Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Кръвна захар стойности

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
meal
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Юли 2014

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2018 14:37    Заглавие: Кръвна захар стойности Отговорете с цитат

Здравейте,

От около 6 години се храня ВМ-НВХ и се чувствам много добре. Храненето ми включва месо, яйца, краве масло, сирена, заквасена сметана, зеленчуци (домати, краставици, броколи, чушки). Преди 2 месеца имахме периодични прегледи и всичко беше 6, но ме учуди показателя за кръвната захар 5,16 mmol/l. През изминалите 2 седмици ми се наложи поради здравословни причини да пускам 2 пъти кръвна картина, и отново захарта беше 5 и нещо, даже 5.60 последно. Според стойностите захарта е в нормата, но не би ли следвало да е доста по-малко (около 3) при човек който едва ли не не яде никакви въглехидрати? Всичките ми колеги ядат всичко (хляб, ориз, картофи, сладко и тнт..), и дори имаше един двама със захар под 5 mmol/l. Според вас на какво може да се дължи това? Това което си мисля е че е възможно доста често протеина да идва повече от мазнините, но пък това не обяснява защо имах колега който яде всичко, със захар 4 и нещо.

Поздрави,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NNicholov
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2017

МнениеПуснато на: Чет Фев 01, 2018 18:50    Заглавие: Изключи млечните продукти. Отговорете с цитат

Пробвай да изключиш млечните, с изключение на маслото и сподели какво е станало. По принцип в сметаните и повечето млечни продукти съдържанието на въглехидрат е 3 гр/100 и нагоре, с изключение на качествените сирена (зрели над 3 месеца и с въглехидрат около 0.5 гр./100), които все по трудно се намират.
Червените чушки са с над 4 гр. в/100, както и доматите - в 1 домат 300 гр. имаш около 9 гр. въгл. Може би именно там се крие отговора на въпроса ти.
При консумация на повече от 10 гр. въглехидрат на 1 хранене обикновено има отделяне на инсулин.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Купи или вземи на заем гликомер и се мери сам сутрин на гладно, два часа след хранене, вечер преди вечеря, два часа след вечеря.
И тогава си прави изводи.

Много хора вдигат захар при кръвни изследвания от вълнение/страх от иглата.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
meal
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Юли 2014

МнениеПуснато на: Съб Фев 17, 2018 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, обмислях го това с гликомера. На мен ми става лошо като ми взимат кръв и бях притеснен още преди процедурата... Възможно ли е толкова бързо да се вдигне захарта от стрес? Имам проблем и с кафето, става ми много лошо от кофеина. Завива ми се свят, изпотявам се и получавам нещо като паник атаки, като резултат забелязвам и водна задръжка. След спиране на кафето нещата много бързо започват да влизат в ред, още след 1-вия ден.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT