Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Кетогенеза

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adrianbg
Ученик
Ученик

Юзър от: 19 Ное 2018

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2018 16:14    Заглавие: Кетогенеза Отговорете с цитат

Здравейте,Нов съм във форума и имам едно запитване!От две седмици съм на кетонна диета но не съм наясно дали превключих на кетогенеза?Взех си кетонни лентички и си меря сутрин на гладно кетоните!Вчера примерно стикера се пооцвети слабо лилаво но днеска пренебрежително слабо оцветяване!Лентичките са на фирма Erba Heptha Phan струват 12 лева 50 броя!Почвам да се съмнявам че са фалшиви има и други индекси на тях за мерене на Ph,Proteina,Bilirubina,kryv glukoza и т.н За две седмици трябваше да има по голям ефект иначе мисля че се храня правилно.Примерно меню закуска 6-12 пъдпъдъчи яйца сурови отивам да тренирам във фитнеса след това пия протеинов шейк 1-2 часа по късно ям 5 кокоши яица бъркани със маслини или свински стек със зелена салата вечерта ям сланина жумерки пак някакво месо свинско или телешка наденица пак със зелена салата!Между тези хранения ям понякога топено сирене Хелиос 3-4 бучки .Кафето пия със кокосово масло за подсилване на ефекта!!Първите няколко 4-5 дена чуствах голям глад за въглехидрати и не се чуствах добре сега пак чуствам глад но мазниното хранене ме засища добре!Тренирам доста здраво и забелязвам във огледалото че пресата все повече се изчиства но все още не съм наясно дали съм във кетоза!Възможно ли е при здравите тренировки да разграждам собствен протеин от тялото и да го използвам за глюкоза?На килограми не съм свалял но аз по принцип нямам много мазнини за сваляне.185 см съм 94кг на 40 години тренирам приблизително 17-18 години!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bum-bum
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Дек 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2018 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Лентичките не вършат работа и са абсолютно безполезни. Евентуално може да служат за някакъв ориентир в самото начало, но до там.

ВМ-НВХ не е високо протеиново хранене и като такова протеина, който пиеш е по-скоро излишен. Без да си сметнеш макроса, който ти е необходим и да мериш с кантарчето трудно ще се оправиш в началото особено.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT