Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Възстановяване след скъсан менискус

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Miroslav Y
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Юни 2018

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2018 10:56    Заглавие: Възстановяване след скъсан менискус Отговорете с цитат

Здравейте,
Преди седмица ми направиха артроскопска операция на коляното. Скъсах вътрешен менискус, който ми блокира коляното. Отстраниха парчето и сега съм първа седмица на възстановяване след операцията. От болницата ми дадоха списък с упражнения, които да правя по седмици. Та за първите две седмици след операцията правя сгъване и разгъване на коляното без натоварване, повдигане на крака от легнало положение във всички посоки и т.н всичко без натоварване. След втората седмица - велоергометър и плуване.
Бих искал да чуя и вашето мнение, как да ми протече възстановяването, кога да започна упражнения за баланс и какви да са те? Какви упражнения да включа с тежести и на какъв етап?
Ако някой от вас е преминал през това нека сподели, как е преминало възстановяването и на какви натоварвания се подлага след това? В последствие дали е добре да се ползва наколенка по време на натоварвания?
Благодаря,
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2018 13:31    Заглавие: Re: Възстановяване след скъсан менискус Отговорете с цитат

Miroslav Y написа:
Здравейте,
Преди седмица ми направиха артроскопска операция на коляното. Скъсах вътрешен менискус, който ми блокира коляното. Отстраниха парчето и сега съм първа седмица на възстановяване след операцията. От болницата ми дадоха списък с упражнения, които да правя по седмици. Та за първите две седмици след операцията правя сгъване и разгъване на коляното без натоварване, повдигане на крака от легнало положение във всички посоки и т.н всичко без натоварване. След втората седмица - велоергометър и плуване.
Бих искал да чуя и вашето мнение, как да ми протече възстановяването, кога да започна упражнения за баланс и какви да са те? Какви упражнения да включа с тежести и на какъв етап?
Ако някой от вас е преминал през това нека сподели, как е преминало възстановяването и на какви натоварвания се подлага след това? В последствие дали е добре да се ползва наколенка по време на натоварвания?
Благодаря,
Поздрави

Вторична рехабилитация с реални, многоставни движения и тежести започва след 6-та седмица от операцията. Изпълняват се бавно и правилно. Обикновено е необходимо да се работи за мобилност и управление на тазобедрената и глезенната стави. Липсата на добро движение там води до проблеми в коляното.
Няма нужда/полза от наколенка.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Miroslav Y
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Юни 2018

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 18:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Освен клек и напади други кави упражнения мога да включа с тежести?
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2018 08:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Miroslav Y написа:
Благодаря!
Освен клек и напади други какви упражнения мога да включа с тежести?

Good Morning е винаги от полза.
И стречинг на квадрицепс, поне.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT