Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Жлъчка и ВМ

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bumblebee
Ученик
Ученик

Юзър от: 14 Май 2018

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2018 09:07    Заглавие: Жлъчка и ВМ Отговорете с цитат

Здравейте,
жлъчката ми е извадена от преди, може би, 6 години.
Вчера бях на контролен преглед при личния ми лекар и като разбра, че се храня с повече мазнини, ми каза че ще имам доста проблеми.
Аз се чувствам много добре, засега, и му го обясних и това, но той продължаваше да настоява да спра с тези мазнини.
Какво Ви е мнението относно това?
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2018 13:40    Заглавие: Re: Жлъчка и ВМ Отговорете с цитат

bumblebee написа:
Здравейте,
жлъчката ми е извадена от преди, може би, 6 години.
Вчера бях на контролен преглед при личния ми лекар и като разбра, че се храня с повече мазнини, ми каза че ще имам доста проблеми.
Аз се чувствам много добре, засега, и му го обясних и това, но той продължаваше да настоява да спра с тези мазнини.
Какво Ви е мнението относно това?

Цитираният лекар е, както казват в Банишора, глупак.
Точно липсата на много мазнини и липса на жлъчегонен ефект в храната води до застой и кристализиране/камъни в жлъчката. След това в повечето случай тя бива премахната без това да се налага. Всъщност е необходимо въвеждане на мазнини в храната с цел нейното освобождаване от застой.
Ролята на жлъчката е резервоар на чернодробен сок, който да участва в разграждането на големите количества мазнини, които сме проектирани да поглъщаме.
Липсата на жлъчка означава, че има вероятност част от мазнините в храната да останат неусвоени и да напуснат тялото, както казват в Банишора, през митницата. Ако това се случва, тогава е добре да се увеличи броя на храненията на 4 за ден, за да се намалят порциите мазнини черният дроб да смогва в реално време, без резервоара жлъчка.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bumblebee
Ученик
Ученик

Юзър от: 14 Май 2018

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 09:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда, реално погледнато жлъчката ми беше изкарана точно заради това - грешно поставена диагноза, заради, която, 2 години не вкусах никакви мазнини и последиците бяха - холецистектомия.
В крайна сметка не го послушах и си продължавам - както си знам Smile но той продължи да настоява да ги спра, че действат пагубно на панкреаса и тн.
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2018 08:26    Заглавие: Отговорете с цитат

bumblebee написа:
Мда, реално погледнато жлъчката ми беше изкарана точно заради това - грешно поставена диагноза, заради, която, 2 години не вкусах никакви мазнини и последиците бяха - холецистектомия.
В крайна сметка не го послушах и си продължавам - както си знам Smile но той продължи да настоява да ги спра, че действат пагубно на панкреаса и тн.

Човек гласува реално само с парите си.
Сменяй го този глупак.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT