Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Оказване на първа помощ
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Съб Май 10, 2014 17:57    Заглавие: Отговорете с цитат

petroff написа:
Нещо за първа помощ при настъпване на алергичен шок?
Дъщеря ми е алергична към какво ли не и винаги питам. Питах една преглеждаща я професорка-алерголожка във Варна дали е вярно, че потапянето в студена вода помага - отделял се повече адреналин и противодействал в някаква степен. Тя ми отговори със самоирония, че допреди да получи анафилактичен шок също е мислила така, и че дори по време на събитието е влязла в банята под студения душ. Значи помогна?- питам аз, а тя - Ами благодарение на една бъдеща докторица, моя студентка, която се оказа е дошла да ме пита нещо и ме открила паднала под душа едва ли щях да съм жива! - та толкова за студения душ. Тя ми е препоръчала винаги да нося урбазон в съответните дози и дори адреналин, въпреки че идея си нямам дали мускулно адреналина ще помогне - повечето доктори казват в никакъв случай да не се инжектира по какъвто и да е начин адреналин!

Да, инжекция адреналин е начин за купиране на симптомите.
Дали ще стане със студено нямам представа.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT