Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Милко говори за холестерола и мазнините (видео)
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 20, 2012 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
Днес нашият Милко пак беше при Гала. Някой освен мен успя ли да го гледа ? Дано Гала удържи на думата си и да го покани отново, за да довърши започнатото. Това, което искам да попитам на първо място е, че не разбрах онзи случай с "холестерола, тестостерона и мъжете, които се "хвалели", че имали много тестостерон, а всъщност имали много холестерол в кръвта си...". В смисъл къде е проблема, че имали повече холестерол в кръвта си ...

После и други въпроси имам Smile Но преди всичко поздравления за Милко - отново блестящ.

В предаването направих грешка на езика и казах, че "тестостеронът става на холестерол, а имах предвид и посочих естрогена". Има се предвид, че при тестостеронова резистентност, тестостеронът седи дълго време в кръвта и става на естроген.
http://en.wikipedia.org/wiki/Androgen_insensitivity_syndrome
Цитат:
The term "testicular feminization" was coined to reflect Morris' observation that the testicles in these patients produced a hormone that had a feminizing effect on the body, a phenomenon that is now understood to be due to the inaction of androgens, and subsequent aromatization of testosterone into estrogen.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
killak
Ученик
Ученик

Юзър от: 12 Окт 2011

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Най ми е смешно,когато гледам по телевизията 100 и кусур килограма жени да ми обясняват как да се храня правилно за да изглеждам добре!Днеска изпуснах предаването,после ще го гледам по интернет.
Mnooogo
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Яну 2012

МнениеПуснато на: Вто Яну 24, 2012 20:22    Заглавие: Метода на Милко Георгиев идва от нашето далечно минало. Отговорете с цитат

Здравейте,
на 54 год. съм и помня когато бяхме бедни.Гледахме си винаги по едно две прасета и си правехме,каче със сланина, домашно сирене, пълномаслено,краве или овче.Както се казва хранехме се "нездравословно"защото не можехме да ядем телешко филе и разнообразна витаминозна храна с фибри.Сега разбирам че бяхме здрави не защото ни беше страх от доктора.Нямахме много пари за изследвания и т.н.На такава храна израстнах защото и прародителите ми са я употребявали.После започнахме да си позволяваме разнообразна храна и започнахме да си мислим за разнообразни изследвания и като се сетя докторите просперираха и винаги ще е така.
Приемам този начин ВМ-НВД на хранене защото виждам доказателства за него в далечното минало.Не мога да възприема органически бяло пилешко месо от магазина с ориз и подобни.Мислехме че се храним здравословно-разнообразно,днес ориз утре картофи,после фасул и др. в резултат -шкембе, паласки,газове,дискомфорт,срес и.т.н.
Смятам да се върна към стария начин на живот/хранене/-тоест метода на Милко Георгиев.Гледаме си домашни мазни пилета и кокошки,свободно за яйца,имахме и свободни полудиви прасета 4 бр.в 3 дка двор които се хранеха с корени и малко фураж но ги махнахме, пак ще ги завъдим, защото те сами се гледат на открито,без лекарства и лампи.Имаме малък рибарник,с течаща вода,1 дка.От съседа си купуваме мляко от кравите и си правим сирене и квасено мляко, сами.
Играя тенис на маса,карам колело,само дето няма с кой да споделям успехите ми в бойните техники особено за прилагането на вътрешна енергия.

Последната промяна е направена от Mnooogo на Нед Яну 29, 2012 00:31; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Tarratos
Ученик
Ученик

Юзър от: 09 Сеп 2011
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2012 16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам че тук не е мястото, но и аз имам въпрос но не е за витамин Ц-то Smile .
В гостуването при Бъчваров видях Милко да определя колко килограми трябва да е Ути според обиколката на китката. Тогава се разрових иникъде не можах да намеря обиколката на китката какво отношение има с ръста относно колко килограми трябва да е човек.
Някои знае ли нещо по въпроса. Ако може някаква формула да ми напише да си сметна как трябва да са колограмите и за мен.
Върнете се в началото
sbd
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Яну 2012
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2012 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

http://spiderstamina.com/athletic-calculator.php
Върнете се в началото
Nikola96
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Апр 2015

МнениеПуснато на: Съб Май 02, 2015 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

След като 80-85% от холестерола се произвежда от черния дроб, защо е нужно да го добавяме в такива големи количества с храната?
Върнете се в началото
castor
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Мар 2012

МнениеПуснато на: Нед Май 03, 2015 05:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нужно,но той така се е нанизал покрай хранителните вещества,които са нужни,че минава метър.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT