Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Защо млечните?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bobika
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Май 2006
Живее в: Germany

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 12:21    Заглавие: Защо млечните? Отговорете с цитат

Здравейте! =)

Моят въпрос е относно изключването на млечните продукти, когато има застой... Не ми стана ясно защо точно тях.. Заради мазнините ли?

Дали ще има ефект, ако просто заменя сиренето с извара или фришкезе? Според етикета те имат доста белтъчини, малко въглехидрати и мазнини.

Питам, тъй като нямам условия и време да приготвям месо. Ако имате повече идеи "как се излиза от застой", много ще се радвам да споделите.

Благодаря предварително!

По(-)здрави! Smile
PT
Студент
Студент

Юзър от: 17 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Защото задържат вода в организма. И пречат на усвояването на другите храни които са изядени с тях. Казеинът в кравето мляко образува филм върху стените на тънките черва и пречи на усвояването на хранителнитв вещества. От него се прави и едно от най-добрите лепила. как ти харесва да си хапваш лепило. Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Tsefey написа:

Е добре то излиза, че са вредни в такъв случай Rolling Eyes Объркана съм!Би ли обяснил малко повече

Ako си приготвяш сама сирене и кисело мляко от непастьоризирано и хомогенизирано и обезмаслено или преработено по какъвто и да е друг начин мляко, млечните са ок. Аз бих ги сложил към невредни в такъв случай. Тъй като това което повечето хора ядат е купено в магазина и преработено и наблъскано с доста химия за да издържа по-дълго на лавиците, вече не ядеш естествен продукт а денатуриран дериват който тялото ти не знае как да преработи. Затова е по-добре да ги избягваш. По-принцип млякото е за кърмачета, няма друго животно в природата което да яде мляко след като е било отбито. Idea
Млечните водят и до як запек, не се усвояват добре и пречат на останалата храна д асе усвоява. съдържат опиати, затова и се пристрастяваме към тях, знам го от собствен опит.
Абе много негативи имат и малко позитиви.
По-добре без тях, нищо няма да ти стане, е ще поотслабнеш малко и ще минеш през криза на отказа Rolling Eyes , тъкмо ще се докоснеш до това което изпитват наркоманите като отказват наркотиците Razz
Върнете се в началото
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

Юзър от: 11 Яну 2005

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Bobika,
frisch käse = извара
PT написа:
Защото задържат вода в организма. И пречат на усвояването на другите храни които са изядени с тях. Казеинът в кравето мляко образува филм върху стените на тънките черва и пречи на усвояването на хранителнитв вещества. От него се прави и едно от най-добрите лепила. как ти харесва да си хапваш лепило. Embarassed

нещо като публикувано в интернет изследване да ти се намира?

Благодаря

П.П. РТ, ти се занимаваш / си се занимавал с треньорска дейност - силови атлети, билдъри, т.н. (с такова впечатление съм останал) - Въпрос: Защо билдърите тачат толкова казеина?

П.П.2 Ако казеинът наистина образува филм върху вътрешните стани на тъннките черва, пречейки на абсорбцията на хранителните вещества, това не предполага ли по-нисък % на оползотворяване на приетите калории?

поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PowerWithin
Ученик
Ученик

Юзър от: 10 Фев 2005
Живее в: България/France

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

PT написа:

Ako си приготвяш сама сирене и кисело мляко от непастьоризирано и хомогенизирано и обезмаслено или преработено по какъвто и да е друг начин мляко, млечните са ок.

Малко технически въпрос Wink . Ами какво, ако за закваса се използва купешко кисело мляко (за първия път)?
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой е най-скъпият протеин (Whey Isolate Peptide bond Cold filtered)= Извлечен от "извара"(това е продукта който остава след направа на кашкавал и сирене и в който има много свободни аминокиселини Idea , на български тъй наречения цвик(от цвика се получава извара чрез преваряване, което естествено е.... майката на аминокиселините и ги свързва в трудно усвоим белтъчен конглумерат), не случайно е студено филтриран този протеин)- има ли казеин в него?????????? Няма!!!!!!!!!
Билдърите не тачат казеина, списанията които искат да продават евтин протеин на неосведомени читатели го тачат.
Много чете на този интернет ама не селективно, ако някой ми пише нещо и накрая се опитва да ми продаде поредната суперхрана в кутия винаги заставам нащрек.
Повтарям, потретвам и поентвам. Човек не е и никога няма да открие нещо което вече не съществува в природата и то в многократно по-оптимален вариант. По презумпция, ако такова нещо не съществува то няма как да бъде открито. Twisted Evil Малко главоблъсканица Rolling Eyes
Избери природната храна, тренировка, почивка, начин на живот и няма да сгрешиш.
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

cremcaramel написа:
PT, ти ми разби детските чувства Smile Ми аз ям извара, кисело мляко, сирене и кашкавал като невиядла...

И какво излиза - трябва да си правя сама кисело мляко, извара и сирене... не че не мога, ама имам и други ангажименти...

Прekрасно те разбирам и аз съм отрасъл с кисело мляко и сирене. Ядях ги като невиждал. Ял съм по 2-3 кила овче кисело мляко или по кило сирене на сядане. Чак ме болеше и глава и стомах от тях после. Отне ми много време и усилия да ги откажа. Е тогава още не знаех за ЕФТ. Но определено се чувствам по-добре без тях.
Така че съветвам те да ги намалиш драстично. Ако не можеш тогава поне си ги прави сам , продават и мая за сирене на пазара и сурово мляко. За закваска е ок да използваш купено кисело мляко. Хей вижте това не е догма. Аз ви давам информация а пък вие си решавате какво да правите с нея. Ако се поразтърсите на интернет има толкова много изписано против млечните че свят ще ви се завие.
Аз четох ли четох и за и проти това и онова и сега вече реших че сам трябва да си мисля и да си решавам. единственият ми учител е природата. въпроса който си задавам е "Това има ли го в природата?" и "Ако съм сега навън в гората , какво ще намеря за ядене". Просто, лесно и ясно. А от там нататъка почва трудното.
Както казваше героят на Григор Вачков в "Мъжки времена"
"Едно е да искаш, второ е да можеш а пък трето и четвърто е да го направиш!"

Който иска търси начини, който не иска търси извинения. И единия и другия винаги ги намират.
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
П.П.2 Ако казеинът наистина образува филм върху вътрешните стани на тъннките черва, пречейки на абсорбцията на хранителните вещества, това не предполага ли по-нисък % на оползотворяване на приетите калории?

поздрави

Като ядеш млечни виж как се чувстваш половин час след това в сравнение с преди яденето. На бас се ловя че си по-отпуснат, летаргичен и ти се спи или те мързи. Бабино средство за приспиване - чаша мляко вечер с лъжица мед. Idea Idea Idea
Да по-малко калории се усвояват тъй като организма използва повече енергия за преработване на млечните, задържа вода за да раЗтвори токсините и натоварва имунната система, която се бори със слузта в кръвта. Какво е настинката или грипа - начин с който тялото чрез повишаване на температурата изгаря натрупаната слуз. Яж млечни и виж как ти е носа, запушва ли се , а телесната температура, не се ли повишава?
какво съдържат любимите ви храни, от които най много се пълнее (като торта, сладки, банички, сладолед, шоколад)- захар, млечни и зърнени храни. Защо са ви любими. Съдържат опиати, карат ви да се чувствате по-добре. Защо се пълнее от тях - приатни са водаят до ядене на голямо количество калории, не се преработват напълно което води до задържане на вода в организма за да разтвори отровите, алергги, натоварена имунна състем, загуба на енергия, което води до още по-голямо плюскане, отпадналост , липса на желание за движение, сънливост ит.н. Попадате в омагьосан кръг. ако се ядат природни храни, те не са толкова вкусни, но пък засищат по-добре и имат обратни на гореописаните реакции.
"Е да ама как без тортичка, уиски и фастъчки или пък без цигарка. Е хайде само още една. Един път се живее"
Познати ли са ви тези реплики?
"А как пък сега без млечни. Ами каво да ям тогава, че то нищо не остана." - ми да нищо не остана -мляко, сирене и кашкавал това са храните, други няма. Twisted Evil
Върнете се в началото
GEORGIO
изгонен.

Юзър от: 09 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

само да вмъкана едно мое наблюдение. повечето бозайници когато - "бозаят" а също и човека се изисква продължителен процес на усвояване на млякото. бозаенето е свързано с продължително и поетапно слюноотделяне. не знам как е при вас , но при мен разликата е чувствителна когато пия млякото като го разбивам предварително и съвсем различно когато го ям с лъжица бавно все едно ям твърда храна. от тук мисля че начина на консумация има влияние върху усвояването.
накой спомена денатурацията. ами реално аз не виждам коя термично обработена храна не е денатурирана. не мисля че киселото мляко съзадава слуз. за мен това е поредния мит който чакам да се опровергае с някое ново изследване. а дори да не стане лично намирам млечните за естествена и подходяща храна. аз ям млечни през деня, понеже нямам време за друго. никога не са ми действали запичащо а напротив - разхлабващо.
Върнете се в началото
Маги
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Окт 2005

МнениеПуснато на: Пон Юли 17, 2006 22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

cranberry написа:
а какво толкова му има на тва кисело мляко рима, че толквоа го търсите?

има жълт, мазен каймак отгоре Razz
Върнете се в началото
viki
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2004
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 08:10    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен също не ми понасят млечните истории..особено от прясно мляко се подувам като балон SmileДори да не "чистя" ,пак не ям такива щуротииSmile.Единственото мляко,което хапвам и то много рядко, е кисело-приготвено от любимата ми баба Very Happy
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

GEORGIO написа:
само да вмъкана едно мое наблюдение. повечето бозайници когато - "бозаят" а също и човека се изисква продължителен процес на усвояване на млякото. бозаенето е свързано с продължително и поетапно слюноотделяне. не знам как е при вас , но при мен разликата е чувствителна когато пия млякото като го разбивам предварително и съвсем различно когато го ям с лъжица бавно все едно ям твърда храна. от тук мисля че начина на консумация има влияние върху усвояването.
накой спомена денатурацията. ами реално аз не виждам коя термично обработена храна не е денатурирана. не мисля че киселото мляко съзадава слуз. за мен това е поредния мит който чакам да се опровергае с някое ново изследване. а дори да не стане лично намирам млечните за естествена и подходяща храна. аз ям млечни през деня, понеже нямам време за друго. никога не са ми действали запичащо а напротив - разхлабващо.

Природна храна значи да съществува в природата, т.е. извън цивилизацията. Хайде сега излез в гората и си търси храна да видим откъде ще вземеш мляко. Млякото е за кърмачета за тях е природна и естествена храна, за всички останали е изкуствена и нездравословна. всеки да си решава сам дали да я яде или не. Който се чувства добре и не му пречи да си я яде.
Няма да спорим за лични предпочитания а за факти.
Факт- в природата животните имат мляко само за да кърмят малките си.
самото доене всеки ден е антиприроден процес, който води до много проблеми за животните и влияе върху качеството на млякото.
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Greeny написа:
Дайте някакво примерно меню, когато не ядете млечни Shocked

щото на мен ми прилича на трева-месо-трева-яйца-трева-месо-ядки Wink

С какво например си бъркате лененото семе, с вода ли - с масло ли ?

Ами да примерното меню което сама си описала е горе долу точно, ако прибавиш и риба и пиле, съвсем ще го докараш.
А за лененото семе - занеш ли как се прави боб по хайдушки, много готина рецепта препоръчвам я горещо на всички.
Слага се боба да заври, докато заври хайдутите седят около огъня в кръг и бъклица с вино обикаля кръга. После се изхвърля първата вода на боба , налива се втора и пак се оставя да заври, бъклицата пак обикаля кръга от хайдути, след като заври втората вода бъклицата обикаля трети път кръга хайдути, след това се изхвърля боба и се мята ендо младо агне въъв огъня. Laughing
Сега замени боба с ленено семе, виното с вода и агнето с риба или рибено масло и ще имаш рецепта за забъркване на ленено семе. Smile
Да ти е сладко!
Върнете се в началото
PT
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече казах в друга тема, виж ми мненията. Накратко изхвърляш го и го заменяш с рибено масло или още по-добре с риба.
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Вто Юли 18, 2006 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
обачее... като се замислим.... в природата няма и животни, които си пекат месото, нито на жар, нито на фурна
какво ще правим с този казус?

Аз пък все съм се чудила защо суравото месо и риба са ми толкова вкусни. Rolling Eyes Сериозна съм.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 1 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT