Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

За яйцата.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aa_d
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Фев 2005

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 00:12    Заглавие: За яйцата. Отговорете с цитат

Здравейте!Чувала съм че ако ядеш всеки ден яйца,организма ти може да се пренасити и да станеш алергичен към тях.Трябвало да не се ядат повече от 2 пъти на седмица.Кажете ми така ли е,защото аз всеки ден ги ям.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

Юзър от: 11 Яну 2005
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 02:04    Заглавие: Отговорете с цитат

По-запознатите тук ще обяснят предполагам,
аз само мога да спомена, че от около месец не съм падал под 2 яйца на ден (даже под 3) почти всеки ден. Днес примерно съм на 6 Wink
Засега нямам оплаквания - даже напротив ... Smile (не очавам и да имам)

поздрави
Върнете се в началото
magus
Ученик
Ученик

Юзър от: 03 Дек 2004

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

От години съм на поне три яйца дневно и с това число проблеми не съм имал. Напротив, чувствам се чудесно, след като се нахраня с яйца.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Чет Мар 10, 2005 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не веднъж съм изяждал над 10 яйца на едно ядене и не съм имал никакъв проблем.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
AriesV
Ученик
Ученик

Юзър от: 14 Фев 2005

МнениеПуснато на: Пет Мар 11, 2005 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

According to the Egg Nutrition Center Recently, the results of 224 studies conducted among 8,000 participants over the past 25 years were compiled by researchers at The University of Arizona. The conclusion:

"...there’s no connection whatsoever between cholesterol in food and cholesterol in the blood. None. And we’ve known that all along" (Dr. Ancel Keys, EATING WELL, March/April 1997).
Върнете се в началото
no_bs
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Яну 2005

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2006 02:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
но какво става с холестерина....220 мг на бройка??

Нищо страшно не става. Отдавна се доказа, че холестеролът в яйцата не повишава холестерола в кръвта - ето ти линк към едно от изследванията. Да не говорим, че влиянието на видовете холестерол върху здравето е доста криворазбрано. Но щом дори и в САЩ вече е мейнстрийм, че холестерол в храната не е равно на холестерол в кръвта, вярвам ясно ти е за какво става дума.
Върнете се в началото
Ани Илиева
Ученик
Ученик

Юзър от: 18 Май 2005
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2006 15:29    Заглавие: Re: А Отговорете с цитат

SoAlien написа:
А откъде тогава аджаба идва тоя холестерол...

От черния дроб.
Ани Илиева
Ученик
Ученик

Юзър от: 18 Май 2005
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2006 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Слънце написа:
А черния дроб да не би да си го измисля? С 1 месец почти съвсем стриктно спазване на НВД, холестерола ми беше 6.05, при норма 4! Е, не, никой няма да ме убеди, че холестерол като на баба ми, е нормален.

Айде едно бързо начално уроче:
Холестеролът е бяло мазно вещество, което изпълнява важни функции в нашия организъм:
-представлява незаменима съставна част на клетъчните обвивки
-участва в производството на някои хормони
-необходим е за синтезата на витамин Д
Откъде холестеролът постъпва в кръвта?
По-голямата част (около 80%) се произвежда от нашето тяло и по-точно от черния ни дроб.
Останалата част (около 20%) се внасят с храната, която консумираме.
Мазнините (на латински – липиди) са неразтворими във вода. Кръвта, която трябва да ги транспортира из тялото, обаче, е воден разтвор. Природата решава противоречието чрез специални протеини. Едната им половина е мастно разтворима, а другата – водоразтворима. Тези белтъци обвиват мастните капки, като мастно разтворимата им част е отвътре, откъм мазнините, а водоразтворимата им страна – отвън, откъм кръвта. Така образуваните комплекси се наричат липопротеини, които са различни видовe.
Едни от тях служат да разнасят поетите с храната и образуваните в черният дроб, мазнини из тялото. Те излизат от черният дроб натъпкани с много мазнини и поради това при изследване на кръвта се обозначават като Липопротеини с Ниска Плътност (ЛНП) – липидите са с по-малка плътност от белтъците. Други липопротеини служат да изнасят холестерола от тялото към черния дроб, където той се използва за синтез на жлъчни киселини, които се изхвърлят от тялото. В началото тези липопротеини са почти празни белтъчни контейнери и обикаляйки из тялото, те се натоварват с липиди. Поради високото им белтъчно съдържание при изследване на кръвта, те се регистрират като Липопротеини с Висока Плътност (ЛВП).
Нашето тяло “поглъща“ около половината от съдържащия се в храната холестерол. Той постъпва в кръвта, която вече съдържа произведения от черния дроб холестерол.
nohaber
Ученик
Ученик

Юзър от: 01 Дек 2004

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2006 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А черния дроб да не би да си го измисля? С 1 месец почти съвсем стриктно спазване на НВД, холестерола ми беше 6.05, при норма 4!
"Норма" според идиотите от Американската Асоциация на Кардиолозите? Ако тия люде имаха хал-хабер за кво става дума, нямаше толкова хора да умират от инфаркти. Колкото повече се намесват толкова повече хора умират.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Юли 09, 2009 09:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Слънце написа:
А черния дроб да не би да си го измисля? С 1 месец почти съвсем стриктно спазване на НВД, холестерола ми беше 6.05, при норма 4! Е, не, никой няма да ме убеди, че холестерол като на баба ми, е нормален.

Аз поне няма да те убеждавам в нищо.
Холестеролът е ключово вещество за живота и здравето и неговото наличие в достаъчни количества е много важно. Достатъчно е при здравите индивиди, а според изследванията това означава 6-8. Жените имат по-висок хормонален обмен и оттам по-висок общ холестерол, спрямо мъжете. Това 4 е дело на медиците застрахователи.
Стани баба и тогава съди бабите.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Нед Юли 12, 2009 01:11    Заглавие: Отговорете с цитат

_RiKu_ написа:
Та за яйцата - има ли значение как са приготвени? Сурово яйце убий ме няма да ям /заради болестите, които можа да носят/.
Варени или пържени /със сиренце Smile или няма значение Rolling Eyes Май пърженото не е за предпочитане. Rolling Eyes

Учените още спорят между тези два варианта:
- рохки с побелял белтък
- сурови

Казусът е, че термичната обработка убива поне ензимите, а в същото време има няколко изследвания твърдящи, че част от суровия белтък не се усвоява.

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Нед Юни 08, 2014 20:00; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Нед Юни 08, 2014 19:47    Заглавие: Отговорете с цитат

nohaber написа:
Цитат:
А черния дроб да не би да си го измисля? С 1 месец почти съвсем стриктно спазване на НВД, холестерола ми беше 6.05, при норма 4!
"Норма" според идиотите от Американската Асоциация на Кардиолозите? Ако тия люде имаха хал-хабер за кво става дума, нямаше толкова хора да умират от инфаркти. Колкото повече се намесват толкова повече хора умират.

Всъщност има реален проблем с ниския холестерол Smile

Criqui MH. (1994). Very Low Cholesterol and Cholesterol Lowering. Leaflet 71-0059. American Heart Association. написа:
According to the American Heart Association in 1994, only total cholesterol levels below 160 mg/dL or 4.1 mmol/l are to be classified as "hypocholesterolemia".

http://en.wikipedia.org/wiki/Hypocholesterolemia

Имайте предвид, че лабораториите масово мерят грешно.
Виждал съм хора с "измерен" общо холестерол 4, което означава да са болни на легло.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Mnooogo
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Яну 2012

МнениеПуснато на: Сря Дек 03, 2014 23:04    Заглавие: Re: За яйцата. Отговорете с цитат

aa_d написа:
Здравейте!Чувала съм че ако ядеш всеки ден яйца,организма ти може да се пренасити и да станеш алергичен към тях.Трябвало да не се ядат повече от 2 пъти на седмица.Кажете ми така ли е,защото аз всеки ден ги ям.

Вече трета година всяка сутрин закусвам със сурови или рохковарени яйца.Хората ми се чудят и чакат нещо лошо да ми стане,я от яйцата я от сланината.Забравих на личния лекар физиономията! Smile Smile

https://www.youtube.com/watch?v=R8_A1n3nVTw

Последната промяна е направена от Mnooogo на Нед Сеп 02, 2018 12:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Юни 17, 2017 07:47    Заглавие: Re: За яйцата. Отговорете с цитат

Mnooogo написа:
aa_d написа:

Вече трета година всяка сутрин закусвам със сурови или рохковарени яйца.Хората ми се чудят и чакат нещо лошо да ми стане,я от яйцата я от сланината.Забравих на личния лекар физиономията! Smile Smile

15'000 яйца съм изпил за последните 5 години само.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Miroslav Y
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Юни 2018

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2018 18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което забелязвам, че се случва при мен при ядене на яйца всеки ден (при повече от три на ден) е, че получавам зверски запек. Пробвах да добавя към тях сланина, същото. Вода пия достатъчно. Даже понякога слагам по-малко сол в нея и като че ли тогава е малко по-добре. Не знам, защо така се получава?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT