Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Въпрос за тежестите... до кога...

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mizrahi
Ученик
Ученик

Юзър от: 20 Яну 2011
Живее в: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2011 10:39    Заглавие: Въпрос за тежестите... до кога... Отговорете с цитат

От известно време тренирам, според принципите, изложени от Милко в сайта и форума. Резултатите са задоволителни, така че ще продължа...

Въпросът ми е обаче докога да увеличавам тежестите? В началото естествено почнах с едни килограми, но сега те ми "олекнаха" и съм ги повишил... Интересно ми е докога трябва да се увеличават и дали ще има смисъл от тренировка, която дълго време ползва едни и същи килограми за упражненията...

Лично аз не искам да ставам "горила" нито "добитък" и прочее животни, но ми харесва когато съм с добре оформена обемна мускулатура...

Затова и най вече ме интересува, ако в един момент спра да вдигам килограмите с които правя упражнения, ще се запази ли ефекта от тренировката...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2011 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Горила или добитък се става чрез съответните хранителни предпоставки, а не чрез вдигане на щанги.

До колкото по-големи тежести стигнеш толкова по-голям и дълготраен ще бъде този ефект от тренировките.

Пази се от травми и давай смело напред. Когато натрупаш 2-3 години опит сам ще си отговориш на въпроса до къде искаш да стигнеш и с колко големи тежести смяташ да продължиш да тренираш за в бъдеще.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
орион
Студент
Студент

Юзър от: 27 Окт 2006
Живее в: свят голям, тук и там

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

аз също си задавам този въпрос често напоследък. предвид пола и възрастта, не очаквам да имам увеличаване над това, което вдигам в момента. хем ми се ще да са повече, хем не усещам да имам ресурс за повече. с години стоя на едни и същи тежести. като си погледна дневниците, нещата изглеждат по-различно: макар да е с мравчени стъпки, доста кила съм вдигнала.
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 05, 2014 20:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето един мой отговор на този въпрос
Освобождаване движенията със свободни тежести

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT