Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Алкохол, калории и ВМ-НВХ

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Петко К
изгонен.

Юзър от: 10 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 16:50    Заглавие: Алкохол, калории и ВМ-НВХ Отговорете с цитат

m_riko написа:
Здравейте, много ме вълнува следния въпрос - доколко алкохолът и специално бирата са "лоши" въглехидрати и водат до натрупване на килограми? Мога ли примерно да пресметна калориите на две-три бири или на две водки и да намаля яденето за тяхна сметка? Срам ме е, но ми е по-лесно да си намаля порциите, отколкото да се откажа от вечерните бирички/водчици Smile))) Макар да съм лаик обаче, ми се струва, че сметките ми са криви и не е все едно дали ще изям краставици, в които има 300 калории или ще изпия две бири...

Имай предвид, че един грам алкохол има 7 калории, и самата му консумация забавя (или спира) горенето на мазнините! Тялото ще предпочете да усвои първо калориите от алкохола. Освен това, вечер се получава прием на много калории, които не е сигурно, че ще се изразходват (и съответно може да се натрупат като мазнини).
Не случайно е казано калориите да намаляват с напредъка на деня, а в твоят случай ще се получи обратното. Три бири например са ти 500 калории, което се равнява на едно прилично ядене.
И ако ги консумираш и с още нещо, се получава, че през деня едва ли не не трябва да ядеш, за да ги компенсираш.
А и когато си на калорийна рестрикция е важно да си набавяш необходимите хранителни вещества, така че всяка калория е важна и трябва да идва от качествени източници, а опита да компенсираш алкохола за сметка на останалата храна може да доведе до трагични последици.
Съжалявам, но това е положението Wink
Не, че не може съвсем да се пие, но 2-3 бири всяка вечер са много (поне според моето скромно мнение Wink).
Ако имаш предвид пиене един път седмично, става.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петко К
изгонен.

Юзър от: 10 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

m_riko написа:
Ъ-ъ, Петко, защо "трагични последици"? В смисъл - освен да се напиеш бързо, защото през деня си стоял гладен, Smile, какво имаш предвид?

Недостатъчно качествени калории, белтъчини и мазнини съответно загуба на повече мускулна маса, повече вреда за здравето и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 22, 2006 08:46    Заглавие: Отговорете с цитат

По-принцип пия рядко и по малко. Не съм имал никакви проблеми с аклохола - наднормено тегло; проблеми с намиране на входната врата и т.н. Последните два месеца, особено последния, пиех всеки ден, поне по едно малко, понякога три. Много е хубаво, узо + лед + айрян + мръвка Smile Да, ама не Rolling Eyes Мазините ми от 4.5% станаха 5.3%, колкото не са били никога от както имаме калипери. Нищо не съм променял в храната си и дори тренирам повече от предишните месеци.

И така спрях да пия редовно, та даже и рядко почти съм спрял Smile

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008

МнениеПуснато на: Пон Дек 06, 2010 14:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами грешиш.
В пшеничната бира въглехидрати има толкова, колкото и в червеното вино - около 3 g на 100 ml.

Отделно ако не знаеш как се произвежда бирата... Ами тогава Reinheitsgebot е добра отправна точка Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
mkmarinov
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Яну 2009

МнениеПуснато на: Съб Окт 01, 2011 13:36    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
След близо 1 година, отново настана гроздобер, отново започвам да правя вино и отново изникват в мен същите въпроси... Smile

1. Едно и също ли е количеството въглехидрати в 1 чаша прясно изцеден гроздов сок и 1 чаша гроздов сок, който е ферментирал и се е превърнал във вино ?

Не. При ферментацията от 1 мол глюкоза се получават 2 мола етанол и 2 мола въглероден диоксид. Като не всичките (но по-голямата част) захари се превръщат в етанол.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Пет Юни 27, 2014 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Съветът ми е алкохолът да е в рамките на 5% от общите калории.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT