Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Хормоните ли са причина?

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Паола Йорданова
Ученик
Ученик

Юзър от: 20 Окт 2014
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 20, 2014 18:13    Заглавие: Хормоните ли са причина? Отговорете с цитат

За първи път пиша където и да е, извинявам се ако звуча неадекватно.
Реших тук да се доверя и да разкажа за проблема си.
От година и половина съм на ВМНВХ. Но не мога да овладея калорийния си прием, като цяло съм си била лакома, само че започвам да осъзнавам че не е само това. Започнах да чета и това постоянно преяждане ми прилича на хормонален дисбаланс.
Четох, че е пристрастяване към храната така както алкохолик към алкохола наркоман към наркотици. Ям невъзможни количества, разбира се не от глад, нямам чувство за мярка, никакв усет за ситост. Пиша защото съм на ръба да се панирам, изключително съм изплашена, защото осъзнавам, че е проблем, знам как би трябвало да се реши , но не мога да предприема нищо, някак не успявам. В смисъл за седмица две да и то голяма борба която е ненормална за ежедневието на човек.
Съответно през последните 2 години съм доста напълняла, чудя се дали не се дължи в крайна сметка и на храната ВМНВ. Правилната храна е, като се храня чисто усещам разликата, но като злоупотребявам?
Освен това за добавките. пия:
Omega3, А,D,K Vit.C, Magn., Melatonin-защото и безсънието ми е проблем също.
Тренирам активна съм - правя планински преходи, карам колело,тренирам с тежести.
Последно казвам или питам незнам?
В каталога на NOW разглеждам следните аминокиселини:
L-phenylalanine
L-tryptophan
SAM-E
5-HTP
трябва ли да ги комбинирам, мога ли? Да си ги взема ли? Дали ще имат ефект в правилната посока?
Трябва ми помощ сама не мога да се справя, убедих се.
Благодаря на всеки който сподели опит или даде съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kovy
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Фев 2010

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2014 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

На твое място бих пробвала психотерапия, така ще разбереш къде е по-точният ти проблем с емоционалното хранене.

Ако не ти подхожда на лайфстайла по-горното предложение, наблегни на заетостта си - когато човек е зает, не мисли постоянно какво да сложи в устата. Активно ходене на работа, работене, извънработно занимание, тренировки, преходи и най-вече среща с хора, приятели, смях, забавление. Всичко това изключва мисълта какво ще ям Wink

Второто е предложение, първото е решение, защото когато знаеш откъде идва проблема, наполвина е решен. Beer
Върнете се в началото
Вальо
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 04 Апр 2011
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 22, 2014 06:08    Заглавие: Re: Хормоните ли са причина? Отговорете с цитат

Паола Йорданова написа:

От година и половина съм на ВМНВХ. Но не мога да овладея калорийния си прием, като цяло съм си била лакома, само че започвам да осъзнавам че не е само това. Започнах да чета и това постоянно преяждане ми прилича на хормонален дисбаланс.Четох, че е пристрастяване към храната така както алкохолик към алкохола наркоман към наркотици. Ям невъзможни количества, разбира се не от глад, нямам чувство за мярка, никакв усет за ситост.

Ще те успокои ли, ако разбереш, че е хормонален дисбаланс? За да се справиш с това, ще ти трябва много воля и ред в живота. Планирай всяко едно хранене, планирай целия си ден от предния. Трябва да знаеш и имаш налични храните и количествата, които ще изядеш. Не оставяй нищо на произвола на съдбата. Тогава ще преяждаш с боклуци. Използвай малки чинии - не можеш да ги препълниш с храна, не си сипвай допълнително. Вземи си кухненска везна, за да мериш храните си и пресмятай калориите си известно време. Човешкият организъм се нагажда, след 1-2 седмици ще почнеш да свикваш с това количество храна.

Паола Йорданова написа:

Съответно през последните 2 години съм доста напълняла, чудя се дали не се дължи в крайна сметка и на храната ВМНВ. Правилната храна е, като се храня чисто усещам разликата, но като злоупотребявам?

Каквато и храна да ядеш ще напълнееш, ако преяждаш системно. Едно преяждане няма да ти натрупа килограмите, но и един ден на хранителен режим няма да ги свали! Трябва да си изградиш режим и да го спазваш.

Паола Йорданова написа:

Освен това за добавките. пия:
Omega3, А,D,K Vit.C, Magn., Melatonin-защото и безсънието ми е проблем също.
Тренирам активна съм - правя планински преходи, карам колело,тренирам с тежести.
Последно казвам или питам незнам?
В каталога на NOW разглеждам следните аминокиселини:
L-phenylalanine
L-tryptophan
SAM-E
5-HTP
трябва ли да ги комбинирам, мога ли? Да си ги взема ли? Дали ще имат ефект в правилната посока?

Колко пъти в седмица тренираш? Правилното хранене е основно за сваляне на килограми, тренировките са като бонус. Можеш да прочетеш следната статия, за да се увериш.

http://lichentrenior.com/vsashnost-trenirovkite-goriat-malko-kalorii/

Същото е и с добавките - не очаквай добавките да ти решат проблема с преяждането.

От София си - щом се допитваш до форума на Спайдърспорт, аз лично бих отишъл директно в някое от техните студиа. Задели известна сума за здравето си! Ще те насочат в тренировките, храненето, начина ти на живот дори!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT