Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Успоредка и Лост
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 55, 56, 57  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Dymag
Доцент
Доцент

Юзър от: 18 Дек 2006

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми то, дори ако теоретично приема че въглехидратите са "лошите", в един шоколад "Милка" има по-малко от тях, от колкото в пакетче солети "хрус-хрус". В една обикновена кола от 1,5 литра има почти килкото в 4 шоколада. Загледайте съдържанието (посоченото количество е за 100 гр. обикновено) и теглото на онова за което се отнася. Иначе аз не пазя хранителен режим. Сутрин ми се спи и нямам време за закуска - не закусвам, на обяд съм гладен като вълк и си взимам по 3-4 чинии с храна в служебния стол, а вечер ако има - ям и пия, ако няма - само пия (алкохол) Laughing Вечер се опитвам да правя всичко "незадължително" и рядко си лягам преди 00:00 часа. После на сутринта пак се успивам и т.н. Пия по 7-9 кафета, пуша доста и от дълго време ... бе май нищо здравословно освен спорта не правя Rolling Eyes Ям всичко. Забелязал съм обаче, че по-принцип като съм гладен, ми се яде солено. Понякога при отпадналост или недоспиване ми се яде и пие сладко. Обикновено си и взимам, без да се замислям Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stareca uan
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 11 Мар 2007

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 17:47    Заглавие: Отговорете с цитат

значи , до преди година тренирах сериозно със тежести ,съпроводено със солидно хранене и взимане на хранителни добавки,бях92 килограма ..със подобни тренировки /главно силови упражнения -преден клек,обръщане,лежанка,тяга ,изхвъряне,малко съм си променял схемата през годините/преди десетина години отново съпроводени с добро хранене и добавки едва стигах 82 килограма ,но най -често бях към 78 ...наблюдавал съм и атлети над 40 годишни ,говорил съм много с тях по темата и тяхното мнение е като моето ,че след трийсетака по-лесно се качва ,което е добре за практикуващите фитнес..човече като бях на двадест ядях безразборно всичко и по всяко време и без особени усилия имах добър релеф и преса за завиждане ...а сега това едва ли ще е така
Върнете се в началото
stareca uan
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

още нещо за метаболизма ,защото имам чувството че ще остана неразбран;работата е следната -ядеш пасти торти шоколлади мазно пържено и си ралефен и ..пазиш диети и въпреки това си мазен е тва е ролята на метаболизма...по памет ще цитирам Шварца -възмущавал се че той се чудел как да стопи излишните мазнини , а Франко Коломбо ядял пасти и си бил релрфен.....
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

Юзър от: 10 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 21:41    Заглавие: Отговорете с цитат

stareca uan написа:
още нещо за метаболизма ,защото имам чувството че ще остана неразбран;работата е следната -ядеш пасти торти шоколлади мазно пържено и си ралефен и ..пазиш диети и въпреки това си мазен е тва е ролята на метаболизма...по памет ще цитирам Шварца -възмущавал се че той се чудел как да стопи излишните мазнини , а Франко Коломбо ядял пасти и си бил релрфен.....

Това не е до метаболизъм, тук има други фактори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GReddy_bs
изгонен.

Юзър от: 12 Авг 2007

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Петко К написа:
stareca uan написа:

Това не е до метаболизъм, тук има други фактори.

Кои са?Интересно ми е,досега и аз съм чувал само обяснението с метаболизма. Smile
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Чувствителност към инсулина например, ниво на телесните мазнини, нивото на тестостерона в организма и други. И между другото, при химията, която дадените за пример по - горе двама души са ползвали, и тренировките, които са правили (12 - 16 пъти седмично, по 2-3 часа), такива неща като метаболизъм играят много малка роля Very Happy
С тоя метаболизъм много се спекулира. "Не мога да кача кила - имам бърз метаболизъм". "Не мога да отслабна - такъв ми е метаболизма" и т.н. Хората обичат да се оправдават с метаболизма, а всъщност храненето им е под всякаква критика.
Върнете се в началото
Van
изгонен.

Юзър от: 15 Авг 2006

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, напълно съгласен съм. А като стана въпрос за нивото тестостерон в кръвта имам една интересна диета, в която се обяснява именно ролята на тестостерона в топенето на мазнини:

http://www.4fitnessbg.com/articles/view/69.htm

Вече я бях поствал вече, та да ме простите Smile
И това се опитвам да направя и аз - да увелича нивото на тестостерона, изграждащ мускулите, който за мен има по - голяма роля от метаболизма. Не че спазвам диетата, плюс това тук трябва да се приема протеин на прах, а аз съм заклет натуралист Very Happy , просто диетата помага да разберем кои храни наистина увеличават нивото на мъжкия хормон.

Също така от тук разбрах как има хора, които не ядат почти нищо и пак са си мазни, просто нивото на естроген се увеличава, за да набави необходимите мазнини. Smile
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

За да нямаш проблеми с тестостерона - месо, яйца и повече мазнини.
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

То и май всички за различни неща говорим - едни за качване, други за сваляне. Не зная кое как е точно, за да го гарантирам. Това в което съм сигурен, е че тялото на човека е пригодено за доста голяма физическа активност. Факта че можем да се потим, означава че имаме способ за освобождаване от загряването на тялото при голяма активност, т.е. тя е заложена във функцийте му. Затова и вероятно нямаме окосмяване - за да не пречи на активността, при всякакви температури. Сръчността ни, възможностите за ротация и свиване на ставите и крайниците ни, спрямо другите животни, също са си направо за завиждане. Можем да ходим по земята, да се катерим, да плуваме. Това тяло, с тези почти уникални възможности, не е пригодено за съвременното обездвижване - тогава нямаше да има смисъл да е такова. Раздвижването, което наричаме спорт, оправя и оптимизира много неща. Особено, ако се доближава до онова, за което е пригодено тялото ни (да живеят маймуните Laughing ). И между другото не ми се вярва, в древноста да сме се хранили особено редовно. Вероятно, затова си и имаме бърз способ за запасяване с енергия, под формата на мазнини. Само че, сега нямаме движението, храним се по 3-4 пъти на ден, ядем лесно усвоими и високо енергични боклуци, някои от които направо си ни тровят ... е какви да сме? Идеални?
Затова съм на принципа - гарантирай си на първо място движението на тялото, онова за което е пригодено. Така го вкарвам в идеалната за него среда. Това оправя страшно много неща, дори не само физически! Другото ще го "изследваме" после и ако е необходимо, ще го борим!
Между другото съм резервиран и по отношение на претренирането, както и поддържането на много ниско количество телесни мазнини. Мускула се "самоизяждал" ... е от какво да яде - от мазнините ли? Как да "яде" от тях ако ги няма? Сега си избираме "зора", ама с гладното космато нещо по петите ни, дали сме мислели за претрениране?
Сега, вече съм пристрастен към движението. Направо си се зачудих, дали не съм кльощав бигорексик или по-скоро лосторексик Wink Ама не - аз си се харесвам и си се събличам редовно пред хора. Бе маниак някакъв съм Rolling Eyes

Днешната тренировка. Сряда, компенсиращи упражнения.
Няма какво толкова да пиша: забавни раменни на шведската стена - 41, L набирания с много широки успоредни хватове и спиране долу и горе - 41, бутания и дърпания с опора на краката - 300, една серия часовник - 15 в посока и по 10 пистолета на крак.

Последната промяна е направена от Dymag на Сря Окт 10, 2007 23:16; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 23:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Dymag написа:
Между другото съм резервиран и по отношение на претренирането, както и поддържането на много ниско количество телесни мазнини. Мускула се "самоизяждал" ... е от какво да яде - от мазнините ли? Как да "яде" от тях ако ги няма?

Е ако ядеш редовно, което в днешно време е само въпрос на желание, това не е проблем. А и да имаш мазнини, това не ти гарантира нищо. В случай на глад тялото предпочита мускулите - по - лесно ги разгражда и са му ненужен товар, който при това изисква доста енергия за подържането си. Затова трябва и да се тренира, когато се отслабва, за да има тялото причина да пази мускулите. Ясно е, че ако ги ползваш, няма да ги счете за излишни и няма да гледа да се освободи от тях, а ще ползва резервите си от мазнини Smile
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Сря Окт 10, 2007 23:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Петко К написа:
Чувствителност към инсулина например, ниво на телесните мазнини, нивото на тестостерона в организма и други. И между другото, при химията, която дадените за пример по - горе двама души са ползвали, и тренировките, които са правили (12 - 16 пъти седмично, по 2-3 часа), такива неща като метаболизъм играят много малка роля Very Happy
С тоя метаболизъм много се спекулира. "Не мога да кача кила - имам бърз метаболизъм". "Не мога да отслабна - такъв ми е метаболизма" и т.н. Хората обичат да се оправдават с метаболизма, а всъщност храненето им е под всякаква критика.

Аз докато си постна "общото" мнение и тя темата се "конкретизирала" Wink Абсолютно съм съгласен с това мнение на Петко!
Петко К написа:
Dymag написа:
Между другото съм резервиран и по отношение на претренирането, както и поддържането на много ниско количество телесни мазнини. Мускула се "самоизяждал" ... е от какво да яде - от мазнините ли? Как да "яде" от тях ако ги няма?

Е ако ядеш редовно, което в днешно време е само въпрос на желание, това не е проблем. А и да имаш мазнини, това не ти гарантира нищо. В случай на глад тялото предпочита мускулите - по - лесно ги разгражда и са му ненужен товар, който при това изисква доста енергия за подържането си. Затова трябва и да се тренира, когато се отслабва, за да има тялото причина да пази мускулите. Ясно е, че ако ги ползваш, няма да ги счете за излишни и няма да гледа да се освободи от тях, а ще ползва резервите си от мазнини Smile

Затова и съм на мнение - първо спорта, после другото. Претренирането предполага трениране - ползване на мускулите. Моето мнение не се отнася за културизма. Там нещата стоят друго ядче и ти ги знаеш много по-добре от мен. Аз говорех за спорта за кеф и здраве. Доста са надценени нещата, любителския спорт стана "мързелив", като влезе в залите. Затова и се кефя много на неща като Bootcampа, а и моят стил на спортуване е по-динамичен.
Върнете се в началото
stareca uan
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 11:45    Заглавие: Отговорете с цитат

хе хе стига с тия сложнотий тестостерони инсулини Shocked дядо бог да го прости умря на 92 години строен слаб и до последно бачкаше по цял ден и се катереше със завидна лекота менюто му се състоеше от следното -в един буркан от компот се слага първо второ и трето , разбърква се хубаво и така се яде Very Happy едва ли е знаел нещо за диети и т.н dymag е абсолютно прав ,първо е физическото натоварване , а после всичко останало ..нещата са ама много прости ако дебелееш значи приемаш повече от колкото изразходваш това е, представете си всеки ден да ни се налага да правим преходи педесетина километра в пресечена местност при неблагоприятни условия ..аз лично съм го правил и то с много малко храна , консерви боклуци разни кой ще ти гледа като си пребит до смърт какво яде имам чувството че и кокали ще смеля ....и ми се ядат неща които не съм си и помислял ...да човек яде много ,а се движи много ама много малко от там идват и останалите проблеми и необходимостта от дие ти и прочие ..Поздрави
Върнете се в началото
stareca uan
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 12:26    Заглавие: Отговорете с цитат

збелязъл съм,че тренировки на лост и успоредка ми действат тонизиращо и продухващо Wink ,ето например вчера сутринта ..дапочна по от далеко ,предната вечер се трепахме в залата ,правихме борба в стойка и партер аз бях най- лекия все едни говеда Evil or Very Mad както и да е размазах се яко ,като се прибрах даже не можах и да вечерям ,толкова се бях скапал
сутринта едвам се измъкнах от леглото пих кафе и се завлякох на спортната площадка и аз не знам защо ;
30 кофи с мах със смяна на 5-за пръв път го правя и се пооплетох малко
едно коремно
20 набирания на успоредка
20 кофи с мах със смяна на 5
две коремни
20 набирания тесен надхват
20 кофи дъга топка
три коремни
20 набирания сгънат
10 ел кофи
четири коремни
15 обратни кофи
10 забавени кофи с право тяло
пет коремни
10повдигане на тялото от вис до хоризонтално положение
10 само топка на успоредката
6 коремни
целия ден докато бях на работа се чувствах добре и тонизиран
Върнете се в началото
Van
изгонен.

Юзър от: 15 Авг 2006

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 13:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Да аз също наблюдавам подобен ефект от тренировките. Случвало се е да се разбия, след тренировката ми треперят ръцете и даже имам проблем с пиенето на вода от чаша Shocked и въпреки това след 30мин - 1 час се чуствам пълен с енергия и не ме свърта на едно място. Аз си го обяснявам с раздвижването на кръвта и ускоряването на сърдечния пулс по време на тренировка. Smile
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Нед Окт 14, 2007 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами на предишната страница коментирах уникалната ни възможност да охлаждаме тялото си при зор чрез потене. Кучето на село като отвори устата и оплези езика, диша, диша, да се охлади горкото - не е изморено и не му трябва въздух, а просто му е топло. Де да можеше да се изпоти, щеше да е неуморимо страшилище! Аз на лостовете лятото ставам вир вода. Колко процеси в тялото провокираме с различните типове тренировки и колко пренебрегваме?
Ползвайте "Рексона" и няма да се потите! Бе тия луди ли са бе! Нали ще пукна от прегряване! Laughing Шегичка Laughing
Лостове с малко повече динамика правят много енергия и възстановяване. Те и в залата ги мислят подобни системи за енергия - като тази на Идзуми Табата. (Ако не посоча нещо подобно за пример, ама не от мен, а от някой известен чуждоземец, няма да ми хванат вяра Very Happy ааахах)
Сега съм дежурен. В петък не спортувах заради дъжд-студ, но пък го направих в събота. Студено стана - ще сменям стила на тренировката!
Зимата си тренирам. Повече дрехи, ръкавици и си ми е топло. Обаче тренировките са различни - по-малки бройки, бавни и с по-голями почивки. По-динамичните упражнения с повече активност на тялото, са по-малко и по-нарядко. Така не допускам "задъхване" и влизане на студен въздух през устата - дишам само през носа! Това е единственото слабо място - дишането. Другото се оправя с дрехи. Това ако се спазва, няма настинки. Особено ако не се наруши постоянството в тренировките от есента. Не тренирам само при комбинацията дъжд и студ.

"Бигорексичен" виц:
- Мамо, къде е татко?
- На фитнес с леля ти.
- Къде е брат ми?
- В кръчмата с братовчед ти.
- А къде ми е метадона?
- Сестра ти го използва преди да излезе. Каза, че като се прибере сутринта, ще ти го върне.
- Ти какво правиш?
- Работя
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 55, 56, 57  Следваща
Страница 15 от 57

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT