Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Болки в кръста (отново)

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tmaragorn
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Юли 2014
Живее в: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 12:35    Заглавие: Болки в кръста (отново) Отговорете с цитат

Така ето го и моят проблем преди около 10тина дни след като спах на течение почнах да усещам дискомфорт и много леки болки в тазобедрената част точно където гръбнака се свързва с таза от двете страни от ляво болката е по силна,но не е нищо сериозно усеща се само когато се сгъна до полужение колената ми да се опрат в раменете през останалото време чувствам само дискомфорт в кръста.
Тренирам силов трибой до сега не сам имал проблеми изпълнявам упражненията правилно и пазя кръста колкото се може.
Питам тук защото докторите могат само да ме снимат а облъчването в тази част не е препоръчително затова реших да се обърна към вас с надеждата да ми дадете по компетентно мнение към кого точно да се обърна и дали наистина да си направя ренген но по това което чувствам по скоро е сухужилие или мускул.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
и според мен рентгенът няма да покаже нищо, тъй като на него меките тъкани не се виждат.

Погледни тази тема: http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=6157

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 23:00    Заглавие: Re: Болки в кръста (отново) Отговорете с цитат

Tmaragorn написа:
Така ето го и моят проблем преди около 10-ина дни след като спах на течение почнах да усещам дискомфорт и много леки болки в тазобедрената част точно където гръбнака се свързва с таза от двете страни от ляво болката е по силна,но не е нищо сериозно усеща се само когато се сгъна до положение колената ми да се опрат в раменете през останалото време чувствам само дискомфорт в кръста.
Тренирам силов трибой до сега не сам имал проблеми изпълнявам упражненията правилно и пазя кръста колкото се може.
Питам тук защото докторите могат само да ме снимат а облъчването в тази част не е препоръчително затова реших да се обърна към вас с надеждата да ми дадете по компетентно мнение към кого точно да се обърна и дали наистина да си направя рентген но по това което чувствам по скоро е сухожилие или мускул.

Почини си и дръж мястото топло. Намажи се с някакво от многото "загряващи" мазила. Ако отшуми след седмица си ОК. Ако остане, то потърси кинезитерапевт за конкретна посока/диагноза.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Tmaragorn
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Юли 2014
Живее в: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 23:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за бързите съвети.
Точно тази тема погледнах преди да напиша моята,но софия ми е малко далеч иначе щях да отида на момента.
Надявам се да отшуми по скоро и отново благодаря и всичко хубаво ви желая.
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2014 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно загряващите мазила, така нареченият "руски спирт" върши отлична работа, съставките са същите както в другите гелчета и т.н. и струва лев и шейсет.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mnooogo
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Яну 2012

МнениеПуснато на: Нед Сеп 02, 2018 13:39    Заглавие: Причината за болките в кръста е в начина на мислене... Отговорете с цитат

Относно тези неща с болки в кръста, врата , диагнози, скъпи лечения. Ами скъпи ще са, защото метода е не да се излекува пациента, а да се поддържа в състояние на ръба на оцеляването , но с лекарства и скъпи прегледи ( точене на здравната каса ). Да разсъждаваме каква е причината за болки в кръста. Деведесет и девет процента се назовава причина увредени системи и т.н. и пак не се назовава причината, която е в "начина на мислене и социален живот, по скоро конфликти".Ще забележите че винаги след конфликт на собствено мислене, усещането например, "искам да вдигна нещо тежко, но не трябва или не мога, стар съм, неподготвен, неразположен" води до активиране на програма в мозъчен център, който отговаря за моториката и нервната система. По този начин организма изпълнява състоянието, " вдигаш тежко, но не можеш или не трябва, тогава аз ще те спра, за да не се увредиш" Друг пример е със сутрешните крампи и схващания на мускули и сухожилия, ако през ноща или предишния ден сте усещали състояние на собствено мислене " искам да избягам (отида някъде), но не мога(нещо ме спира), води до схващания и крампи на краката , за да не избягаш и не се увредиш , щото не можеш. Загубата на калий и магнезий или нарастването на "Шип", е един от способите на изпълнение на програмата от мозъчния център, "да го спра да не ходи". Ако конфликта е капсулован в съзнанието, тоест не е осъзнат и елеминиран, като разсъждение, да речем " виждам че това състояние е отминало и не ме заплашва", то продължават болките в кръста или крампите. И така за всички болести по този начин на разсъждение...
Бъдете здрави
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT