Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Храни подходящи за НВД
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 07, 2011 00:25    Заглавие: Отговорете с цитат

baby_ написа:
И без никакъв спорт за една седмица свалих 6 кг, после още 2-3.

Съжалявам, мацка, ама това просто не е вярно. За да свалиш 6 kg значи, че за тая седмица си била на калориен дефицит от поне 30 000 kcal. 1000% ям повече от теб и миналата седмица съм изял 19 174 kcal (стриктно си записвам кога, колко и какво съм ял). В същото време бягах 90 km, което са -4000 kcal, та... трудно ще ме убедиш, че за 1 седмица не си слагала нищо в устата и си пробягала 250 km! В най-"добрия" случай си се дехидратирала толкова страшно, че... Това са килограми, които просто "чакат" зад ъгъла да се върнат, образно казано.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 19 Май 2005
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Чет Юли 07, 2011 05:32    Заглавие: Отговорете с цитат

от личен опит ще кажа, че докато не опиташ с тренировки, си убеден, че и без тях става. и то става, някак. но тренировките правят нещо съвсем различно за тялото.
направо съжалявам, че нямам снимка от периодите ми на бейкролс и глад на 57 кг и след това на 60-62 Smile с ядене и тренировки (умишлено казвам тренировки а не "тежки тренировки" или "щанги".

и накрая нещо много важно, жените масово смятат, че ако направят 5 клека ще изкарат Е такива мускули на краката. ако вдигнат гира над 5кг ще им се подуят ръцете от мускули ... ноооо, човек докато не опита и 20 страници да изпишем, все тая.
нека пробва момичето каквото е решило Smile
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004

МнениеПуснато на: Пон Юли 15, 2013 21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Кило хубаво сирене е 10+лв. Кило свински гърди, или сърца, или дроб, или дори вратни пържоли са по по-малко от 10лв. Кисели "мелека" няма въобще да коментирам. Въпрос на избор е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Вто Юли 16, 2013 20:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен съм със Сашо. С твоите размери килограм месо ще ти стига за цяла седмица Smile
Въпреки това мисля, че можеш да опиташ и твоя вариант, като наблягаш на яйцата и от време на време все пак включваш месо и карантии.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cappuccino
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Яну 2008

МнениеПуснато на: Съб Юли 20, 2013 07:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубави съвети са ти дали. Яйцата са евтини,сланината също Wink Шареното месо е около 6 лева. Ако искаш сирене можеш да си правиш сама, излиза много по-изгодно.
Върнете се в началото
zvvsip
Ученик
Ученик

Юзър от: 08 Юли 2013

МнениеПуснато на: Нед Юли 21, 2013 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднага ти казвам за супер яките сметани Smile Отиваш в руските магазини "Берьозка" във Варна имате тамън 4 ! Ето тук може да видиш адресите им http://www.berezka.bg/magazini/magazin-berozka-varna-mol-varna Това което се продава там е хубава сметана а не нашите лайна по магазините на Данон, Бор-Чвор и тн.... На всичко отгоре в Берьозка има сметана с 40% масленост Wink но която и да вземеш няма да съжаляваш.
От българските единственно на Хармоника се ядва ама пак е по назад от горните които ти препоръчвам.

И да знаеш че не всеки магазин има еднако количество стока с другия. Смисъл такъв че може да е по малко магазинче и да няма сметана но пък друг по голям може да има 4 вида. Не ги знам във Варна как са, имат телефони. Успех Smile
Върнете се в началото
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Нед Юли 21, 2013 19:43    Заглавие: Отговорете с цитат

наскоро открих една българска сметана 35% (габрово милк)

не е лоша, но хармоника е по-добра.

бтв, купувала съм няколко пъти руската сметана, никога не е имала каймак масло като хармониката.
zvvsip
Ученик
Ученик

Юзър от: 08 Юли 2013

МнениеПуснато на: Нед Юли 21, 2013 20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм забелязал, че на Хармоника има як каймак отгоре, ама като го изям и след това ми се струва много рядка надолу. Все пак си е добра де Smile

marsn, от къде е купуваш тази сметана на Габрово Милк ? Прави впечатление, че са отбелязали за срок на годност 20 дни, което е добре а не като "вечните"...
Върнете се в началото
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пон Юли 22, 2013 05:52    Заглавие: Отговорете с цитат

zvvsip, в метро.
може и да има и на други места, но не съм търсила.
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пон Юли 22, 2013 06:07    Заглавие: Отговорете с цитат

покрай сметаната открих и ново масло
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBa-XWqZPdA8O1xd2uhZMBegSASfRLyEwCZb6UH_0UnO2WfUcpBQ
холандско е, и сякаш ми харесва повече от немското. много добре мирише Smile
siyana
Ученик
Ученик

Юзър от: 18 Дек 2014

МнениеПуснато на: Пет Дек 19, 2014 18:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, един друг въпрос имам - навсякъде се споменава, че като иска да сваля човек определено трябва да си брои калориите, ама как да ги броим при НВ-ВМХ, и как да приемаме по- малко и да горим повече като ВМХ си е доста калорично макар и безвъглехидратно. Благодаря!
Върнете се в началото
Миро
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Окт 2015
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 22, 2015 12:51    Заглавие: наситени срещу мононенаситени мазнини Отговорете с цитат

Здравейте! Понеже имам ниски нива на подкожни мазнини около 10-11 %,а тренирам редовно с тежести приемам доста мазнини за 1 ден- 250 гр краве масло, мазнините на 10 жълтъка,мазнината от 300 гр.свинско месо-някъде се събира около 300 грама и отгоре на ден мазнини. Опитвал съм да заменя наситените мазнини с мононенаситени-по 20 лъжици зехтин на ден,но го нямаше онзи насищаш ефект,който ми дават тежката артилерия-сланина,краве масло.При опита за поддържане на кетонна диета с мононенаситени мазнини основно като цяло се влоши тонуса,силата,мускулната ми маса. Или зехтина е бил малко като количество, или организмът ми реагира по-добре на наситените мазнини. Имате ли обяснение за това и опасно ли е да приемам такивиа количества мазнини? Това количество(300 + гр.) ми позволява да поддържам 87 кг.
Искам и да разбера кои мазнини са по-близки до "човешката сланина". Моята сланина в корема като състав каква е и изобщо може ли да се сравняват диетичните мазнини с тези в телата ни? Благодаря!
Върнете се в началото
Yav
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2013

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2015 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Миро, логично е животинските мазнини да са по-близки до "човешката сланина" от растителните. Точно затова е добре основната част от калориите да се набавя именно от животинска мазнина - тялото я разпознава и възприема като естествения си източник на енергия (точно затова служи и "човешката сланина" все пак) и съответно я оползотворява пълноценно, като същевременно - и с основание - се чувстваш заситен за по-дълго време. Не е опасно, а е полезно и похвално Wink да ядеш сланина, жълтък и масло. Зехтинът не е за наяждане, а за да ти е по-вкусен зеленчукът.
Върнете се в началото
Миро
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Окт 2015
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Окт 23, 2015 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Замислих се за това как организмът ни наистина разпознава по-лесно животинската мазнина, не бях разглеждал нещата от тази гледна точка.Благодаря ти, Yav!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT