Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Прекалено бърз резултат,моля за споделен опит.

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TrimaKravi
Ученик
Ученик

Юзър от: 08 Апр 2020

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2020 14:38    Заглавие: Прекалено бърз резултат,моля за споделен опит. Отговорете с цитат

Здравейте и поздрави за прекрасния форум!
Имам много странен проблем. На 39 години съм, висок 190 см и преди 71 дена тежах 114 килограма.Никога не съм бил фен на какъвто и да е спорт-никакво движение , хапвам каквото намеря и така. Просто не ми е било важно и ме мързи.
Преди около 4 месеца се запознах с една докторка, която ме увери на база едно няколкочасово изследване и разговори, че имам инсулинова резистентност. Това се случи в друга държава и загубих контакт с лекарката, защото се прибрах в България, но започнах да търся информация и реших да дам шанс на ВМ-НВх, като го комбинирам с "фастинг" -20 часа не ям , после 4 часа ям, след което ме домързя да готвя и започнах да ям по 1 хранене на ден. Тоест 30тина дни бях на две храненета на ден ,после 40тина дни на едно и така. Примерно ядене за мен е :1) 4 рохки яйца 2) 1 авокадо 3) салата каквато си поискам 4) риба/свинска пържола с мазнина с масло 5) морски дарове половин купичка с масло.
Другото е, че докато ми правеха изследванията ми установиха липса на : Магнезий, цинк , витамин д -пия добавки за тях.

Отначало много ми се виеше свят от цялата работа, затова избрах да не тренирам нищо, освен това аз харесвам само тичане, а бях много тежък 114 кила и затова реших да го оставя за по-нататък това с движението.

Към днешна дата съм 81 килограма , като нямам никакви проблеми , освен малкото притеснение, че едно, че страшно бързо свалих ненужните килограми (лекарката ми каза, че една година трябвало да трае процеса)
, другото е, че ако продължи тази тенденция , съвсем ще замязам на анорексик, защото на високи хора като мен си им личат малкото килограми.

Питането ми е дали някой може да сподели опит, ако е изпадал в подобна ситуация? Какво се прави като свърши материала, който преди е бил в излишък?
Другото е да кажете мнение дали да не започна да ям повече? Ако е така-кой елемент да вдигна-мазнините , въглехидратите, протеина или
мазнините?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 11 Май 2006
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 23, 2020 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тук: http://spidersport.com/?page=koncepcia
stefchoG
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Апр 2020

МнениеПуснато на: Съб Апр 25, 2020 12:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Нисковъглехидратната диета наистина е супер ефикасен метод за сваляне. Има някои отражения неприятни като запека например, но върши работа. Аз бях 102кг и за 3 месеца стигнах 80, спрях диетата и около 7-8 ги качих пак. Гледах режима на узунов, но не се придържах толкова стриктно. По-скоро спазвах основните неща - хранене в 12:00 и 20:00ч и абсолютно никакви въглехидрати.
Едно от най-важните неща е може би това с часовете и също така храната да е умерено мазна, да не се прекалява, че после може други проблеми да дойдат. Аз например си взимах осмянка, слагах я на скаричката и с няколко зеленчука (също на скарата) ставаше страхотна порция.
Успех с диетата
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT