Форум SPIDER SPORT
Ниска телесна температура

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SoAlien
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 12 Ное 2005

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 13:00    Заглавие: Ниска телесна температура Отговорете с цитат

Здравейте! От няколко месеца започнах да си меря телесната температура и открих много странно нещо....варира ми между 35.3 и 36.3 градуса. Казаха ми, че било твърде ниско и съм имал бавен метаболизъм. Други ми казаха, че ще живея дълго. Трети да се лекувам (от какво ли)Smile А вие какво ще ми кажете? Smile

Вечер, особено през нощта в малките часове, когато си замервам и по-ниска температура под 36 градуса, усещам, че ми е много топло и си поливам краката със студена вода и т.н....и това сред зима, при все, че съквартиранта ми спи със зимни покривала и в стаята ми е доста хладно....

Почти всяка вечер не мога да спя до малките часове, именно заради тази топлина.....ама много ми е топло....направо обмислям дали да не отида навън да спя и да се завия хубаво. Цяла зима спя със гол с едно чаршафче....лятото да не говорим...тогава си се прибирам в Димитровград и ме веят цяла нощ 2 големи вентилатора, но там наистина нощите са много задушни и горещи понякога дори....отклоних се....та, каква е тази температура? Да се тревожа ли? Всичко ми е ниско - кръвно, пулс, температура и т.н. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tonimirka
Студент
Студент

Юзър от: 14 Яну 2007
Живее в: BG

МнениеПуснато на: Сря Фев 28, 2007 13:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво,че пусна такава тема-и моята температура е горе-долу толкова.Аз реших да си я меря ей така без да съм настинала, когато веднъж се дискутираше покрай мен,че нормалната температура е 37, но аз имам такава само, когато ме хваща някаква настинка или грип.
Но на мен пък не ми е горещо, в повечето случаи все ми е студено Confused
Върнете се в началото
shynebh
Гл. асистент
Гл. асистент

Юзър от: 23 Окт 2006
Живее в: На морето

МнениеПуснато на: Вто Мар 06, 2007 11:29    Заглавие: Отговорете с цитат

чудесата на природата...............Wink
Алиен можеш да скачаш за кръста в студената вода на Йоанов ден Wink ако ти е толкова топло........
понеже само вие двамата сте с такива телесни температури, можете да се позаинтересовате и да намерите малко инфо. и да го споделите с нас.
poisonchoice
Гл. асистент
Гл. асистент

Юзър от: 05 Фев 2007

МнениеПуснато на: Сря Мар 07, 2007 09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не са само те двамата, моята температура също е ниска, е не чак колкото на SoAlien.

Не се коси, казват, че хората с ниска телесна температура живеят по-дълго....
SoAlien
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 00:35    Заглавие: Отговорете с цитат

poisonchoice написа:
Не са само те двамата, моята температура също е ниска, е не чак колкото на SoAlien.

Не се коси, казват, че хората с ниска телесна температура живеят по-дълго....

Това със живеенето дълго...мен и кръвното ми е ниско и пулса ми е нисък, всичко ми е ниско....аз не знам изобщо дали живее тялото ми...казвали са ми, че изглеждам много малък (а съм на 21), то хубаво дълго, ама аз все по-бавно живея....едно време имах дори леко високо кръвно и пулс...а сега в рамките на 2-3 години всичко ми пада...и кръвно и температура и пулс, а за тия 2-3 години спортувам все повече и се храня все по-здравословно...

Май тялото ми спира да се развива, да старее, скоро ще спре имам чувството...Smile
Върнете се в началото
locvs
Студент
Студент

Юзър от: 07 Мар 2007

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 00:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също съм с ниска температура. ~35 (даже сега си я измерих 34,9), кръвното си ми е нормално 120/80, а пулса 60 в покой. Определено съм пълната противоположност на зиморничав - от 17-18 градуса в затворено помещение се пускам по тениска. За сега не ми пречи, даже жегите ги понасям доста добре. Просто ми е добро охлаждането. Мисля да духам трицифрен брой свещи.
SoAlien
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 01:00    Заглавие: Отговорете с цитат

locvs написа:
Аз също съм с ниска температура. ~35 (даже сега си я измерих 34,9), кръвното си ми е нормално 120/80, а пулса 60 в покой. Определено съм пълната противоположност на зиморничав - от 17-18 градуса в затворено помещение се пускам по тениска. За сега не ми пречи, даже жегите ги понасям доста добре. Просто ми е добро охлаждането. Мисля да духам трицифрен брой свещи.

И аз горещините ги понасям много добре. Живея в град, където лятото доста често температурите са около и над 40 градуса, но винаги ми е било комфортно...то тялото ми е като в зимен сън... а пулса ми и на мен горе долу толкова ми е, но кръвното едва хваща 100 систолно и 64 диастолно.....

А тази зима почти не съм пускал отопление....16-18 градуса - къс ръкав - комфорт...спя си с едно одеяло или с чаршаф... (това е противопложното на зиморничав, но как се казва?)
Върнете се в началото
poisonchoice
Гл. асистент
Гл. асистент

Юзър от: 05 Фев 2007

МнениеПуснато на: Пет Мар 09, 2007 08:54    Заглавие: Отговорете с цитат

...казва се НЕзаморничав Laughing . Не претендирам, че това за дълголетието е 100% истина- чувала съм просто, че ако телесната температура (но вътрешната, 'щото тази дето си я мерим отвън е по-ниска) на човека може да се снижи поне с един градус, то живота му ще е по-дълъг. Има логика от гледна точка на това, че жизнените процеси са по-забавени, затова и в една операционна е много студено..... Кръвно, пулс и т.нат. не се включваха в изказването....

ПП: От опит знам, че когато ти падне температурата е по-болезнено и по-гадничко, отколкото когато се качи...
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
©2003-2014 SPIDER SPORT