Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Въпрос относно режим

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Искрен
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Юли 2017

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 11:36    Заглавие: Въпрос относно режим Отговорете с цитат

сс

Последната промяна е направена от Искрен на Нед Юли 23, 2017 13:56; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,

1. Ще е хубаво да пресметнеш общия обем на приеманите калории и съотношението М/Б/В за няколко последователни дни. На първо четене на мен ми изглеждат малко малко.

2. Яж яйцата цели и консумирай пълномаслени продукти. Общо взето в белтъка се съдържат 10-15% от "благините" на яйцето и според мен ако е само белтъка (освен ако не става дума за 20-30 белтъка) с него или без него все тая Smile Ако яйцата са цели, положението от точка 1 ще се подобри.

Ето две референции относно хранителния режим и калорийния баланс:

Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)

Калориен баланс
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Искрен
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Белтъчини: 143 гр.
Мазнини: 62 гр.
Въглехидрати: 27 гр

Общо калории: 1215 kCal

от 1м насам съм по тази схема и не съм свалил нищо а май дори имам 2 кг качени. В залата тренирам усилено с около 15-30 сек почивка за гладка въздух
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 14:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е тези 2 килограма да са и натрупано активно тегло, ако преди това не си тренирал и не си приемал достатъчно белтъчини. За напред е по-добре да гледаш огледалото и силовите постижения, отколкото кантара Cool

Има един такъв момент, че когато рестрикцията (калорийния дефицит: разходваните - приетите калории) е много голяма нещата не се получават. Обикновено рестрикцията е 100-500 кк, а при теб е близо 1000.

Мазнините като грамове трябва да са горе-долу колкото белтъчините, тогава ще имаш прием около 2000 кк/ден, от които ~70% от мазнини. И всичко става супер, защото с три качествени тренировки ще имаш калориен разход около 2200-2400 кк. Тези мазнини се набавят лесно с малко масло, сланина или по-мазно месо като цяло. Ето една статия за размисъл.

Относно тренировките - с тези малки почивки изглежда, че да са и с малка интензивност (сиреч тежестите, които използваш са много малък процент от единичния ти максимум). Опитай да увеличиш интензивността до 70-80%, което ще рече и малко по-големи почивки и едва 5-6 повторения в серия. По-голямата интензивност води до по-голям разход на калории, предизвиква изграждането на повече тъкани (мускули) и прочие позитивни резултати. Виж този дневник, относно конструкцията на такава тренировка за начинаещи. Също и сайта на Милко SpiderStamina, относно основните понятия.

Последната промяна е направена от pa4080 на Съб Юли 22, 2017 14:55; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Искрен
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

в случая искаш да кажеш малко да завиша мазнините и ще се получи с тренировките заслабването
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 14:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Да! Няма как да не се получи, но същинския резултат ще е за другото лято Smile Дай си малко време и не се обезнадеждавай. Здравето е дългосрочен проект.

Сваляне на 2-3 килограма за месец е отличен резултат, но в началото може да качиш няколко килограма докато активното ти тегло влезе в някакви нормални граници. Това го разглеждай като плюс, спрямо целите ти, тъй като по-голямо активно тегло означава по-голям калориен разход.

Имаше тук еди лозунг, който ми липсва: бавно, постепенно, постоянно.
Искрен
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Юли 22, 2017 15:28    Заглавие: Отговорете с цитат

да около 2г не съм тренирал мога да кажа никак дори. и не бях приемал достатъчно въглехидрати по това време. Значи тези 2кг са в рамките на нормалното заради натрупване на активно тегло . А може ли само един съвет с какво най - добре да покача малко мазнините, както каза да ги изравня горе долу с въглехидратите
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

МнениеПуснато на: Нед Юли 23, 2017 18:57    Заглавие: Отговорете с цитат

В горния пост имаш предвид "белтъчините" (а не въглехидратите) и на двете места, нали! Мазнините: Месо (свински врат, гърди, сланина; агнешко), яйца, масло.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT