Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Храни подходящи за НВД
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 04, 2005 23:12    Заглавие: Храни подходящи за НВД Отговорете с цитат

Кратка Лекция за ВМ-НВХ

Последната промяна е направена от Галина Толкингтън (galya) на Нед Апр 17, 2005 22:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Нед Фев 06, 2005 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Има ли ограничения за количеството зеленчуци което се приема на ден?

Да, има, няма как да ядеш твърде много защото въглехидратите ти се качват, зелените неща си ги яж спокойно, внимавай с морковите и тиквата.
2. Има ли въвеждаща и преходна фаза както при Аткинс?И ако има какво се яде през този период?

Няма. НВД е режим на хранене, при който намаляме въглехидратите за сметка на мазнините и го прави макто принцип. Няма фази, няма кетоза и после включване на въглехидрати.
3. Трябва ли да пресмятам калориите които приемам при положение че искам да намаля теглото си?
Определено. Нужно е да гориш повече отколкото приемаш, а няма как да знаеш ако не смяташ поне 2 седмици.

Последната промяна е направена от Галина Толкингтън (galya) на Пон Фев 07, 2005 23:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Нед Фев 13, 2005 17:31    Заглавие: Re: НВД Отговорете с цитат

Contrary to what many conventional medical authorities, vegetarians, and other promoters of low-fat diets say, consumption of very high levels of protein may not have adverse effects and may in fact boost antioxidant levels, new research from Germany has found.

Since "The maximum dietary protein intake that does not cause adverse effects in a healthy population is uncertain," as the researchers note, they decided to test their theory that increased protein consumption would induce greater oxidative stress in order to determine this threshold of protein consumption at which adverse effects could be seen.

Researchers performed tests on laboratory rats, splitting them up into groups receiving one of three different levels of dietary protein:

14% of total calories
26% of total calories
51% of total calories

After 15 weeks of feeding on the specific protein level diets, various parameters of antioxidant status were measured.

Much to the authors surprise, it was found that the groups consuming the higher protein diets had better antioxidant parameters than the lower protein diets, such as reduced lipid peroxide levels.

"Long-term intake of high protein diets did not increase variables of oxidative stress, in contrast to our initial hypothesis," the authors concluded. "An unexpected finding was that adequate (14%) protein feeding may in fact induce oxidative stress," they add.

Journal of Nutrition 2000; 130: 2889-2896
-------------------
A recent Harvard Medical School study found that women with the highest protein intakes were 26% less likely to develop ischemic heart disease (IHD) than those who ate the least protein. The study, which took place over 14 years and included more than 80,000 women, also found that diets rich in protein benefited women regardless of their fat intake. The results of the Harvard study can be found in the August issue of the American Journal of Clinical Nutrition.

This study flies in the face of conventional medical and nutritional opinion, which has long held the belief that diets rich in animal products may promote IHD. This study, the Harvard researchers reported, 'strongly rejects' this idea.

Dr. Frank Hu, who led the current study, said that previous research has shown that carbohydrate rich diets reduce HDL 'good' cholesterol, believed to protect the heart from disease. Replacing carbohydrates with protein, he explained, helps boost the HDL level.

The study's objective was to examine the relation between protein intake and risk of IHD. The primary endpoint was nonfatal myocardial infarction or fatal ischemic heart disease occurring between 1980 and 1994. Compared with the lowest protein-intake group, women with the highest protein intake were 26% less likely to develop IHD over the study period.
Върнете се в началото
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
ето накраткоSmile
1.Това диета само за спортисти ли е ?
Това е начин на хранене за всеки, който желае добро здраве.
2.Отслабва ли се с нея и горе долу в какви граници/кг./ и за какъв период от време?
За всеки е различно, зависи от излишното тегло, двигателната активност и т.н. Диетата е оптимална за загуба на мазнини и запазване на чисто тегло.
3.Няма ли нещо общо с разделното хранене?
И да и не. Тъй като не се приемат въглехидрати, реално всичко е разделно, но пък често се смесват източници на белтъчини.
Аз смятам за разделни неща, които разделното хранене не счита за такива, например комбинацията белтъчини+мазнини или въглехидрати +белтъчини от гледна точка на отслабване си е разделнаSmile
Върнете се в началото
Петко К
изгонен.

Юзър от: 10 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2005 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да допълня - за да свялаш на НВД, както и при всеки друг режим на хранене, ти трябва отрицателен калориен баланс, тоест, да изразходваш повече калории, отколкото приемаш. Но при НВД е по - лесно да си на отрицателен калориен баланс без да гладуваш Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AriesV
Ученик
Ученик

Юзър от: 14 Фев 2005

МнениеПуснато на: Вто Мар 15, 2005 00:02    Заглавие: Re: НВД Отговорете с цитат

galya написа:
Здравей George,
Не прочетох нищо, което да не съм чела и преди.

Compared with the lowest protein-intake group, women with the highest protein intake were 26% less likely to develop IHD over the study period.

Още по объркани са нещата по отношение на мазнините. Последните проучвания започват да пропукват твърдата убеденост, че консумацията на голямо количество мазнини, особено наситени, води до сърдечно-съдови заболявания. Нещо повече, обширно проучване доказва, че няма никаква корелация между нивото на мазнините и честотата на инфарктите. (за справка двете статии, които съм дала в темата "Интересна статия").
Ако модераторите на форума сметнат за необходимо могат да преместят линковете в тази тема и да затворят другата.
Още нещо:
In September 2002, the Food and Nutrition Board issued new guidelines for fat intake. Adults, it said, should get between 20 and 35 percent of their calories from fat, while children aged four** to 18 should get between 25 and 35 percent from fat. The Board cited two reasons for raising the minimum: 1) new research shows that extremely low-fat diets cut the amount of HDL or "good" cholesterol in the blood, thereby raising heart-disease risk, and 2) children need more fat during their growing years.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 12:18    Заглавие: Re: Може ли? Отговорете с цитат

Аз написа:
В магазина до офиса продават различни панирани пилешки бутчета и др. със сусам, а също и паниран кашкавал .Може ли да си разнообразявам обяда с тях или не е добре да ям панирано, което де факто си е пържено с неизвестна мазнина? Прегрешение ли ще е да ги ям?

Не е важно дали е прегрешение, а да е изключение Smile

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз написа:
Милко, благодаря ти! Понякога май ми се иска всичко, което ми се яде и да е супер подходящо за диетата Smile Добре, че поне вие ме връщате в реалността Smile Но аз от доста време не свалям и съм на ръба на нервна криза Sad Не знам къде греша Хапвам разрешени храни, спортувам-2 пъти на фитнес, където изразходвам /според това, което показват уредите/ по мин.700калории на тренировка и бягам още 3 пъти в седмицата по около 2км с най-бързо темпо Допълнително правя около 150 клекчета всеки ден, скачам на въже около 200пъти и правя около 100коремни преси.Това ми е движението -останалото време прекарвам седнала в офиса Crying or Very sad Днес определено прекалих с обяда-панирана пилешка пържола и гарнитура от варени картофи/не повечеот 100гр.дори се изкуших с една Морена .Но хапвам сладко на около 5 дни веднъж.Не се оправдавам!Искам някой да ми каже това нормално ли е-аз губя представа.Всички, които сте на НВД-абсолютно ли не се изкушавате с нищо сладичко или друго забранено?

Фитнес уредите показват невярни изгорени калории.
Започни да си броиш калориите. Само така може да настроиш режима си на хранене.
Нормално е да ти се дояждат неща, които си яла преди. Постепенно, благодарение на съзнателното им намаляване, ще ти се дояждат все по-малко.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Пет Мар 18, 2005 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз написа:
Здравей, Милко!И аз не приемам за абсолютни показанията на фитнес уредите, но как тогава да пресмятам колко са ми необходими на ден и колко изразходвам.Ясно е, че всичко ще е относително.Но според един калкулатор в български сайт са ми необходими 1400 калории/работата ми е адски заседнала Crying or Very sad / а според един сайт на английски-малко под 1800!!! Е, къде е истината?!?!

Затова започваш да се храниш с определени калории и виждаш как се променя теглото ти. Така намираш калорииния баланс.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Тонито
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Яну 2005

МнениеПуснато на: Чет Апр 07, 2005 07:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Ще използвам тази тема за да попитам за храни за Безвъглехидратна диета. Знам, че плодове и млечни продукти са забранени, както и хляб, ориз, захар, брашно и т.н.

Няма такова нещо. Млечните продукти са добре дошли в НВД, освен топените сирена и прясното мляко. Сирене и кашкавал, пълномаслено или изцедено кисело мляко, тези неща са си позволени...

Плодовете също не са забранени. Не се препоръчват банани и грозде, а от останалите може 1-2 на ден.

Цитат:
Интересуваме от колбасите, кои са за препоръчване в тази диета, шунка може ли да се яде? А за гъби и майонеза също не намерих информация.

Колбаси - не. Шунка - да, стига да не е от смляната. Най-добре чисто месо. Гъбите са ок, но майонезата най-добре да е домашна със зехтин.

Остави щуротиите с новолуние и пълнолуние, започвай НВД от днес. Както сама каза, това не е диета! Laughing
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Урок по НВД. Практически:
Милко се завърна от тайна среща с технолог в месокомбинат. Изводи от срещата:
1. Всичко освен суровосушените колбаси (сушеница, луканка и суджук), което излиза от месокомбинатите има СОЯ (която се вкарва заедно със сол и други подобни разкрасители под налягане за да се гони водно и белтъчно съдържание, даже любимото русенско варено има малко соя, сега и него го отписахме).
2. Купувайте си месо (чисто) и си правете кайма, колбаси и други такива.
Още работя над идеи как да си правя филе от пуйка и пиле с подправки, ако пистигна успехи ще ви кажа.
Върнете се в началото
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Съб Юли 02, 2005 12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Summer_f написа:
исках само да питам има каква е разликата между пе4ените и сурожите ядки ??? могат ли да се ядат и пе4ени

Има в качеството на мазнините и белтъчините.
По-добре е да са сурови, печени по изключение.
Върнете се в началото
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пет Ное 11, 2005 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Zlateto написа:
Гале,с риск да задам глупав вапрос,може6 ли да ми каже6,дали соевата кайма става при НВД,за6тото ти си казвала да си купуваме само 4иста кайма...Тази е 4иста соева каймица и има само 76ккал като си я направи6.Какво 6те каже6 да я нападам ли или да я оставя, да се ваздаржа?

Соята е аут. Забранявам всякаква соя.
Между другото соевата кайма от какво животно е, като е толкова чиста, направо от кокала Shocked Shocked Shocked
Върнете се в началото
Ани Илиева
Ученик
Ученик

Юзър от: 18 Май 2005
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 09:14    Заглавие: Отговорете с цитат

ilina написа:
Вчера ходих на пазар и си купих консерва риба тон-голяма-1кг. Но възникна малък проблем, като се прибрах вкъщи видях, че е със слънчогледово олио. Как мога да я ям? Ако се изкисне във вода, дали ще е добре?

Отцеди олиото.
По-добре си вземай риба тон в собствен сосSmile
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

pami написа:
това за слаткото е гадна работа и на мен нищо не ми помага да се отърва от него и по специално от шоколад милка, вафлички и тем подобни не ям ,а плодове не се разрешават много направо се побърквам яде ми се и това е

Нищо не помага? Просто не го желаеш силно.
Помага неяденето на сладко. Няма да спреш сладката матрица ако не го махнеш.
Ако ти давам по 1000000 лв всеки път когато не ядеш сладко, ще устоиш. За мотивация става въпрос, за желание.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT