Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

ВМ хранене и натоварване на черния дроб

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alex sashev
Ученик
Ученик

Юзър от: 06 Авг 2018

МнениеПуснато на: Пон Авг 06, 2018 21:07    Заглавие: ВМ хранене и натоварване на черния дроб Отговорете с цитат

Здравейте, от около 6 години се опитвам да се храня ВМ-НВ. През последните 2 години, чернодробните ми ензими излизат надвишени: АЛАТ около 150-160, АСАТ 80-90 и ГГТ 60-65. Докато всички други показатели са ми в норма. Нямам оплаквания или заболявания. Спортувам 3-4 пъти в седмицата. Консултирах се с гастроентеролог и заключението е, че това е вследствие на начина ми на хранене. Лечението, което предлага е да се намалят мазнините до минимум и да се изключват храни, които натоварват черния дроб, тоест без мазнини, яйца, свинско и т.н. Заедно с храненето ми предписа и лекарства за подпомагане на черния дроб за 3 месеца и след това пак контрола. Важно да отбележа, е че не успявам винаги да държа ниска пропорция на въглехидратите, не пия алкохол редовно и не съм взимал каквито и да било хранителни добавки или лекарства. Осневн натоварването на черния дроб от начина ми на хранене бяха и коментирани негативите от него върху кръвоностната ми система и т.н. След като си си изградил начин на хранене ми е малко неудобно да го сменя на 180 градуса според препоръките. Та искам да проверя с вас какви са ви наблюденията и мненито на това как ВМ-НВ хранене се отразява на черния дроб и какви може да са причините? И според вас какъв подход към храненето е най-удачен да върне обратно в норма високите ензими?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT