Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Свободно тяло

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Milko-Do
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 16, 2018 21:51    Заглавие: Свободно тяло Отговорете с цитат

През 2002 се влях в световната вълна СВОБОДНИ ТЕЖЕСТИ / FREE WEIGHTS. Тогава по цялата земя масово се тренираше с машини и едноставни движения. Ядеше се пилешко филе с ориз (това е друга тема).

Дотогава бях тренирал само по лостове и с лично тегло. Свободните тежести ми показаха такава ярка вселена, светкавични резултати, че две години по-късно прекъснах напълно ИТ кариерата си (плюх си на кесията). Пожелах да споделям откритията си и така през 2003 създадох SPIDER SPORT.

Тренирах много, това ми помогна да открия/потвърдя много важни принципи, които са в основата на тренировъчната ми система.

Постепенно видях, че дори познатите движения със свободни тежести ограничават свободата на тялото. Например, двата крака се стабилизират един друг и е важно да се тренира на един крак.
Открих също, че е важно да се владее центъра на тежестта на тялото, неговият баланс и неговото предвижване - стъпки, скоци, смяна на посока.

Мобилността, пълните аплитуди в ставите и владеене на силата в екстремалните позиции.

Така още около 2006 открих нуждата от освобождаване на тялото, което е истинското равнище на кондиционна тренировка.

Днес, системата ми за трениране е брутално добра - интегрирана, пълноценна и изчистена от излишества, систематизирана и ефективна.
Макар и солидна, много солидна, тя се намира в самото си начало, защото в опита и съзнанието ми има море от полезност, която да я допълни.

В този подфорум ще размишлявам на глас. Така както направих през 2004 пускайки форума. Тогава идеите, които споделях бяха толкова нови, че дори предизвикваха агресия срещу мен.
В момента Milko-Do е поне толкова революционна система. За разлика от преди 16 години, днес знам, че тази система е само за виждащите я. Преди хабях енергия да показвам на всички, днес съм научил урока си.

Bow

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
metalex
Доцент
Доцент

Юзър от: 01 Окт 2010
Живее в: Ямбол

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2018 19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Много неща научих от теб. Респект!
stos
Ученик
Ученик

Юзър от: 03 Мар 2017

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2018 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължавай в същия дух.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Milko-Do Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT