Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Трениране с тежести и разширени вени

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Revan_
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Мар 2006

МнениеПуснато на: Съб Мар 25, 2017 11:02    Заглавие: Трениране с тежести и разширени вени Отговорете с цитат

Здравейте колеги Smile

На последък ме притесняваше една много изпъкнала вена и отидох на лекар. Той ми каза да забравя за тренирането с тежести за долната част от тялото и ми забрани да правя клекове и тяга. Даде ми лекарства да пия и ми каза, че ако не отмине ще трябва операция.

Нямам много доверие на лекарите като цяло и исках да ви попитам дали това найстина е така? На всякъде в интернет пише същото а на мен много ми се иска да има и друг начин и да мога да си тренирам.
Като не натоварвам долната част от тялото не чувствам същата сила и все едно съм тренирал на празно.

Моля да ме посъветвате, най-много искам да имам сила.

Благодаря ви за отделеното време Smile

П.С. Дали мога да си правя военна преса Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 26, 2017 21:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм лекар и нямам представа какво е правилно от тази гледна точка.

Пиша като човек, който, от както се помни, има разширени вени на единия крак и естествено е имал същите съмнения.

Колкото повече тренирам краката толкова по-малко проблеми имам с разширените вени! Относно това нямам представа как би ми се отразило тренирането с изолирани движения тъй като използвам само клек, напади и прочее функционални движения в тренировката.

Имам чувството, че не рядко лекарите не разсъждават логично. До колкото знам операцията на разширени вени се състои в изолиране (изрязване или там каквото е) на разширената вена, в резултат на което други по-малки вени се разширяват и с времето поемат нейната функция.

Моята логика е следната. В резултат на повишеното налягане, което се получава в процеса на трениране с тежести, някой по-малки кръвоносни съдове се разширяват в известна степен и в ежедневието поемат по-голяма част от потока, който иначе минава главно по "разширената вена". Един вид нещата си идват по местата Cool
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT