Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Суха кожа

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 18:57    Заглавие: Суха кожа Отговорете с цитат

Здравейте,
имам няколко въпроса относно сухата кожа. Преди време (около година някъде) ми се появи някаква екзема, спорд двама различни дерматолози eczema nummular. На въпросите ми на какво се дължи и акво евентуално трябва да променя за да не се полявява наново не ми отогвориха. Можело да е от всичко и тн. и тн. Позачетох се за това и стигнах до заключението, че се дължи на суха кожа.
Поизчетох нещата из форума за сухата кожа(и кожните проблеми въобще), но не намерих каквото ме интересува. От Gооgle за суха кожа също не попаднах на задоволителна информация.
Интересува ме на кои храни трябва да наблегна(или да огранича/изключа) за да се смекчи проблема със сухата кожа. Не съм на НВД, но храненето ми клони натам. Отклоненията са основно плодове, по малко хляб, рядко други тестени работи(освен като баба ми ги приготвя Smile ). Пия само вода(поне 2-3л на ден), кафе, бира и вино. Рибеното масло е около 9 грама на ден, има повлияване, но не каквото очаквах. От витамините и минералите не съм много сигурен кое как би повлияло на кожата? Ако някои има добра литература по въпроса ще се радвам да сподели Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Сеп 16, 2008 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам за суха кожа, но
- суплементирай с витамин A
- мажи мястото с масло/мас
- в рибеното добавят витамин Е, но дали ти е достатъчно...

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
mmx
Асистент
Асистент

Юзър от: 13 Фев 2008

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 09:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

пробвай с Генерофит да мажеш там където ти е суха кожата.

Цитат:
ГЕНЕРОФИТ Ускорява възстановителните процеси на кожата, действа противомикробно и противогъбично, затваря цепнатините.
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Милко, ще погледна колко вит.Е добавят в рибеното масло, и ще увелича и вит.А и вит.Е

Като хидих на лекар ми изписаха някакво крамче Diprosone, което помага когато ми се появи екземата, но тъй като съм изключил другите евентуални причини за появата й, освен сухата кожа, ми се иска да се справя с причината, а не със следствието.
Единствената козметика, която ползвам в момента е лосион на Eucerin, който също доста помага, но пак третирам следствието, а не причината.
И може би не съм обяснил като хората, но напоследък наблюдавам, че ми е суха кожата бъобще, а не че там където се появява екземата изсъхва кожата.
Върнете се в началото
mmx
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 10:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Като хидих на лекар ми изписаха някакво крамче Diprosone
Внимавай с Diprosone наистина помага но не трябва да се използва дълго време.
Върнете се в началото
Demi
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Мар 2008

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип съм със суха кожа, но не съм допускала усложнения, възпаления, екземи и др. Мога да се похваля, че от както съм на ВМ-НВД кожата ми е видимо по-добра. Съвета ми е да добавиш 1-2 литра вода към обичайния прием и да увеличиш мазнините.
Върнете се в началото
Petunia
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Окт 2007

МнениеПуснато на: Сря Сеп 17, 2008 14:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Noodle,

баща ми си излекува екземата с това:
http://www.flp.bg/bg/P_Gelly_bg.htm
Самата аз също имам опит и съм много доволна от всички продукти.

Без да съм дистрибутор искам да ти похваля шампоаните за вана/баня на Avon. Ползвам ги от години и попринцип съм със суха кожа, но никога не ми се изсушавала такаче да се люспи.
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 00:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за дипрозона не го знаех. Ще го имам впредвид.

От както си спомням всяко лято на първия плаж изгарям и ставам яко червен, като рак Laughing Единствено миналата година нямах проблем, защото работех в соларно студио и вече имах някакъв тен преди плажа. В началото на тази година напуснах и лятото пак изгорях.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Сеп 18, 2008 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Demi написа:
Съвета ми е да добавиш 1-2 литра вода към обичайния прием и да увеличиш мазнините.

Да, щях да го добавя за водата и аз.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Нед Сеп 28, 2008 08:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Noodle написа:
Благодаря на всички за идеите Very Happy Вече съм увеличил водата и гледам да хапвам и повечко мазно. Имам само един въпрос за витамините А и Е - колко горе-долу трябва да е дневния прием? За витА намерих макс 10 000 IU, а за витЕ - около 1000мг(IU).

Витамин А взимай 10'000-20'000 IU на ден. Когато през деня ядеш черен дроб НЕ е нужно да суплементираш. Ако пропуснеш 1-2-3 дни, то може да вземеш 30'000-40'000 IU наведнъж.
http://www.westonaprice.org/men/vitaminabodybuilding.html
http://www.westonaprice.org/basicnutrition/vitaminasaga.html

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
mmx
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мен се появи проблема със сухата кожа, да си кажа честно никога не съм се замислял каква може да е причината а просто съм лекувал последствията.

Та така по принцип пия достатъчно вода, виж мазнините може и да не са ми достатъчни в менюто, а най-лошото е че нямам от къде да си похапвам дроб през деня, което води до търсене на алтернативни източници на витамин А.

Милко от линка който си посочил http://www.westonaprice.org/basicnutrition/vitaminasaga.html намерих интересно нещо:
Цитат:
"Cod liver oil used to be taken routinely as a source of vitamin A. But many experts now believe that as a nutritional aid, the oil is obsolete. We can only consume vitamin A directly in the meat of animals—liver is the richest source.

Това на практика изключва витамин А от рибеното масло ?
Взех си комбинация от vitamin A - 5000Ui (Natural beta carotene 3mg*)
vitamin C и vitamin E - надявам се да свърши работа

* beta-carotene which our bodies convert into the vitamin
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Пет Дек 12, 2008 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

mmx написа:

Та така по принцип пия достатъчно вода, виж мазнините може и да не са ми достатъчни в менюто, а най-лошото е че нямам от къде да си похапвам дроб през деня, което води до търсене на алтернативни източници на витамин А.

В какъв смисъл да го хапваш през деня? Ми хапвай го вечер? Rolling Eyes
clikk
Ученик
Ученик

Юзър от: 15 Юли 2010

МнениеПуснато на: Нед Ное 13, 2011 09:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам подобен проблем, който беше ясно изразен като дете, след пубертета изчезна, появи се за кратко в тежко съсътояние в казармата, където ме разпраха от инжекции и преди една година или 20г. по-късно се появи пак. В моя случай е атопичен дерматит. Което онзачава суха кожа на места. В общия случай това означава генетичен дефект - кожата няма достатъчно мазнина и вода, т.е. няма как да излекуваш причината. Ползвам медицинска козметика на A-derma, BioDerma, Avon, включително крем за тяло и лице, койото добавя нужните мазнини и вода и не съдържа никакви дразнители и е съвсем достатъчно. Касапите нямат идея, защо се появява и изчезва. Както знаем дерматолозите са най-щастливите лекари: пациентите им нито умират, нито оздравяват.
Успех!
п.с. от може би 2г. съм ВМНВД, макар че от време на време бодвам по някое въгленче и нямам проблем с това
Върнете се в началото
zlatko
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Авг 2015
Живее в: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юли 16, 2016 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Увеличих количеството на водата, която приемам и сега съм много по-добре.
Върнете се в началото
iva.kaneva
Ученик
Ученик

Юзър от: 21 Яну 2018

МнениеПуснато на: Нед Яну 21, 2018 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Smile моят пръв съвет е да идеш на дерматолог, за да преценят какъв проблемтър наистина. А иначе според мен се насочи към медицинската козметика - Авен, Ла Рош Посе имат много добри вариант.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT