Упражнения

Трениране с тежести (щанги, гири, дъмбели, пудовки), ластици, свободно тегло с цел подобряване на физическата подготовка и представянето в различни видове спорт.

Moderators: Милко Георгиев, pa4080

Post Reply
spkzzz
Ученик
Ученик

Упражнения

Post by spkzzz »

Здравейте!
Направо на въпроса-
ако трябва да изберем дърпащо движение,ренегатското гребане превъзхожда ли набирането? В този ред на мисли "лежанката на Милко" по-добра ли е от кофичките при бутащите?Или пък самите движения са взаимно незаменими и е по-добре да се правят и двете.

Така и така пиша, желая да благодаря за хубавия блог и форум.Преди една година един приятел ми каза за спайдър спорт и от тогава вече знам какво е истинското в храненето и спорта.Жалко,че съм на други край на България и не мога да се възползвам от услугите на студиото.
Noodle
Професор
Професор

Post by Noodle »

Зависи от целите.

Ако искаш повече сила на дърпане или бутане - набиране или кофички.
Ако искаш по-здрав посяс - ренегатско или лежанката на Милко.
Можеш и да ги комбинираш.
spkzzz
Ученик
Ученик

Post by spkzzz »

A ако говорим за кондиционно трениране,където е важно да работи цялото тяло в упражнението,пак ли е така? Имам предвид, когато тренираме за да сме по-добри в спорта и всекидневието,а не за да сме по-добри в дигането на тежести.
:)
silveR-
Студент
Студент

Post by silveR- »

Няма дърпащо движение, което да превъзхожда набирането, поне според мен.
Ако целиш още по цялостно натоварване прави набиранията в Л-позиция и с тежест (4 кила на краката е най-забавно!!!).
Noodle
Професор
Професор

Post by Noodle »

spkzzz wrote:A ако говорим за кондиционно трениране,където е важно да работи цялото тяло в упражнението,пак ли е така? Имам предвид, когато тренираме за да сме по-добри в спорта и всекидневието,а не за да сме по-добри в дигането на тежести.
:)
Краткият отговор на този въпрос е да комбинираш въпросните движения :)
Yav
Студент
Студент

Re: Упражнения

Post by Yav »

spkzzz wrote:Здравейте!

ако трябва да изберем дърпащо движение,ренегатското гребане превъзхожда ли набирането? В този ред на мисли "лежанката на Милко" по-добра ли е от кофичките при бутащите?Или пък самите движения са взаимно незаменими и е по-добре да се правят и двете.
За мен ренегатското и набирането са принципно различни, аз лично ренегатското не го причислявам толкова към дърпащите, колкото към усукващите. Същото и с лежанката на Милко, където има елемент на усукване, който отсъства при кофичките. Отделно, че са в различни равнини, т.е. няма как да се прави сравнение и избор според мен.
Милко Георгиев
Академик
Академик

Post by Милко Георгиев »

Да, набирането е най-доброто дърпащо.
При бутането има доста варианти - кофички, военна/странична.

Има два основни принципа за пълноценност:
- комплексност - да съчетава основни движения - лежанката на Милко включва бутане и усукване.
- дължина на кинетичната верига - най-дългата е от единия долен крайник до диагоналния горен крайник. Ренегатското е доста чиста версия, лежанката на Милко също го има, full contact twist на един крак го има.

Освобождаването на свободните тежести е еволюцията, която следва. Пренасяне на тежестта от един крак на друг, смяна на посока и прочие.

Кондиционен треньор
Thomassaf
Ученик
Ученик

Why being compassionate to others is important

Post by Thomassaf »

my cohorts have been searching for. The type of specifics on the web site is excellent and appreciated and will help My wife and her kids in our studies significantly. It seems like everyone acquired a large amount of expertise concerning interesting topics and this page and other categories and types of info definitely show it. I'm not typically on the net all of the time however when I drinking a beer i'm usually avidly searching for this kind of information or others closely having to do with it. If someone gets a chance, check out at my website. how to acquire the advantages of expert grant writing services in acquiring research funding
Post Reply