Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Завишен холестерол

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Katmandu
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Май 2019

МнениеПуснато на: Съб Май 25, 2019 08:24    Заглавие: Завишен холестерол Отговорете с цитат

Седем месеца съм на кето режим днес изследванията ми показаха завишен холестерол. Другите показатели са в норма. Реакцията на лекаря е хапчета. Общият ми е 7.90.преди година 5.89не искам лекарства мога ли да го намаля по естествен начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Margi
Асистент
Асистент

Юзър от: 31 Май 2009

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 09:26    Заглавие: Отговорете с цитат

https://www.youtube.com/watch?v=qXtdp4BNyOg

Нека доктора да види първо LDL, vLDL, HDL и триглицеридите. За първи път чувам някой да изписва статини без пълен хостеролен профил...

Моят research показва, че някои хора имат повишен холестерол на ниско въглехидратна диета, но това не е артериосклероза. Холестерола "поправя" наранявания от възпаления в тялото, например от години пре-диабет и лоша диета с мноооого захар. Възможно е да имате някакво хронично възпаление (индикатор е C reactive protein в кръвта) от това и тялото още да се "поправя".

Трябва да се открие причината, а не да се пият статини веднага. Аз бих сменила доктора... бих направила пълна кръвна картина, стойности на черния дроб, и кръвна захар и исулин на гладно.

Последната промяна е направена от Margi на Нед Май 26, 2019 09:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Katmandu
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 09:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Margi написа:
Малко се затруднявам с английския нещо с бг. субове
Върнете се в началото
Margi
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 09:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Katmandu написа:
Margi написа:
Малко се затруднявам с английския нещо с бг. субове

Съжалявам, нямам под ръка видеа с бг. субтитри.

Но вижте, направите си нови пълни изследвания при друг доктор. Този, според мен, само иска да ви изрита през вратата по-бързо. Извинявам се за грубото изказване, но много ме ядосват такива бързи диагнози...
Върнете се в началото
Margi
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 09:43    Заглавие: Отговорете с цитат

И още нещо, последно, че много наспамих тук.
Ето няколко причина за повишен холестерол поради възпаления в тялото:

- захар (всички знаем)
- зърнени храни (глутен и също WGA в пълнозърнестите)
- млечни продукти (има хора, които са много чувствителни към тях)
- растителни олия от семки и ядки (слънчогледовото е най-лошо май)
- лектини (намират се в някои растения)
Върнете се в началото
Katmandu
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Margi написа:
И още нещо, последно, че много наспамих тук.
Ето няколко причина за повишен холестерол поради възпаления в тялото:

- захар (всички знаем)
- зърнени храни (глутен и също WGA в пълнозърнестите)
- млечни продукти (има хора, които са много чувствителни към тях)
- растителни олия от семки и ядки (слънчогледовото е най-лошо май)
- лектини (намират се в някои растения)
Захарта в изследванията ми е 4.1 не ям много млечни ако ям са само узрели сирена не повече от 100 гр на хранене а иначе ми предстои пълна кръвна картина аз също му казах че трябва да се види всичко. А и от маслата използвам само студено пресован зехтин много добро качество готвя основно с масло ГХИ и мас домашна ще видим трябва ми просто време за изследване. Трябва ли преди това да спазвам по умерени мазнини преди изследването
Върнете се в началото
Katmandu
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Margi написа:

Нека доктора да види първо LDL, vLDL, HDL и триглицеридите. За първи път чувам някой да изписва статини без пълен хостеролен профил...

Моят research показва, че някои хора имат повишен холестерол на ниско въглехидратна диета, но това не е артериосклероза. Холестерола "поправя" наранявания от възпаления в тялото, например от години пре-диабет и лоша диета с мноооого захар. Възможно е да имате някакво хронично възпаление (индикатор е C reactive protein в кръвта) от това и тялото още да се "поправя".Предния ден имах силна болка от шип в крака и изпих 1нурофен с 4 окита това влиза ли във възпаления та които лекува холестерола

Трябва да се открие причината, а не да се пият статини веднага. Аз бих сменила доктора... бих направила пълна кръвна картина, стойности на черния дроб, и кръвна захар и исулин на гладно.
Върнете се в началото
Margi
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер звучи за гхи и маста, зехтина. И за кръвната захар.

Само за сиренето, дори и отлежало - проблем може да има не само с лактозата (която я няма почти в узрялото сирене), но и с протеина казеин. Можете да прочетете по темата. Може да експериментирате 1 месец без никакви млечни и после пак изледвания. Или дори само две седмици. Може и сами да си пуснете изледвания, не знам дали са скъпи де.

Намерете си лекар, който да иска да работи с вас, а не само да ви дава хапчета. Разбира се, има момент в който трябват хапчета, но не и преди да се пробва с друго, според мен Smile Не е нужно да знае, как се храните (тъй като много лекари няма да удобрят, за съжаление). Ако кажете, че ядете месо и зеленчуци е достатъчно. Никой няма да заподозре, че е кетогенно.

За изседванията, само 12 часа минимум глад.

И бих гледала инсулина също (кръвната захар е добър показател, но можете да имате ниска захар и все пак много инсулин, който да възпалява тялото). Както и HbA1c, което показва исулина и захарта орез последните три месеца горе-долу.

А иначе имате ли много стрес (кортизол в кръвта -- възпаление)? Наднормено тегло? Много бързо отслабване? Чувствате ли се здрави, енергични, добре? Спите ли добре? Спортувате ли? Претренирате ли редовно? Алкохол? Прекаляване с въглехидрати от време на време? Тези също могат да променят холестерола.
Върнете се в началото
Katmandu
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Май 26, 2019 13:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Margi написа:
Супер звучи за гхи и маста, зехтина. И за кръвната захар.

Само за сиренето, дори и отлежало - проблем може да има не само с лактозата (която я няма почти в узрялото сирене), но и с протеина казеин. Можете да прочетете по темата. Може да експериментирате 1 месец без никакви млечни и после пак изледвания. Или дори само две седмици. Може и сами да си пуснете изледвания, не знам дали са скъпи де.

Намерете си лекар, който да иска да работи с вас, а не само да ви дава хапчета. Разбира се, има момент в който трябват хапчета, но не и преди да се пробва с друго, според мен Smile Не е нужно да знае, как се храните (тъй като много лекари няма да удобрят, за съжаление). Ако кажете, че ядете месо и зеленчуци е достатъчно. Никой няма да заподозре, че е кетогенно.

За изседванията, само 12 часа минимум глад.

И бих гледала инсулина също (кръвната захар е добър показател, но можете да имате ниска захар и все пак много инсулин, който да възпалява тялото). Както и HbA1c, което показва исулина и захарта орез последните три месеца горе-долу.

А иначе имате ли много стрес (кортизол в кръвта -- възпаление)? Наднормено тегло? Много бързо отслабване? Чувствате ли се здрави, енергични, добре? Спите ли добре? Спортувате ли? Претренирате ли редовно? Алкохол? Прекаляване с въглехидрати от време на време? Тези също могат да променят холестерола.
алкохол само в редки случаи,спортувам от време на време, свалих 34 кила за 5 месеца но все още има какво да се желае като не ме боли шибания шип мога да обърна света такава енергия имам. Спортът ми е силов цял живот въглехидратите гледам да са до 20 грама на ден. Пих силни болкоуспокояващи в деня преди изследването иначе съня е ок дори спрях да се изпотявам след свалените кг.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT