Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Въпрос за хората, които следват ВМ-НВД от повече от 10 год.

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MishoKat
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Окт 2017

МнениеПуснато на: Пон Окт 16, 2017 11:11    Заглавие: Въпрос за хората, които следват ВМ-НВД от повече от 10 год. Отговорете с цитат

Здравейте,

Следях този форум преди много време.. смених няколко пъти вижданията си за здравословното хранене.. и сега искам да попитам по-старите регистрирани потребители, които се хранят високо-мазнинно от повече от 10 год например дали имат някакви здравословни проблеми?
Надявам се да не изтрият моя пост - без лоши чувства пиша.
Благодаря ви за вниманието, приятен ден! Star
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
malina
Доцент
Доцент

Юзър от: 27 Авг 2010

МнениеПуснато на: Пон Окт 16, 2017 11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

10 не, но изкарах 6 години на ВМ-НВД. Здравето и физическата ми форма значително се подобриха (в дневника ми има и медицинските изследвания).

Като минус отчитам, че когато при липса на воля или пък на празненства се натъпча с въглехидрат, моментално качвам (и то значително!) килограми, които обаче не са вода.... тоест не си отиват в следващите дни нули. Имаше и период, в който щом хапнех боклук, веднага се разболявах - сякаш имунитета ми падаше със всеки шоколад.
MishoKat
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2018 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. Razz
Някой друг да сподели по темата?

Поздрави!
Върнете се в началото
NNicholov
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2017

МнениеПуснато на: Сря Юли 18, 2018 16:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Бележа 4-та година ВМ-НВХ - за сега няма никакви здравеусловни проблеми. Единствено задържам вода повече от преди вечерно време - което се отразява като ставане за ... сещаш се...
В настоящия момент лично при мен В се приемат основно бързи или течни, като се старая теният прием да няма преработени мазнини.
Единствено зимните възпаления на гърлото, като ангина не мога да ги преборя... Предполагам вината е в мен самия, заради това че разчитам предимно на животиснките витамини и нямам честа употреба, на химически синтезирани такива. С грип или по тежки заболявания не съм се сблъсквал от както съм започнал режима. Мога да споделя че имам диагноза халукс валгус (познзата като възпаление на палците на стъпалата - някои хора бъркат въпроснаото възпаление с друга болест - подагра....), нямам възпаеление на палците на 2та крака вече в продължение на 3 и 1/2 години. Оказа се че въпросното възпаление на палците на краката, което ме е докарвало до състояние да не мога да ходя, се дължи на консумирани от мен в предишни периодни храни съдържащи глутен. Заради този физиологически проблем, преминах през кабинетите на не 1 или 2 ортопеди в София, които се опитваха всячески да ми напълнят главата с мисълта, че въпросния такъв рано или късно ще трябва да бъде решен хирургически, което означаваше поне още 2 месеца неспобосност да ходя нормално. Именно ВМ–НВХ ми помогна да се справя с проблемите, предизвикани от въпросната болест. Откакто храните с глутен остъстват от менюто ми и следвам стриктно режима, здравни проблеми както написах по горе не са налични. Надявам се и за напред това да продължи.

Последната промяна е направена от NNicholov на Съб Юли 21, 2018 15:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
milen
Ученик
Ученик

Юзър от: 10 Юли 2012
Живее в: Русе

МнениеПуснато на: Чет Юли 19, 2018 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

За над 10 години не съм в състояние да кажа, но ето и моята история:
Преди 8 години съвпаднаха по време 2 събития - съпругата ми забременя и веднага отказах цигарите, резултата - в рамките на година качих близо 20 килограма, не закъсняха и здравословните проблеми - високо кръвно налягане и всички произтичащи проблеми, но особен проблем за мен се оказа появата на "сънна апнея", благодарение на която си разруших съня и психическия комфорт... След консултация със специалист в областта ми беше предложено да намаля рязко килограмите до нивата преди освинването, попрочетох, премислих и реших да действам по Методиката на Милко Георгиев!
След повече от 6 години спазване на 90% високомазнинна-нисковъглехидратна диета и тренировки по методиката на Милко - също 90% резултатите са следните: при 173 сантиметра ръст - от 97 на 72 килограма, мазнини от ?33%(не съм ги мерил тогава) на 8-9% постоянни зиме-лете, здравословни проблеми нямам, апнеята изчезна след като паднах под 88 килограма, преустанових хъркането, кръвното ми се нормализира, тонуса ми се повиши, либидото ми стана като на 18 годишен...
Основно се храня с риба и морски дарове, меса, сланина, яйца, свежи салати, субпродукти, краве масло и кашкавали, рядко сушени плодове и ядки. Пия и алкохол 2-3 пъти седмично в малки количества.
Тренирам 3-4 пъти седмично без да прекалявам(направо си мързелувам в залата)
Поддържам форма с лекота и на 38 се чувствам като на 18...
Върнете се в началото
NNicholov
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2017

МнениеПуснато на: Пет Юли 20, 2018 15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

@Милен - Kогато пиех бира безраборно (средно 8 литра на ден) и се хранех с боклучава храна, до към средата на 2014 и аз бях горе долу твоите КГ при ръст 178. Имах 99 кг ЛТ, с доста сериозен мях и не малко количество подкожни М. Както написах по горе при мен се премина от умерен прием на В сутрин, а след това преминаване към ВМ-НВ, и към стриктно ВМ–НВ граничещо с КЕТО. В момента дори пак омбислям да отрежа В да е около 50 гр.; от които реално ще се усвояват не повече от 40 - но това е въпрос на крайно финнно изчисление. За да се поддържам около 72.5 от които към 67 активни, държа %подкожни около 7,3 - 7,5% - въпреки че нямам плочки до долу. В поддържам стриктно в квота 1.1 гр. на КГ АТ - защото реално при всеки един макрос има загуби за неговото усвояване и съхраняване като енергия. Храня се 2 пъти дневно т.н (циклично гладуване/Intermittent Fasting с пауза 12 часа между храненията) като храненията са разпределени в 9 и 18.45. 60-40% съотношение на ккал. Тренирам 2 пъти седмично - един път на октрито и 1 път в Спайдър/Изток при Ангел. Благодарение на него бележа подобрение на техниката, както и бавно подобрябване на резултатите. От набиране все още съм далеч, но всяко нещо с времето си. Тренировката ми протича стриктно за около 60 минути. През останалото време през пролет, лято и есен движа в София с велосипеда си със средна около 20 км/ч като има дни в седмицата в които без проблем навъртам към 40-50 км минимум. От стомашни инфекции и други заболявания рядко страдам.
Дори мога да споделя че на есен планирам да си направя 2 качета за едното за сланина а другото за сирене - в които да оставя да запас от сланина и сирене, към към 70 кг от двете суровини, които да отлежават Сиренето ще взема директно от мандра.
Плодове и зеленчуци на този етап не консумирам - въглехидратите ги предпочитам течни - без преработени мазнини в тях.
По настоящем риба, плодове и зеленчуци не консумирам. До сурови ядки или сушени плодове прибягвам изключително рядко.

Последната промяна е направена от NNicholov на Чет Юли 26, 2018 18:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
MishoKat
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2018 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

@Milen @NNicholov

Благодаря ви много за отговорите, радвам се да чуя тези коментари.
Бъдете здрави и щастливи! ^_^
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 09:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се храня ВМ-НВХ вече 16 пълни години. Вече съм на 42.
Тренирам по-малко спрямо преди 10 години.
Физическото ми здраве и активност са вече рутина, нямам големи въпроси.
Здравето ми е чудесно. Въпрос на повече старание е.
Сега вече се занимавам мисленето, емоциите, възгледите и целите си.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT