Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Успоредка и Лост
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 55, 56, 57  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
denny
изгонен.

Юзър от: 25 Яну 2006

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не мога да разбера какво те бъркат "лигавите заладжии".
щастлив си да ги коментираш?да?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dymag
Доцент
Доцент

Юзър от: 18 Дек 2006

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, бъркат ме Дени, защото съм спортувал и съм учил хора да спортуват и в зали и на лостове, и много добре зная за какво говоря!

Последната промяна е направена от Dymag на Пет Яну 25, 2008 00:04; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
denny
изгонен.

Юзър от: 25 Яну 2006

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

ами добре,чудесно-имаш система,работи си явно.как точно размишленията за "лузърите" се вписват в тази система,как я подобряват?
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Чет Яну 24, 2008 22:45    Заглавие: Отговорете с цитат

denny написа:
ами добре,чудесно-имаш система,работи си явно.как точно размишленията за "лузърите" се вписват в тази система,как я подобряват?

Тяхната система се опитвам да подобря, не моята, с неадресираната критика към всеки, с несериозно отношение към спорта си - за да се позамисли и стегне!
Другото са факти - аз само ги съобщавам. Колко вдигат лостаджиите? Ето толкова - теглото им +30-40% минимум! 100-те кила на leech от лежанка, са нещо нормално за лостаджия с неговото тегло, след 8 месеца лостаджийство - това не е необичайно! Има достатъчно заладжии и достатъчно лостаджии. Да се "пускат" на лежанката и скрипеца, и да се сравняват. Лостовете също така са по-нетолерантни към несериозното отношение, т.е. към "лузърите"!
Между другото, кой решава че 100, 120 или 200, или колкото и да е, е много, малко или екстра? Колко е добре и колко е зле и защо?
Върнете се в началото
Mitk0
Професор
Професор

Юзър от: 05 Окт 2007
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 03:19    Заглавие: Отговорете с цитат

stareca uan написа:
аха ,а щангистите тяхното е минимална сила ,дето тягята е една трета от цялото им движение примерно,ами съмнявам се един пауърлифтър да направи изхвърляне колкото един щангист , но щангиста със сигурност ще дръпне на тяга същата тежест или ще клекне с повече е за лежанката е друго ..в казармата имах еди новообранец в моя взвод ,бях му ЗКВ та щангистче момче ,не беше барвало 3 месеца ,новообранство гонки ,заведох го в залата еми както си беше с въшкарника клекна със 160 при лично тегло към седемдесе и няколко кила и не искам нищо никого да убеждавам и да споря убедил съм се сам себе си на 36 години съм тренирал съм много ,ама много в зала и може би пак някога ще тренирам ,или както казва един приятел ,до 50 ще тренирам борба ,после почвам щанги Very Happy ..Поздрави

Братле, няма как да не се захвана за тия думи.

Аз лично най-много се възхищавам на щангистите - прочутите шампиони на отскок и 40м спринт сред всички атлети. Зверове са, а и специално българите сме с традиции там, обаче има разлика между експлозивност, rate of force development от една страна и максимална сила от друга.
Не, щангистите не могат да клекнат или да дръпнат тяга колкото трибойците, при това неекипираните трибойци, в една и съща категория. На тях не им трябва. Величко Чолаков кляка с 340, ама защо му е повече, когато изтласкването му е в границите на 230-250? Първото дърпане при обръщането, няма нищо общо с мъртвата тяга. Ако искаш вярвай, щангист може да дърпа на тяга с не много повече отколкото обръща. Което е комплимент за обръщането му, а не критика за тягата му. Виж тук: http://weightliftingexchange.com/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=60

100 кг от лежанка след 8 месеца лостове? Поздравления, но момчето основно дължи това на добрите заложби - специфичното трениране е щяло да даде още по-добри резултати за максимум на лежанка.

Никой не казва, че лостовете нямат някои предимства. Аз самият протрих едно джелезо, което взех от гара Пионер, но защо да се лъжем, че залата е по-непълноценна? Ако беше така, мислите ли, че физическата подготовка за почти всички спортове нямаше да се провежда с един лост и една успоредка?
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

Юзър от: 10 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 10:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Упражненията със собствено тегло, включително и тези с лост и успоредка са добро начало и дават стабилна основа. Аз самия съм започнал с лицеви, кофички и набирания преди много години Smile
Но щангата и другите уреди предлагат много повече възможности и според мен е добре и те да се включат, рано или късно.
Защо да се ограничаваме само с едни уреди или една система и да се определяме като лостаджии, заладжии и т.н.?
Уредите не са толкова важни, важното е да се тренира и да се постигат резултати!
Върнете се в началото
alfa
Студент
Студент

Юзър от: 19 Яну 2007

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен тренировките са нещо комплексно. Занимание, което не се прави самоцелно и не участва само физиката, а и психиката. Да се тренира само за по-добра визия или само за здраве, поне на мен ми е непознато! Все ми едно дали вдигам 100 или 120, и ми е все едно дали клякам със 140 или 200. Интересуваме организмът да е ефективен и безотказен като автомат Калашников, съобразно конкретно поставена цел. И ако за тази цел трябва да се ходи в зала, на лостове, тичане, стадиони - ми хубаво, няма никакво значение. Отдавна съм надживял мисленето, че е една система работи по-добре от друга. Няма такова нещо. Системите са различни, съобразно възможностите, възприятията, очакванията и моментния реален опит на конкретния човек. Да накарам едно хлапе на 16 или някъв чичка дет не е тренирал да се изрежат с яко ОФП е равносилно на извращение, а някои от тренираните хора гледат на неделните спортисти като на домашни булонки, дето ако ги пратиш в гората ще се напикаят веднага. Да ходя в зала - пон.,сряда и петък от 19 до 20 е ограничаващо и въобще не съвпадащо с моите си цели. Има значение дали човек тренира на студено, в кофти условия, систематично се поставя в среда, която е близка до това което прави или за което се подготвя. Не е все едно дали тренираш в топлата зала и си правиш лаф кириз с който там и дали се гърбиш в калта, сам на студа на лостовете или в мойта зала дето замръзва бутилката с вода през нощта. Давал съм ключове на няколко познати от кваратала да я ползват, неискат - сами тренирали, скучно било, студено било и т.н. Изграждането на качества става чрез непрекъсната вътрешна еволюция, която е едновременно и психологическа и физическа и лично аз не мисля, че за моите си цели тренировката в топлата зала, три пъти седмично ще ми помогне за тази еволюция. За други, които си имат други цели, това е ОК. Ето защо няма противопоставяне. Има различни хора и системи на трениране, съобразени с техните цели.
Всичко това си е мое мнение и никой не ангажирам с него та да взима отношение и да ми спори.
Поздрави.
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Dymag написа:
Колко вдигат лостаджиите? Ето толкова - теглото им +30-40% минимум!

Спора не го правя аз, само дето сбърках, че споменах залите и някой взе, че се засегна и стана тя една ... Alfa, тези неща интересувам много малко хора и дори и да ги разбират, едва ли ги намират за нужни.
В зала нямам никакво намерение да ходя. С моите възможности и духа който имам, ще си премажа ставите за година, най-много две, още повече, че вида и обема хич не ме интересуват. На лостовете си ми е екстра! Това не подлежи на коментар и убеждаване - излишно е. Пък аз и на лостове умея да се контузвам Laughing

Това новото упражнение - хоризонталното силово, страшно е! За втори път го правя (сряда където тренираме, в 36-то, няма лост) и му се кефя все повече и повече!

Последната промяна е направена от Dymag на Пет Яну 25, 2008 22:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

Юзър от: 11 Яну 2005

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:47    Заглавие: Отговорете с цитат

- Когато човек не си "премерва" прикзките, няма какво да се учудва, че изведнъж отвсякъде му налитат да го бият

- 100 на лежанка не са нищо особено, аз вдигнах след като 10тина месеца само се бях борил и дърпал тяги и правил обръщания и набирания от време на време. Какво да напиша сега, че няма бирбата и граплинга са дъ бест и няма смисъл от щанги. Ами не е така, убедил съм се от първа ръка.

не мога да разбера какво са ти криви тренирашите в зала, но не ме и интересува

Успех в Живота!
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Thai написа:
100 на лежанка не са нищо особено, аз вдигнах след като 10тина месеца само се бях борил и дърпал тяги и правил обръщания и набирания от време на време.

Съгласен и с двете ръце!
Но и ти не си ми чел внимателно мнението, което породи спора. Ако има някой, който да се засяга, той е единствено някой с несериозно отношение към спорта си, а не заладжия. Понеже малко или много ви познавам, знам че просто не сте го прочели. Или пък освен да не съм се изразил ясно
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

И според мен не са внимавали като са чели, от вчера следя "драмата" Very Happy
bulgi
Студент
Студент

Юзър от: 12 Яну 2005

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 23:00    Заглавие: Отговорете с цитат

pa4080 написа:
И според мен не са внимавали като са чели внимателно, от вчера следя "драмата" Very Happy

Изкуствено съзададена ако питаш мен.
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 23:26    Заглавие: Отговорете с цитат

И пак герализираш - серизоният човек и в залата ще се стреми постоянно да подобрява постиженията си.

и моля те, не ме карай да те опровергавам

- правите частични движения
- не тренриате краката
- не тренирате крсъта и еректорите на гръбначни стълб

а краката и еректорите са основни мускулни групи при фукнционалното, холситичното и здравословното трениране.

- не се обръша абсолютно никакво значение на външната ротация в раменната става

- ротацията в торса е слабо застъпена

Дори само липсата на тренировка за крака изчерпва темата.

Сега, от написаното то теб съдя, че не само от много време не тренираш в зала, ами и си нямаш много понятие какво точно се прави в залата. Аз тези, неща, които съм изброил, не ти ги пиша по темите да ти доказвам, че ти е напълноценна тренировката, нито ще ги напиша (както и още толкова пропуска, които мога да изброя), защото всеки сам си решава как да тренира.

Не ми харесва, когато някой пише за неща, от които си няма понятие, а в същото време и това, което самият той прави, не е нещо, което да няма за какво да му се хванеш (а то има).

успех
Върнете се в началото
Dymag
Доцент
Доцент

МнениеПуснато на: Пет Яну 25, 2008 23:55    Заглавие: Отговорете с цитат

От 1981-ва до 1992-3-та се занимавах с бойни изкуства – нещо, което наричаха джудо „джу-джу-цу” (твърд стил, между джудо, СРБ и шотокан, идващ от Румъния), шотокан, таекуондо-WTF и карате-до, последователно, през годините.
От 1988-9-та до 1994-5-та г., бях заладжия.
От 1994-5-та до 2001-2-ра нищо не съм спортувал и всичко отиде „на кино”.
От 2001-2-ра до сега съм лостаджия – пак толкова време, колкото бях и в залата.
Отне ми много време да „направя” спорта си такъв, какъвто е сега, по метода на пробите, използвайки това което знам от бойните изкуства и залата, правейки накуп силово/кардио/свободна тежест/максимално участие на тялото/безопасни за ставите/във всякакви условия/на открито и т.н. – всичко, на което държа, в една тренировка, по един час, три пъти седмично. Нямам повече време. Упражнения измислям, за да имам винаги трудни неща и те са моята алтернатива на „вдигане на тежестта”.
Познавам и залата, и лостовете. И на двете места, на приятелска основа, съм работил и продължавам да работя с хора и мога да се обзаложа с всеки, че успехите и провалите на любителски трениращите, какъвто съм и аз, се дължат на отношението им към спорта, а не на система или уред - с правилното отношение и хъс, системата и уреда винаги ще се намерят.

Thaj, къде отиваш ти, за какво говориш - не те разбирам? Аз не виждам да казваш нещо по което да завържа спор, или което "да опровергаваш". Благодарен съм ти и на теб и на другите от форума, защото от отдавна имам и кръст и еректори и крака в тренировките, както и много пълни движения, които продължават да се допълват и за това целия форум има голям принос. Ротация на торса имам, особено с някои последни мои мании - май не си хвърлял око на дневника скоро.

Не те разбирам. Мога само да приема, че очакваш да съм против заладжиите. Да, ама ще трябва да те разочаровам - истинската реалност е друга Wink
Върнете се в началото
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

МнениеПуснато на: Съб Яну 26, 2008 00:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Не зная каква е реалността, Венци, и какво смяташ. Виждам обаче, че се н-ти път се опитваш да изкараш "лостаджийството" по-яко от "заладжийството" (термини може не изнамерени, но използвани поредимно от теб, целящи изкуствено разделяне на нещо, представляващо едно цяло).

Също така няма значение какво според теб е "твоята реалност" след като не един или двама приемат думите ти по един и същ (непринадлежащ на "твоята реалност"?) начин.

Не смятам да изтъквам предимствата на "заладийството" пред "лостаджийството", понеже в "моята реалност" лостовете и тежестите принадлежат заедно. За мен лично този, който се опитва да ги разделя, просто нещо го човърка. Какво точно - не зная.

успех
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 55, 56, 57  Следваща
Страница 29 от 57

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT