SPIDER SPORT

Правилно,  Постепенно,  Постоянно !  

Пионерите на ниско-въглехидратна диета "НВД" и тежко трениране със свободни тежести

началоEnglish version
Кои сме ние Предлагаме ви Статии Упражнения FAQ Блог Форум
Дисбаланс в мускулите на краката вследствие на травма

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Травми, възстановяване, профилактика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Данко
Студент
Студент

Юзър от: 17 Фев 2013

МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2013 23:49    Заглавие: Дисбаланс в мускулите на краката вследствие на травма Отговорете с цитат

Значи моята история е следната. Преди 4 години някъде си контузих лявото коляно. Стана много нелепо, при бързо изпълнение на клек с щанга, като преди това не бях и загрял. От тогава мина доста време, но коляното така и не се възстанови напълно. Появи се пукане, при клякане се чува едно хръскане. Аз обаче без спорт не мога и си тренирам карате. Проблемът е, че от как стана тази травма мускулът на лявото ми бедро винаги е по-слаб. Това се дължи на увреждането на ставата, но аз съм упорит и искам мускулите на двата ми крака да се изравнят. Но така се получава, че като тренираме в залата за крака, например правим американски подскоци или пък правим от тези жабешките подскоци и после винаги имам много по-голяма мускулна треска на десния крак, най-вече на бедрото, отколкото на левия. Аз почнах да си правя някакви експерименти и да правя разни упражнения в нас само на левия крак, но гледам да са такива, които не натоварват много ставата, най-вече от така наречените изометрични мисля ги наричаха. Примерно просто си седя на стола с леко присвити крака и свивам и отпускам мускула на бедрото без да движа въобще крака. Дори като карам колело нарочно натискам педала много повече с левия крак, но не мога да разбера защо не се получава. Поглеждам в огледалото, стягам краката и мускулите на бедрата и отново виждам, че този на дясното изпъква много повече от този на лявото. Наистина не миждам логика в това аз да правя някакви упражнения само на ляв крак, а да няма никакъв ефект. Ако някой ми даде съвет за моя проблем ще му бъда много благодарен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2013 00:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
мисля, че ако се свържеш със Спайдър Спорт на оказаните на сайта координати, е най-доброто което можеш да направиш. Aако е необходимо те ще те насочат и към кинезитерапевт. Вероятно е все още ставата ти да не е толкова зле, а проблема да не е точно в нея. До колкото разбирам все още не си търсил помощ от професионалист?

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Данко
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2013 00:16    Заглавие: Отговорете с цитат

pa4080 написа:
Здравей,
мисля, че ако се свържеш със Спайдър Спорт на оказаните на сайта координати, е най-доброто което можеш да направиш. Aако е необходимо те ще те насочат и към кинезитерапевт. Вероятно е все още ставата ти да не е толкова зле, а проблема да не е точно в нея. До колкото разбирам все още не си търсил помощ от професионалист?

Поздрави!

Бях на ортопед преди време. Той ми каза, че съм увредил хрущяла и че най-добре да тренирам с няква специална ортеза, нещо като наколенка, но аз си тренирам без нищо.
Върнете се в началото
BiniBoeva
Гл. асистент
Гл. асистент

Юзър от: 25 Май 2010
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2013 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Данко написа:
pa4080 написа:
Здравей,

Поздрави!

Бях на ортопед преди време. Той ми каза, че съм увредил хрущяла и че най-добре да тренирам с няква специална ортеза, нещо като наколенка, но аз си тренирам без нищо.

Тренировките по карате как ти се отразяват на коляното? По проницип ударите с крака доста усукват коленете. Казвам, защото съм тренирала таекуондо 8-9 години и моите колене също си щракат. И сред таекуондистите травми по коленете са често срещани.

Иначе за да се види дали наистина ти е изтъркан хрущяла трябва да ти направят ядрено магнитен резонанс. С коленете е сложно да се разбере какво точно не е наред с обикновен преглед. Също е важно ортопеда да разбира от спортни травми. Повечето си нямат и на идея.
Върнете се в началото
Данко
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2013 13:33    Заглавие: Отговорете с цитат

BiniBoeva написа:
Данко написа:
pa4080 написа:
Здравей,

Поздрави!

Тренировките по карате как ти се отразяват на коляното? По проницип ударите с крака доста усукват коленете. Казвам, защото съм тренирала таекуондо 8-9 години и моите колене също си щракат. И сред таекуондистите травми по коленете са често срещани.

Иначе за да се види дали наистина ти е изтъркан хрущяла трябва да ти направят ядрено магнитен резонанс. С коленете е сложно да се разбере какво точно не е наред с обикновен преглед. Също е важно ортопеда да разбира от спортни травми. Повечето си нямат и на идея.

Само първата година сред травмата имах проблеми. И това беше просто при изпълнение на страничен кик в бедрото от място, защото при бързо изпълнение опорният крак трябва да се върти много бързо в посока на удара с крак. Знаеш как е, щом си тренирала. Бях осукал малко мисля и затова травмата се възобнови. Всъщност тогава осъзнах, че травмата ми е сериозна, защото самото първоначално травмиране беше станало някъде година преди да ме заболи пак коляното на тренировките. Тогава обаче не изглеждаше чак толкова сериозно. След като ме заболя пак на тренировки си дадох дълга почивка, ходих и на нагрявки за коляното. И сега вече година и половина си тренирам и болки в коляното нямам, единствено ме притеснява този дисбаланс в мускулите на бедрата. Ето оня ден правихме американски подскоци и сега имам мускулна само на десния крак. Как стават тия работи? Пробвал съм китайска седянка, всеки, който знае какво е това упраженение, знае, че принципно абсолютно логично е при него да има правопропорционално натоварване и на двата крака. Обаче дори и след него съм усещал после по-голяма болка и мускулна в десния крак и бедрото. Ето това не мога да разбера! И как да тренирам така, че двата крака да се натоварват наравно или пък трябва да тренирам само левият, но както казах в началото и това не помогна.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Травми, възстановяване, профилактика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети