуване и едва ли не получават някакви просветления. Познайте защо? Защото мозъкът ви обожава кетони. Нервната система не е пригодена да гори свободни мастни киселини, но пак повтарям ОБОЖАВА КЕТОНИТЕ. Всяка клетка в тялото ви предпочита кетоните(вид мазнини) като гориво, въпреки че много хора вярват обратното. "
Ето затова НВ-ВМХ ни прави машини Laughing !
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=5476
Върнете се в началото
Petia
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2009

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2012 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си мисля, че на човешкия мозък изобщо, ама ИЗОБЩО не му пука какво ще яде. Той иска бърза, моментално усвоима енергия, и кислород. Много, и от двете, по всяко време. Дали тази енергия ще е под формата на глюкоза (чийто път на разграждане най-малкото е малко дългичък) или на кетонови тела (и директно АсСоА за окисление, много по-семпло, много! повече АсСоА от една мастна молекула), него това хич не го интересува (поне не толкова, колкото си мислим,лично мнение). Оттук насетне може да се мисли за + и - на всеки от двата типа източници. Всички познаваме и лесно можем да разберем отрицателните страни на ВВХ. Относно мазнините, минусът, за който се сещам ей така, е само подкисляването на кръвта при кетоза (което при ВВХ също го има, но като кръвна захар). Не се наемам да определям кой е по-добър, не съм чела достатъчно. Аз лично избирам НВ-ВМ, най-малкото защото чрез него избягвам инсулиновия фокстрот в кръвта си с всичките му "екстри", и това ми позволява да мисля! и реагирам адекватно през деня, независимо от часовете на хранене.
Колкото за ВМ-НВХ по време на сесия Laughing веднъж през живота си ще чакам сесията с желание, за да мога да наблюдавам съзнателно какво се случва Laughing А и някак си ми се струва, че във форума глупаци няма...
P.S Говорейки за ВМ-НВХ, визирам нашия тип хранене, с достатъчно протеин. Ако някой тръгне да набива само масло и нищо друго, не знам дали ще е по-здрав от тези, набиващи само солети.

iHerb - SQH573
Върнете се в началото
vava
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 08:32    Заглавие: Отговорете с цитат

много ми е приятно когато чета такива разсъждения по простата причина ,че за мен ВМ хранене можеш да го превърнеш в начин на живот а не просто диета или моделиране на определена мускулна група .
от малко време живея по този начин за да правя обобщения засега тялото ми реагира добре надявам се след 1 година да мога да кажа същото .
Върнете се в началото
Freja
Студент
Студент

Юзър от: 17 Ное 2009

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

на режима вече от година вземам тежки изпити и то без проблеми
единственият недостатък е, че поради липсата на скокообразни промени в нивата на кр. захар не се усеща глад и съответно човек може да мине и без паузи и чак вечерта да се усети, че цял ден не е мръднал и не е ял

след като веднъж вече се подредих така, почнах да си правя нарочно паузи

иначе сравнявам се с колегите - по време на лекциите не издържат повече от час без зареждане
а аз отивам там сутрин само след едно кафе, разбито с малко масло
нямам проблеми да изкарам до обяда
следобед само малко кафе
а те масово дремят след въгл. кома, в която се вкарват на обяд и без енергийни напитки не оцеляват

резултатите ми са все около 80-90% спрямо масовите 60%
да не говорим, че и възрастта ми е средно с +10 спрямо тях

само че аз нямам бременен корем, а повечето 20год колеги си имат и корем,и гърди, и паласки, като баби са
Върнете се в началото
kovy
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Фев 2010

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

и без ирационални обяснения и сравения, си има логично обяснение - организмът си изработва необходимите глюциди, които даже надвишават нуждите на мозъчната дейност Beer

Влагането на въглехидрати в повече при усилена умствена дейност е като това е да търсиш по-голям ефект слагайки вместо 1 доза прах - 2 дози в пералнята и да чакаш прането ти да стане по-чисто ... хмък, обаче прането ти ще остане с полепнал химически препарат Wink
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2012 23:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, момичета, поздравления за хубавите разсъждения!

Тъй като темата в общи линии е изчерпана, аз ще споделя собственият си опит.

Спазвам ВМ-НВХ от началото на 2006-та година, което прави почти седем години. Още в самото начало изчезнаха редица от здравословните ми проблеми. През този период от време съм защитил бакалавърска и магистърска степен в Технически Университет, при това с отличен успех. Спечелил съм няколко стипендии за дейности в областта на машиностроенето, като тази която най-силно се е отпечатала в мен е стипендията на името на Академик Балевски, на фондация Еврика. Спомням си че тогава бях много горд от това си постижение. От няколко години работя като ръководител на проекти и вероятно се справям добре, защото те стават все по-мащабни. Това е работа свързана изключително с мислене и то в пъти, тъй като в по-голямата част от времето се налага да мисля за това което други хора трябва да работят/мислят. Към момента следвам за докторска степен. Миналата събота (и не само) докато бях потънал в мисли и записки, се улових, в разсъждение върху това - колко добре работи мозъкът ми.

Вероятно всичко това се дължи не само на хранителният режим, обаче има едно нещо за което съм му изключително благодарен - той наистина ми позволява да работя на по-високи обороти. Преди за се запозная с принципите на ВМ-НВХ, след интензивно умствено натоварване, буквално всяка вечер имах главоболие. Дори се бях научил, че ако искам да правя нещо вечерта през деня не трябва да се напрягам прекомерно. Относно него още като малко дете ми бяха поставили диагноза, че имам някаква си там форма на мигрена и аз се бях примирил с този факт. Още първите седмици след като започнах да се храня по този начин, а той тогава далеч не е бил толкова чист както в момента, главоболието отшумя и изчезна. Аз предполагам, че се е дължало на обезводняване на мозъка, но кой може да знае Smile

И да истина е, че тук в нашия форум е пълно с умни и мислещи хора! Без да се замислям се сещам за поне трима души отдали се на познавателни занимания. Не знам дали са такива защото така се хранят или се хранят така защото са такива, но това е факт.

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT