Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

добавки при НВД???

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
no_bs
Гост

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 17:23    Заглавие: Витамини и други Отговорете с цитат

Иха! Вече си имаме и Кредор! Браво, Милко!

Не знам дали е добре това да се отдели в самостоятелна тема, но аз като че ли все още не съм сигурна какви и колко витамини и добавки е добре да се приемат при НВД. Освен рибено масло разбира се, за него знам и гледам да си го вземам редовно във вариант cod liver oil. Все още по стар навик си вземам понякога и мултивитамина (One а Day Women), но определено не го правя всеки ден.

Гал, мисля, че ти беше споменала нещо за глутамина и за свойството му да потиска апетита. Дано не ме лъже паметта и този път. Wink Та си помислих, че малко разяснения по въпроса няма да навредят и благодаря предварително за всяка информация. Smile
Върнете се в началото
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 20:15    Заглавие: Re: Витамини и други Отговорете с цитат

Cod liver e идеалния вариант, тъй като се прави от дроб Very Happy
Смело го отваряй Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 22:03    Заглавие: Re: Витамини и други Отговорете с цитат

galya написа:
малко ме съмнява само Б групата и С-то

Групата от винамини "В" я има в субпродуктите, месото и черния дроб, ядките. Това е една от силите на НВД.
А витамин "C" се компенсира от месото, което не е ясно на науката как става точно, но има изследвания с хора, които са живели при ескимосите с десетиления (например Стефансон). Тоест витамин "C" малко е прехвален.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Сеп 21, 2004 22:15    Заглавие: Re: Витамини и други Отговорете с цитат

Цитат:
Групата от винамини "В" я има в субпродуктите, месото и черния дроб, ядките. Това е една от силите на НВД.
А витамин "C" се компенсира от месото, което не е ясно на науката как става точно, но има изследвания с хора, които са живели при ескимосите с десетиления (например Стефансон). Тоест витамин "C" малко е прехвален.

Ето накратко твоите думи, потвърдени от световната наука Smile
There are many different B vitamins, including thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxine (B6), and cobalamin (B12). The B vitamins work together to help your body use the energy you get from food. Some B vitamins are also important in helping the body use protein from the diet to build new cells and tissues.

You can get enough of the B vitamins by eating a variety of foods from different food groups. Animal products like pork, liver, kidney, poultry, eggs and fish are the best sources of vitamin B6. Many plant foods like whole grain foods (brown rice, whole wheat bread and oatmeal) are good sources of pyridoxine. Some legumes and nuts like soy beans, peanuts and walnuts are other plant sources of this B vitamin.

Vitamin B12 is needed for healthy blood. It is found only in animal products. If you are a vegetarian and do not eat any animal foods like eggs, milk or cheese, you may need to take a supplement for this vitamin.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Мар 10, 2015 21:30    Заглавие: Re: Пчелен/цветен / прашец? Отговорете с цитат

Mnooogo написа:
Пчелния прашец може ли да се прилага като хранителна добавка?

Да, по-подходящ е от меда.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT