Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

ляво дясно, дясно лявооо :)

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Leo
Ученик
Ученик

Юзър от: 09 Сеп 2004
Живее в: The N-Dimensional Gauss-Bolyai-Lobachevsky Space

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2004 01:27    Заглавие: Отговорете с цитат

тъкмо този съвет щях да ти дам...
аз започвам с изоставащите групи (преценявам по силата, понеже с моя % мазнини, друг начин за оценка на "изоставащи" няма за сега Very Happy - фет-лоса, може би пропуснах да спомена, че го оставих за първата половина на 2005-та Smile ), например левия трицепс и правя до отказ - след това, с много малка пауза правя за десен - през първите няколко серии, ако имам чувството, че мога още с дясната - не го правя - правя колкото с лявата, колкото повече стават сериите, толкова повече се стопява разликата в изтощението на лява и дясна (поне при мен е така, а и това е защото лявата е 1 ход напред)

и аз имам "проблем" с лявата ръка/гърди/etc и понеже имах разни неврологични проблеми си мислех дали не е всързано с тях (и още си мисля, макар че е нормално дясната да е по-силна, включително и при левичарите мисля си)...

btw, никога не използвам различни тежести за 2-те ръце... по-скоро бих направил за по-дълго време (с повече накъсвания) с лявата, същия брой повторения, които правя с дясната... до колко е правилно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2004 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде УРА! за плуването.
Кни, прави малко по тежко с лявата иначе си пази повторенията, и винаги започвай с нея. Стискай здраво и всичко ще си дойде на мястото. Smile
Върнете се в началото
Leo
Ученик
Ученик

Юзър от: 09 Сеп 2004
Живее в: The N-Dimensional Gauss-Bolyai-Lobachevsky Space

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2004 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

а, да, ако захватът ти е по-слаб (т.е. ако не си изтощила мускула, но самият ти захват с ръката сдва багажа), ползвай каиши/ремъци (powerlifting straps / wrist support) или там както и да им се казва... на мен захватът на лявата ми е отчайващ, без straps изпусам много бързо, а мускулът си остава ненатоварен...
Върнете се в началото
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 10, 2004 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Лео,
Недей да си правиш лоша услуга, тренирай хвата. При повечето хора за 2-3 месеца се изравнява хвата на двете ръце, с фитили няма да стане по-силен, напротив.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT