Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Храни подходящи за НВД
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Анелия
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Апр 2008

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2009 20:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес съпругът ми опита чисто масло Президент. Казва, че има същия вкус като нашето чисто масло едно време. Сетих се и аз, прав е. Жалко, че сега не произвеждаме същото масло. Или поне не за нашия пазар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
golemeza
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Сеп 2008

МнениеПуснато на: Вто Мар 24, 2009 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-доброто месо е прясното такова!
Върнете се в началото
golemeza
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Мар 28, 2009 09:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако целта ти е да сваляш,без млечни(или поне в умерени количества) със сигурност е по-добре(визирам себе си).Ако пък не ти е това целта,не виждам проблем,освен че ги тъпчат с някви боклуци,аз за това ги спрях...
Върнете се в началото
Ицето
Ученик
Ученик

Юзър от: 10 Юни 2008

МнениеПуснато на: Вто Май 05, 2009 11:32    Заглавие: Отговорете с цитат

djidjiota написа:
понеже на първата страница пише,че яйцата може да се приготвят по всякакъв начин,може ли пържени с масло или зехтин Rolling Eyes

Масло.
Може и със свинска мас, важното е да е животинско.
golemeza
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Вто Май 05, 2009 18:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Растителните мазнини не са устойчиви на термична обработка, така че със зехтин не става, защото се окислява при пърженето. Готви с масло или мас.
Върнете се в началото
mind.in.a.box
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Юли 2008

МнениеПуснато на: Съб Май 09, 2009 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Пържа с масло и после им слагам няколко резенчета сланина.
Върнете се в началото
Ivaylo
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Ное 2004
Живее в: Холандия

МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2009 09:30    Заглавие: Отговорете с цитат

По отношение на яйцата - не ям такива с код 3 в никакъв случай. Избягвам код 2. Обикновено ям с код 1 - свободни кокошки. Наистина има разлика във вкуса. Веднъж опитахме и код 0, такива каквито се хранят с биологична храна. Харесаха ни на вкус, ама едва ли ще ядем пак такива. Просто не ми харесва едно - това, че са хранени с биологична храна, не ги прави свободни кокошки. Поне никъде не пише на опаковката такова нещо. Това значи, че те може да живеят и в клетки, така че само билогичното хранене не ги прави много добри. Поне така си мислим де.
Разбира се, най-добре е да се купуват от село яйца - хем свободни, хем биологично хранени.
Анелия
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Апр 2008

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2009 12:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Вечерята ти е много рано: 18 ч и докато си легнеш си гладна. Замести сладкото с някакъв зеленчук вечер (зеле, морков, краставица). Панираният кашкавал според мен не е добра идея за редовна консумация: има панировка и е пържен.
Върнете се в началото
wabbitt
Ученик
Ученик

Юзър от: 05 Юни 2009
Живее в: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 21, 2009 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи колко често е това "ми се дояде нещо сладко"

Не е нужно да изключваш плодовете напълно, но е за препоръчване да ги намалиш до минимум.

Ако почнеш да се храниш с правилната храна, през подходящ интервал от време тези моменти в които ти се дояжда сладко ще намаляват. От опит ти го казвам.

http://spidersport.com/15-nutrition-tips.php
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Нед Юли 19, 2009 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

xavi написа:
Ако според изчисленията трябва да приемам по 2700 калорий ми се получава,че мога да приемам по 130 грама въглехидрати макс..Възможно ли е да може да ям всеки ден по един шоколад и да не нарушавам НВД Rolling Eyes Rolling Eyes

Това е при горен праг на въглехидратите от 20%.
В наши дни смятам, че е добре горната граница да е 15% въглехидрати от калориите. Този праг позволява по-оптимално ВМ-НВХ и по-либерален избор на източник на въглехдрати. Дори да избереш някоя гадна Milka, то количеството ще е малко и отровата от преработени/транс вещества ще е по-малка.
Това прави 2700 * 0.15 = 405 / 4 = 100 грама дневна квота за захар. Една 100гр Милка има около 60 грама захар. Остават ти още 40 грама за други източници на захар.

ПП: Това е чудесен отговор към тези, които наричат ВМ-НВХ канско ограничение. Да, ограничава се тъпченето със захар. Факт.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Сря Авг 11, 2010 07:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ceco_pluveco написа:
"Млечните продукти са добре дошли в НВД, освен топените сирена и прясното мляко." Защо прясното мляко не е подходящо?

Защото има 5% захар и по-малко от тях протеин.
Защото проеините му не са оптимални за усвояване от човека.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Freja
Студент
Студент

Юзър от: 17 Ное 2009

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 08:34    Заглавие: Отговорете с цитат

tihomircho написа:
Здравей,
...
А как тогава да си набавя енергия за колоездене! Виждал съм колоездачи да консумират над 3000-4000 калории само за една тренировка! Въпросът ми е: как да избегна въглехидратите,а да имам енергията по време на каране и същевременно да чистя мазнини,а не активното тегло?

тези, които си виждал, се хранят високовъглехидратно и нямат достъп до собствените си мастни запаси, а само до глюкозата в черния дроб, която свършва след макс 1ч

а тези на ВМ НВХ след периода на адаптация имат достъп до собствените си мастни запаси и нямат проблем след закуска с бекон и яйца да изкарат цял ден на физически натоварвания само на вода

миналата зима без проблем карах ски по цял ден след една добра закуска

идеалното зареждане е течна сметана с разбити яйца

а ето този триатлонист напр
http://www.colting.se/
той прави зареждане с енергийна напитка
защото неговото състезание продължава едно 12ч

но пък Фери взе злато на биатлон, само на бекон и сметана
http://www.bjornferry.com/
Върнете се в началото
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 00:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Каката Gale Bernhardt (2003 - 2004 USA Triathlon Olympic Coach - т.е. предполага се да си разбира от работата) в книгата си Training Plans For Multisport Athletes казва в прав текст следното, цитирам:
Gale Bernhardt написа:

In a separate study on trained cyclists , a high-fat diet was found to increase endurance. Five trained cyclists followed either a high-fat diet (70 percent fat, 7 percent carbohydrates, 23 percent protein)* or a high-carbohydrate diet (74 percent carbohydrates, 12 percent fat, 14 percent protein) for two weeks. Endurance at 60 percent of VO2Max was measured before and after the dietary changes and the high-fat diet was associated with significant increases in endurance

Това и подобни нему изследвания има още доста (примерно във всички книги на Joe Friel има подобни) - ако се разровиш из Интернет ще ги намериш.
Длъжен съм да уточня 2 неща:
1. Статистически погледнато 5 човека са точно никаква извадка. От друга страна 5 тренирани колоездачи са достатъчно добра извадка за тренираните колоездачи изобщо
2. това и подобните изследвания тъпрят критика по отношение на провеждания тест, защото той е проектиран да облагодетелства атлетите на ВМ-НВХ. Протокола на тестване е следния: 2h30min колоездене при 60% VO2max и след това Time Trial (не помня точно какъв, но то не е важно). При тоя тест първите 2h 30min изчерпват гликогена от черния дроб и мускулите и след това в TT по-добре се представят атлетите, чийто организъм е адаптиран по-добре към използването на мазнини за енергия. От една страна не е много честно, ама от друга - финалният спринт във всеки етап от Тура, Гирото или Вуелтата дали не протича при много сходни обстоятелства?
Та това са фактите, интерпретацията я оставям на теб...
P.S. "нямат достъп до собствените си мастни запаси" означава точно това - поради специфичните нива на хормоните, произвеждани от панкреаса (инсулин и глюкагон) хората на ВВД не могат да използват мастните депа в организма им като източник на енергия. Поради това и те bonk-ват значително по-силно доста по-бързо - за по-малко от час при теб. От както съм на ВМ-НВХ аз лично изпитвам подобно усещане много бързо - след 5-7 минути от началото на бягането (което не е много далеч от колоезденето де) bonk-вам, което преминава за около 1-2 минути, след което ставам "безсмъртен" и мога да продължавам почти до "безкрай"...
P.P.S. За сведение - LTHR при бягане, определено чрез полеви тест при мен е 190 bpm Wink
* което си е ВМ-НВХ от тоя сайт както и да го погледнеш... Бележката е моя Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004

МнениеПуснато на: Сря Юли 06, 2011 21:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Е това "..не всеки се харесва с "повече" мускули..." не мога да го разбера??? Особено пък когато става въпрос за някоя заблудена девойка/младеж, които не спортуват. 90% и повече то хората които виждам по улиците имат сериозни проблеми с елементарната двигателна култура и такива оправдания са ми смешни.
Още повече с оглед на отслабване, спорта вдига дневния енергоразход, което според мен позволява да се избяга поне малко от психозата от малкото хапчици храна след като си сметнеш какво всъщност трябва да ядеш за да отслабваш. Пък и се отслабва и по-бързо Wink

И съм 100% сигурен че и двете начинаещи девойки ще изглеждат по-добре не с по-малко килограми, а с малко "повече" мускули Smile
Върнете се в началото
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008

МнениеПуснато на: Сря Юли 06, 2011 23:57    Заглавие: Отговорете с цитат

SinCor написа:
Бла бла бла

Чукча писател, чукча не читател...
За почти 4 години, откакто тренирам в Spidersport, почти непрекъснато губя тегло - и пасивно, и активно. За тоя период от време абсолютната ми сила се е повишила многократно (до 3-4 пъти при някои движения), за power-to-weight ratio (важната за мен метрика) можеш да си представиш! Същевременно някави визуални "резултати" започват да се появяват едва сега - "релефът" си е почти същия, просто съм станал по-малък и лек. Добре - нямам такова шкембе вече, ама това да ми е проблема...
Повечето жени свързват резултатите от заниманията с тежести с "напомпана" мускулатура. Е - не е вярно, за мое щастие. Просто винаги съм поставял функционалните резултати далеч пред "плажните".
P.S. А виж - момичетата и момчетата в Spidersport поне това го умеят...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT