Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Високи нива на инсулин и НВХ

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
JulsF
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Юни 2013

МнениеПуснато на: Нед Юни 16, 2013 23:12    Заглавие: Високи нива на инсулин и НВХ Отговорете с цитат

Здравейте,
след тест с глюкоза се установи, че имам високи нива на инсулин (при норма 20 моят беше над 220). До този тест се стигна след значително повишаване на кг (над 20 кг). Диагнозата е хиперинсулинемия (за щастие без СПКЯ). Предписаха ми Сиофор 1000, благодарение на който за година и половина понижих инсулина до под 100 и намалих теглото с 5-6 кг, но вече повече от година няма промяна, а имам да свалям още поне 12 - 15 кг. Ендокринологът ми ми отговаря с половин уста на въпросите, без да предлага работещи решения, което още повече ме изнервя.
В момента страшно много съм се обезверила, че ще мога да възвърна нормалните си кг и ще нормализирам нивото на инсулин. Освен че се чувствам зле като се погледна в огледалото, още по-зле ми става от всичко, което чета за това заболяване - че води до диабет!!!, до рак!!!!!, до невъзможност за забременяване!!!!, че е трудно отслабването, защото при хиперинсулинемията не се дебелее на мазнини и т.н. и т.н.!!!
Сега твърдо съм решила да се преборя с този проблем, но не знам как!
Видях, че във форума обсъждате добрите резултати от НВД, но не мога да преценя доколко тази диета е удачна за мен (забравих да спомена, че сладкото ми е голяма слабост, а месото го спрях, заради хормоните), както и какви да са първите стъпки, които да предприема?
Ще съм много благодарна на всеки, който ме посъветва и ме подкрепи в тази битка, която вече е непоносима за мен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
рОботче

Юзър от: 30 Сеп 2005

МнениеПуснато на: Пон Юни 17, 2013 09:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
(забравих да спомена, че сладкото ми е голяма слабост,

това, !разбира се!, е преодолимо.

Цитат:
а месото го спрях, заради хормоните)

каква е връзката?

прочети темите, които са посочени за основни.
прочети дневници на хора.
прочети теми, които излизат чрез търсачка на конкретни понятия: "хиперинсулинемия", "високи нива на инсулин" и др.

щом си стигнала до този форум, дай му шанс.

желая успех!
Върнете се в началото
JulsF
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пон Юни 17, 2013 18:59    Заглавие: Високи нива на инсулин и НВХ Отговорете с цитат

Благодаря за отговора, но все пак ми се иска да получа малко по-конкретни насоки като за дилетант в областта Worried
Върнете се в началото
silveR-
Студент
Студент

Юзър от: 08 Сеп 2012

МнениеПуснато на: Пон Юни 17, 2013 20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип не обичам хората, които чакат наготово, но тъй като ти имаш сериозни здравословни проблеми ще направя изключение.

Това е най-удачната диета за над 90% от хората(може и повече), а за диабетици(като каквато те разглеждам, защото високите нива на инсулина най-вероятно са заради инсулинова резистентност.. няма да задълбавам, почети ако се интересуваш) е страхотна.
Основното е 50-60 % от калориите да идват от мазнини, 20-25 % от протеини и останалите 15 % от въглехидрати, като в твоя случай бих ти препоръчал възможно най-тънко да минаваш с въглехидратите т.е. колкото се може по-ниско да са ти, и да ги замениш изцяло с мазнини.

Това с месото и хормоните по никакъв начин не го разбирам, та ако може да го разясниш .. ?
За сладкото .. бруталният ми отговор е .. спри или умри ;], в живота има моменти, когато трябва да се прави избор ;] ...

По-сериозният отговор - не съм най-големия специалист, нито имам медицинско образование, но смятам че ако се вписваш в основните принципи на ВМ-НВХ, няма да имаш проблем(т.е. сладкото - да е малко като калории, да се яде 1 час преди хранене, или 3 часа след). Въпреки това на твое място бих изключил всякакви въглехидрати (доколкото е възможно) от храната си, имайки предвид състоянието ти.

Това всичко е най-основното, с което можеш да започнеш .
Ето ти някои полезни линкове :
http://lichentrenior.com/visoko-mazninno-nisko-vaglehidratno-hranene-vm-nvh/
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=2000

А, още нещо много важно.. започни да тренираш.. в твоето тежко състояние както го описваш дори и нискоинтензивно тичане сутрин сигурно би свършило добра работа , но те съветвам да правиш високоинтензивни интервални тренировки или да вдигаш щанги или и двете .. може да блъскаш набирания и лицеви на лостовете до вас Laughing

Успех ! ;]
Върнете се в началото
JulsF
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Юни 20, 2013 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

SilveR-, благодаря ти за отговора,
имаш право, че очаквам съвети малко "наготово", тъй като не съм изчела абсолютно всички форуми на тема ВМ НВХ. Все пак резултатите ми, макар и не много задоволителни, показват, че поне не чакам оздравяването да ми падне от небето - свалянето на инсулина с над 100 единици, а и на няколко килограма ги постигнах със спорт и хранителен режим, а не с чакане наготово.
Това, че споменавам, че сладкото ми е слабост далеч не означава, че се тъпча с него...
Причината да потърся съвет в този форум е първо, че понижаването на инсулина спря (респ. на кг), без да съм променила нещо в начина си на живот, а втората причина е, че съм се запознала с принципите на НВХ (макар и не в абсолютни детайли) и смятам, че ще са ми от полза, (дори да нямах проблем), но се опасявам хаотично да започна да изпълнявам всичко, което изчетох във форумите...
....та затова реших да попитам някой по-компетентен, който да ме насочи поне в началото Smile
Върнете се в началото
Dement
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Мар 2013

МнениеПуснато на: Чет Юни 20, 2013 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам само да ти кажа нещо, което не съм сигурен, че разбираш. НВД, при която няма висок прием на мазнини, е почти еквивалентно вредна на ВД. И съм почти сигурен, че даже, когато си мислиш, че не папкаш въглехидрат, реалността не е точно таква.
JulsF
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Юни 20, 2013 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че имам известна представа за разликата - при НВД, без ВМ тялото черпи енергия от въглехидратите, без да разгражда мазнините, в резултат на което те се складират; когато имаме комбинация ВМ НВД тялото черпи енергия от мазнините, разграждайки ги, без да се презапасява с тях... или бъркам?
Върнете се в началото
Dement
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Мар 2013

МнениеПуснато на: Чет Юни 20, 2013 23:12    Заглавие: Отговорете с цитат

JulsF написа:
Мисля, че имам известна представа за разликата - при НВД, без ВМ тялото черпи енергия от въглехидратите, без да разгражда мазнините, в резултат на което те се складират; когато имаме комбинация ВМ НВД тялото черпи енергия от мазнините, разграждайки ги, без да се презапасява с тях... или бъркам?

надявам се, осъзнаваш нелепостта на въпроса си Smile
ще ти го кажа така, че да го разбереш:
при НВХ, без мазнини, тялото преобразува протеина на захар и като цяло разгражда най-добрите тъкани от себе си( защото те са най-хранителни) и минава в режим, който му прави "сланинестите", "излишните" или както искаш ги наричай запаси, в най-трудно достъпния енергоизточник. Това е защитна реакция на човешкия организъм, напълно нормална за НВХ съчетано с НМХ.(ако не го разбираш мога да ти дам нагледен пример)
При ВМ-НВХ тялото получава енергия от мазнините, но въпреки това, за естествените си нужди в голяма степен първо използва глюкозата, дефакто едновремено се храниш и ако не друго , не натрупваш мазно. Това естесвено трябва да се съобрази с калориите, ако ядеш по 5000 калории, от каквото и да са те, пак ще пълнееш. Но при балансирана диета калории/разход ако ядеш 3000 ккал от протеин и въглен и 3000 ккал от МАЗНО и протеин - балкан разлика.
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Сря Юни 26, 2013 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

JulsF, добре дошла в клуба на трудно отслабващите. Smile

Ще ти дам няколко съвета от моя опит с борбата ми с диабета. Първо малко теория. Инсулиноват резистентност е 1-та крачка към диабета. Какво става в организма при инсулинова резистентност. Когато в тялото попадне въглехидрат мозъка сигнализира на панкреаса да започва да произвежда инсулин, който отключва клетките за глюкозата която ще се образува от разграждането на въглехидратите. Проблема е когато клетките са покрити с дебел слой мазнина и инсулина не може да достигне до тях. Клетките се чудят какво става и сигнализират на мозъка че няма инсулин и къде е глюкозата. Мозъка пак сръчква панкреаса и той бълва още инсулин. И пак нищо. И така докато прелееш от инсулин и глюкоза. Но организма е още гладен и се чуди какво да прави за да оцелее. И тогава започва да разгражда мазнини и глюкозата дето е там и инсулини и става пълна каша. Докато получиш кетоацетозна криза и не те вкарат в болницата. Тази кетоацетозна криза няма нищо общо с кетозата. С нея диабетиците само ни плашат. Ако си късметлия хващаш диабед 2, ако не 1. Организмът търси начини да оцелее. Добрия вариант е рязкото сваляне на килограми. Постоянна жажда и уриниране. Това заедно с лепненето на устата са 4-те признака на новообразуващ се диабет. Ако имаш късмет отслабваш докато се нормализира чуствителноста на клеткиете към инсулина. Лошия вариант е да се настрои срещу панкреаса. Да произведе антитела и да го унищожи-Диабет 1.
Та ето няколко обобщени съвета. Аз много трудно отслабвам и подозирам, 4е и аз бълвам инсулин като за световно.
Никога не смесвай рафинирани въглехидрати със мазнини. Е, никога е силно казано. Просто се опитай 1-2 месеца да го правиш за да видиш как се чувстваш. Наблюдавай тялото си как реагира. Няма проблеми веднъж в седмицата да хапнеш пица или сладолед или паста. Еклерова...божеее как ми са прияде ся... Просто виж как ще ти се отрази на килограмите и диетата едно такова прегрешение.
Грешна комбинация: Бял хляб с маргарин или сланинка. Мазна баничка. Пържени картофи с тлъсто месо.
Мазнините и въглехидратите се разграждат по различен начин и когато има инсулин в кръвта, мазнините директно отиват в мазните депа. По принцип се опитай 1-2 месеца да намалиш до минимум въглехидратите. То няма как да стане, защото въглехидрати има почтии навсякъде. Но избягвай бързите и рафинирани въглени. Изключваш напълно хляба, солта, захарта, трансмазнините, бобови, картофи, ориз, газираното, десерти и всякакви там пакетирани рафинирани храни.
Научи се четеш между редовете на съдържанието на продуктите. Има доста капанчета. А и доста често използват невежеството на хората и си пишат най-нагло с какви отрови са нагъчкали продукта. Както оная реклама. -"Това не е сирене, а деликатес!". Демек имитиращ продукт с транс мазнини, нитратна сол, нишесте, сухо мляко и бог знае още какво.
Плодовете - то няма нищо полезно в тях, ама ако не можеш ги яж преди обяд и без да ги смесваш с други храни. Ама по-добре ги пропусни. Трябва да научиш кои храни как ти действат. Има храни с мазнини и въглени, които са ок. Авокадо, маслини, ядки, и много други. Но те са сложни въглехидрати с нисък гликемичен индех и са ок. Чети етикетите на храните и гледай съдържанието. Избирай такива с по-малковъглехидрати. Не яж Консервирани меса и шунки. Нитратната сол в тах, ще те подуе от задържане на вода. Се се каня някой път да пробвам да накисна някакво такова месо във вода, като сирене. Да го обесоля..чудя се дали ще стане нещо.
Не трябва да прекаляваш със белтъчините, защото всеки излишък се превръща във глюкоза. Няма страшно, че ще останеш без глюкоза в кръвта. Черния дроб се грижи, да имаш постоянно такава. А мозъка и половите органи не им е необходим инсулин за да горят глюкоза. Ако по някаква причина рязко ти падне захарта, ще го усетиш по студената под, която те облива изведнъж и треперенето. Тогава глътни едно пакетче захар. След 15мин пак, ако не отмине. То има доста неща още. Из форума има доста информация.
За водата си знаеш. 2-3 литра. Виж какъв промеждутък между храненията ще ти се отрази добре. Най сигурния признак е когато ти пригладнее, тогава ако не ти е време за ядене хапни нешо дребно. Яйце, парче сирене, малко ядки. Но не трябва да допускаш да почувстваш глад. Не гладувай! Изпитваш ли глад, значи мозъка ти е дал вече командата и панкреаса вече е произвел инсулин. Гледай да спиш поне 8 часа. Вземи си някакви мултивитамини, омега3, ензими ако щеш. Пробиотици. Пробвай някакви фатбърнъри, да видиш дали ще ти подействат. Не прекалявай с кафето. Пий го сутрин или между основните хранения. Или си вземи безкофеиново.
От време на време си зимай някоя глезотийка, като кокосово масло, кокосов крем, какаово масло или паста, някое конопено или ленено масло. Има разни супер-храни и екзотики. Задължително зехтин екстра върджин, сол - хималайска, келтска
Този режим е 100% успешен за справяне с инсулиновата резистентност, диабед 2. А защо и не диабед 1. Просто не ядеш въглехидрати, гадни и канцерогени храни. И тука не еважното да ядеш само мазни мръвки, а да избягваш съвремената рафинирана храна. Евтините и отровни заместители. Новите измислени храни- непознати на организма. И помага. Не само за диабет, ами и сърдечно съдови заболявания, кръвно и каквото се сетиш още. Аз сега се чувствам по-добре от когато бях на 20 години. Главоболието и високото кръвно ми се оправиха само като спрях нитратната сол и почнах да пия редовно вода. Ще помогне и на доста хора, които все още се водят по акъла на докторите. Поемат си 50% въглени и си бият инсулина. Ама нали системата трябва да вади пари, а здравия човек не и носи пари.
Върнете се в началото
JulsF
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Юни 27, 2013 00:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, vasko3dvideo,
много съм ти благодарна, че отдели толкова време, за да ми споделиш (при това добронамерено) твоя опит.

Спомена, че имаш диабет - какво се случва с показателите след като мина на ВМ НВД, има ли подобрение и колко време ти отне, за да има както визуална, така и разлика в показателите (захар, инсулин и т.н.), колко кг успя да свалиш?

Казваш, че сега се чувстваш много по-добре, това много ме обнадежди, че НВД ще сработи и при мен Smile (още повече, че съм решила да не допускам влошаване на сегашното положение, а и вече се старая да следвам принципите на здравословното хранене)

Освен това ти благодаря и за обясненията за "механизма на заболяването", дори доценти не са ми го обяснявали толкова ясно
Smile)))
Желая ти успехи и в твоята борба Smile
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Чет Юни 27, 2013 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Та от заседналата работа, никаква физическа активност, ядене на каквото ми харесва и по колкото ми харесва, станах 120кила. Сигурен съм, че са били повече ама кантара беше до 120 кила. Ходех като матрьошка и се кандилках натам-насам. Чувствах, че ако направя някакво рязко движение и ще ми се сцепи корема. Както и да е. По някое време започнах странно да отслабвам и викам ква е тая диета.. Плющя баница и слабея. Жаждата, уринирането...като по учебник. И се тествах кръвната захар. 14 от лабораторията. 22 от апаратчето на дъртия ендокринолог, който посетих веднага. Предписа ми там 2-3 хапчета, обясни ми какъв хляб и как по-малко банани да ям и по живо по здраво. Като излязох на вънка и се наплющях с някакви сандвичи. Бях много ядосан, че от 2 години бях вегетарианец и какво стана. Диабет. Тъпотия. Нямах апаратче да си меря кръвната захар и карах на сляпо. Една неделя за 2-3 часа прогресивно загубих фокус. Викам си хайде ослепявам. Намерих спешното на Александровска болница и ми измериха някакви идиотски стойности на захарта. 3 часа ми наливаха някакви системи и ма бодяха. Докторката вика и ся какво ще правим, ще оставаш ли или какво..... Аз я гледам като тръба, усещайки на къде отиват работите. След малко пак - ще оставяш ли или какво... Викам къде да оставям бре. - Ми тука. Вика решавай си. Както и да е приеха ме. Системи едно друго. Изследвания. Една седмица и ме изписаха. На изпроводяк ме снабдиха с 2 писалки за инсулин и малко резервен. Тогава така се случи, че бях сам. Приятелката ми беше в чужбина за няколко месеца. Няма да навлизам в подробности как се чувствах.
Трябваше спешно да се регистрирам при някое джи пи, за да почне процедурата по изписването на инсулин. 2-та ендокриноложка, една дебела и арогантна пи-пи, вика оооооо, ти си диабет едно , дъра-бъра. Погреба ме набързо. Повече не отидох там. Намерих си някакво джи-пи в поликлиниката до нас и то ма насочи към тяхната ендокриноложка. 3-тата. Боцках се аз, спазвах стандартните диетичните предписания на 3-тото ендо. Взех си апаратче за мерене на захарта и така. Когато се сблъскаш с такова нещо малко се смахваш. Ставаш малко бавен и малоумен. Доста изчетох за последствията от диабета и бая се бях наплашил. Страшна работа е това. Много хора не усещат влиянието на тая болест и не им пука, ама тя си работи и бавно ти скапва всички системи.
С инсулина дето си го биех кръвната захар много ми играеше. Ту беше висока-ту ниска. Имаше страни пикове. Лягах си с буркан захар и бутилка кола до леглото, страхувайки се от хиопогликемия и с мисълта, че мога и да не събудя. Още си пазя бутилката кола Smile . На работа ходих напълно екипиран с инсулин, 2 писалки, апаратче за мерене на захарта. Пакетчета захар. Имах една торба с хапчета, които до живот ще трябваше да ги пия. 3 за кръвно. 3 за диабет, севастатини за холестерола. Имах едно, което беше супер малко, но съдържаше последните редове от Менделеевата таблица. Май и уран имаше в него. 90% от листовката съдържаше нежелани лекарствени реакции. Така и не го опитах.
Непрестанно се рових из нета и търсих информация. Събирах информация и разсъждавах. Викам си, добре де.. няма как да ми е скапан панкреаса, защото изследването за антитела ми е ок. И си произвеждам инсулин. За какъв дявол да си бия допълнително. Значи няма как да съм диабет 1. Тогава явно е инсулинова резистентност. Значи просто трябва да отслабна. Ходих често пеша и по много. Намалих калориите. Правих упражнения вкъщи. Но много трудно се сваляха килограмите. Винаги съм бил 95кг. Лесно качвам и трудно свалям. Както и да е паднах до 95. Реших да спра инсулина и да продължа с хапчета. Ендото ми предписа някакви за над 100лв. Които в състава си пак бяха метформин (като сиофора), ама на... След като спрях инсулина резултатите много ми се подобриха. Нямаше резки пикове в нивата на кръвната захар. Викам си, ха.. тука става нещо. След една седмица пак отивам и и викам, че и хапчетата искам да спра. Тя като скочи... Тогава за последено се видяхме. Намерих си една приятна ендокриноложка в Александровска болница, червенокоса. Името и беше нещо с цвете. Карамфилова.. нещо такова. Викам така и така, тя... няма проблеми. Прави каквото си искаш само сутрин захарта да не ти е над 6. Евала.. И така. 3 месеца се боцках с инсулин. После за 1 месец от инсулин, през хапчета докато ги спра и изхвърля торбата с лекарствата. Какви са тея доктори?! Доценти-Професори. Здрав прав човек, щяха да ме съсипят. Дават ти инсулин, регистрират те като диабетик и си в системата вече. Колкото изкараш, изкараш. На колко ли хора са съсипали здравето и живота. Лошото е, че хората се доверяват на медицината. Ама няма какво да правиш. Страх ги е да рискуват и да си правят експерименти. За голяма част от диабетиците, връх в живота с диабет е да може да знаеш като ядеш еди си колко сладко, да знаеш колко инсулин да си биеш за да ти се нормализира захарта. Голямо постижение е да имаш контрол на диабета. Да живееш с него, докато изкараш. Диабетиците от 1-ти ти разбирам, ама от 2-ри тип и тези с инсулинова резистентност нямат оправдание за мързела. Както и да е .. много се отнесох.
Значи пак подчертавам дебело. Това не е диета. Това е култура на хранене. Много е важно да се избягват всякакви рафинирани храни. Просто е. Ако една храна я е нямало преди 50години, не я яж. Има сол и захар, но не яж рафинираните им съвременни версии. Сол- хималайска, келтска, морска ако щете. има много видове натурална сол, която е супер полезна и има над 80 минерала. Няма проблеми от време на време да си хапваш нещо вредно. През уикенда. Ако може да е преди обяд. И е добре да не се преяжда след 6. Това го казвам за хората които са дебели и трудно отслабват или имат инсулинова резистентност или диабет или някакво друго заболяване. За храненето е доста сложно първоначално докато се изградят някакви навици. Докато се намерят качествени продукти. Скъпо занимание е това и изисква повече средства. Но винаги съм казвал, че е по-добре да си давам парите за качествена храна от колкото за лекарства.
Времето за справяне на инсулиновата резистентност и диабет, както и други заболявания характерни за високото тегло, е такова че зависи от скоростта с която отслабваш. Критически важно е да отслабнеш бързо. При всеки е различно и индивидуално. При някои става по-лесно при други не. Забелязал съм, че има някакво критично тегло за организма. Ако го надвишиш и захарта ти скача с малко сутрин. Ако си под него си ок. При мен това са 93кг. +- 1 и веднага се отразява. Ако живот и здраве успея да падна на 80, ще съм супер щастлив. Засега нещо не ми се отдава. Признавам си, че съм мързелив и не достатъчно мотивиран. От няколко дена пак започнах да си следя калориите и гледам да съм 1800-2000. с 15% въглехидрати, които идват от ядки. Храната е добре да се планира от днеска за утре. Използвай някой сайт за калориен баланс. Не се притеснявай, ако си мислиш, че цял ден да ядеш варени яйца е нещо лошо. Организма се нагажда към храната която му даваш и към определени вкусове. Компенсирай с мултивитамини, супер храни омеги и разни полезни храни. Просто трябва да си в планираните калории. Не е фатално ако понякога ги надвишиш. Приготвяй си храна за работа. Не разчитай, че ще си намериш нещо от някое павилионче.
Значи от 120-130 сега съм 94 и не мога да падна надолу хич. От има няма 2 години се мъча. За 1-2-3 месеца може да паднеш до теглото, което тялото ти си мисли, че е ок за теб. Това си е някаква защитна функция на организма. То си мисли, че това е ок за теб. И както и да го мъчиш, няма мърдане. Успявал съм да отслабна за малко. Един път с двуседмичен глад, ама за малко. Можеш да вкараш някакви внушения и визуализации. Представяй си как изглеждаш слаба. Мисли си как отслабваш. Представяй си как сланините се топят. Сутрин след ставане и вечер преди лягане. Има някакви техники. Купи си книгата Метода Гейбриъл. Аз нещо много се отнасям...
Когато минах на ниско-въглехидратно хранене, показателите ми бяха чудесни. След нахранване захарта ми се вдига до 8. След няколко часа пада до 5.25. След разходка или по-голяма пауза без храна пада и до 4.25. Няма въглехидрати- няма сълзи. 3 месеца след като спрях инсулина и хапчета, гликирания хемоглобин ми бе: 4.25 или 4.75. не помня вече. Но над 6 има проблеми а над 12 вече си застрашен от инсул. В болницата ме бяха приели с 14 мисля.
Така, че това е начина. И диабет 1 може спокойно да изкара и без допълнително инсулин. Мозъка черпи много глюкоза и мисля, че ще компенсира излишъците от глюкоза. Или поне е сигурно, че ще намалее потребността от външен инсулин драстично. След едно кино на 3Д получих 1-та си хипоглекимия.
Съвета ми е да си вземеш апаратче за мерене на кръвна захар. Има едни евтини и точни. корейски. Глюкомери SD Codefree. Има ги в аптеките на витошка. И тест-лентички. Така ще се ориентираш кои храни как ти се отразяват на захарта. Ако се сетя още нещо ще пиша. Хубаво е да има такава по-събрана тема за проблемите с диабета. Защото вече си придоби размерите на епидемия.
Върнете се в началото
Freja
Студент
Студент

Юзър от: 17 Ное 2009

МнениеПуснато на: Сря Авг 21, 2013 11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.diabetes-book.com/readit.shtml

д-р Бърнстайн е с Д1, инженер и е подходил точно инженерно към заболяването си
намерил си е глюкомер ( а това на времето не е било толкова лесно както сега) и е започнал да измерва кр. си захар след всяка храна, докато открие храните които трябва да отбягва

по този начин успява да поддържа своя Д1 безсимптомен
и следва медицина на 45год, за да има право да помага и на други хора със същия проблем
и го прави също и със сайта си и книгите си

сега е здрав, т.е. безсимптомен диабетик с Д1 на 76
без характерните за болестта симптоми и без ампутации
именно благодарение на строгия си хранителен режим

Ето и книгата сканирана тук:
http://dox.abv.bg/files/dw?a=a11fb6a72a
Върнете се в началото
Fifoza
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Мар 2015

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2015 17:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Подновявам темата с една история, подобна на тази на vasko3video.

Ще се радвам ако той или някой друг отговори на поста ми и ми подаде ръка.

Историята е следната. И аз като vasko и всички останали българи извървях дълъг и сложен път докахо стигна до изследванията на глюкоза и инсулин с натоварване на организма. И то без да са назначени от лекар.

Жена на 34г., майка на малко момиченце. Цял живот съм била слаба, жизнена и неуморна. До тази есен обаче. Октомври ми се наложи да направя скенер с контраст по повод съмнения за камъни в бъбреците, които озадачиха един арогантен уролог от частна софийска болница ( няма да споменавам имена). Направих си скенера, естествено си го заплатих, и уцелих тотото- една супер супер рядка диагноза ( до момента не съм открила друг българин с такова чудо). Нарича се Nutcracker Syndrome и представлява притискане на лявата бъбречна вена от Аортата и Мезентериалната артерия. В резултат на това имам постоянна микроскопична хематория и туптяща болка в левия бъбрек. Арогантният лекар ми каза, че така съм се родила и няма какво повече да се направи. Казах му сбогом, поисках второ мнение на разчитането от скенера, защото се касае за нещо наистина рядко и не е безобидно. Потвърди се диагнозата, като тогава започнах да чета всякакви медицински материали от цял свят и най-вече стигнах до групата във Фейсбук, която наброява 40-50 човека, предимно жени, американки и то
страшно кльощави!!!. Нещо абсолютно нетипично за тяхната раса и начин на живот. От тях разбрах, че масовата практика по света е поставянето на стент, след което обаче повечето берат ядове, а и са на антикоуголантна терапия доживот.
Търсех какви може да са причините при мен. Слабостта. Липсата на подкожни мазнини способства пропадането на вътрешните органи и от там се получава притискането на вената. Всичките ми органи са спаднали. И това не е от раждането.Отидох на консултация при светилото в съдовата хирургия и при професор ангиолог. И те не бяха виждали чудо като моето, но потвърдиха положението и ми предложиха да ПРОБВАТ да сложат стент. И те, като американците. Любезно им отказах и си тръгнах. Отидох при ендокринолог, доцентка. За да видя какво става с метаболизма ми. Вече бях започнала да отслабвам и да приличам на вейка. Прегледа ми щитовидната жлеза, назначи изследвания на хормони и каза, че всичко е в норма. Пуснах си една пълна Биохимия. И хоп, изненада! Висок Общ холестерол, висок ЛДЛ холестерол и голям дефицит на Витамин Д. Назначиха ми Вигантол и ме увериха, че напролет ще бъда фурия. Да, ама не. Отслабнах още. Висока съм 165см и тежа около 40 кг. Подноремно тегло отвсякъде.
Постепенно започнах да увеличавам храненето. Апетит си имам, ям всичко. Но нещата не се получават. Изглеждам ужасно, но най-лошото е, че и се чувствам така. Нямам сили за нищо.
Минаха три месеца от приема на Вит Д и си пуснах нова Биохимия, този път разширена. Добавих изследвания за евентуален панкреатит, защото започнаха да ми се появяват болки в областта на слънчевия сплит и чувство на глад след нахранване. Амилаза и Липаза, отново в норма. Инсулин на гладно, в норма. Но холестерола расте нагоре, а килограмите надолу! Всичко друго в норма, а аз се влача като куче. Захар, тя е винаги в норма. Обаче започнаха едни епизоди на прималяване и разтреперване, все привечер. И то при положение, че през деня съм се хранила. Погледа и зрението ми са силно размазани от няколко месеца насам. Започна и едно здраво четене. Къде ли не, ето вижте, и тук попаднах.
Very Happy

Та четох, четох и отидох да си направя натоварващия тест с глюкоза. Тъй като инсулина ми е в норма, сутрин на гладно, предположенията ми са Инсулинова резистентност или Диабет тип 2. Обаче не мога да хвана висока захар.
Резултатите от изследванията са

Глюкоза 0 мин 6,16
60 мин 5,08
120 мин 4,66

Инсулин 0 мин 4,96
60 мин 22,13
120 мин 2,87

И така. Тук нещата като че ли се усложняват. Инсулин има, но скача почти 5 пъти за 60 мин. И след това драстично спада. Панкреасът ми се напъва, за да държи глюкозата в нормални граници. Въпреки че, четох за нормално повишение на глюкозата на 60тата минута. Купих си глюкомер. Започнах да меря захарта. Ама все си е нормална. Единствено хванах вечерното прималяване. Тогава спада до 3,9. Хипогликемия, но само вечер.
Явно преблема не е захарта, а Инсулина. Пуснах си и Гликиран хемоглобин, естествено отново в норма. То няма и как да е извън. Но проблемите остават, дори мускулите ми се стопиха. А пък чета, че повечето страдащи от Диабет са все пълни хора. Гладуват за да свалят килограми, а аз ям и не мога да кача. Опитвам се да игнорирам постоянното чувство на глад. Ще започна и ограничаването на всичко, което сте изброили по-горе. Но все пак ми се иска да ме насочите към правилния път. Смятате ли, че това ще е достатъчно, за да обърна колелото? И най-вече каква е според вас моята диагноза? На прав път ли съм?

Наистина вярвам, че от хора, препатили лично, мога на получа помощ, каквато не мога от нито един доцент или професор. Щото всичките светила ми разправят, че холестерола бил такъв, щото сигурно съм генетично предразположена..... 33 години беше в норма, ама сега изведнъж се засили нагоре. Не вярвам. Още повече, че тялото ми наистина е изтормозено, усещам го.

И последно. Знаете ли дали съществува апаратче за измерване на инсулина, не на захарта?

Извинете ме за дългия пост, но наистина вече ми дотегна да чета, питам, и да си троша парите при доценти и професори, дето всичко знаят и нищо не могат.... Умишлено не споменавам имена.

Решила съм да отида при ендокрилоног в Александровска болница, но тяхното мнение ще си го оставя с повишено внимание. Не искам да започвам химично лечение. Ще направя хранителните промени и ще очаквам съветите ви.

Благодаря за търпението.

Поздрави.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT