Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Ваксините
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 09:50    Заглавие: Ваксините Отговорете с цитат

Доста често ставам повод за спорове на тема имунизации. Пустата ми душа още не е прежалила човепкия род и ми създава дразги. Скачат повечето доктори като ужилени. Аз не страдам от зависимост към дипломи. Но определено вярвам на логиката като инструмент, който може да ми бъде от полза, ако го пресичам с опита и усета си, демек задавам му коректни/полезни условия на задачи.

Нямам нищо против ваксините да са полоезни. Но дали са? Дали като дете не съм боледувал постоянно заради тях. Или заради въздуха в Троян, заради яйцата, месото, сиренето, зеленчуците от двора и гората, тичането бос по тревата, реката, водата от чешмата в двора ни ... родителите ми и техните родители не са и не страдат от никакви предаващи се болести. Баща ми е над 70 г. и, например, се качва на 15 м. на липата (липата е отвесна и чуплива) да я реже с ръчен трион ... умрях от страх да го гледам. Абе какво да ви разправям.
И колко антибиотици съм изпил предписани от отговорни и способни, дипломирани лекари, доктори, учили 6 години, за да могат да пишат неразчетими рецепти.

Докторите, не скачайте като ужилени, ами се вземете в ръце! Иначе, по-добре станете нумизмати.

Тук ви предлагам няколко графики, които показват как се е развивала проявата на някои от основните болести дето биват "изкоренени" с ваксините. Показано е кога е въведене ваксинацията. Оказва се, че споменатите болести изчезват от други фактори, но не и ваксинациите. По-добър живот като цяло на населението.

EDIT: Мда, единият от цитираниите сайтове вече не съществува.
Тук го има архивиран http://web.archive.org/web/20070523125223/http://www.objectivescience.com/
Както и цитираната статия http://web.archive.org/web/20070416202647/www.objectivescience.com/articles/mf_vaccines2a.htm

http://www.objectivescience.com/articles/mf_vaccines2a.htm
http://www.vaclib.org/sites/debate/Vaccines.html

The fatal tendency of mankind to leave off thinking about a thing which is no longer doubtful is the cause of half their errors
-- John Stuart Mill

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Нед Май 04, 2014 22:30; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:13    Заглавие: Отговорете с цитат

emoaero написа:
Мхм, откакто спрях ваксинация срещу грип, не съм боледувал. Може би за някои болести има смисъл, но май не съм много ориентиран кои

Въпросът е принципен, помагат ли ваксините или не. Верен ли е принципът с анти-телата? Ако да, то прилага ли се правилно?
Дали не е само въпрос на пари и контрол?

Докторите са се самозабравили, живеят в света на "високите технологии", лъскавите опаковки и престижните походки. Смятат се за невъобразимо незаменими, ултимативни и полезни. Живеят в света на борбата с болестите. Хайде да видим обаче какво ги поражда тези болести. Думата "здравеопазване" е дума окупирана от лекарите, но те изобщо не правят това, а единствено закърпване на положението и пиене на хапчета до гроб. Какво здраве, какво опазване?

Разбира се 10% от лекарите са свестни, отговорни, търсещи, мислещи, но това е ПОВЕЧЕ от недостатъчно! Особено в това поприще!

И ако аз ви звуча крайно, то такъв съм аз, особено по важни въпроси. Здравето и живота са най-важните въпроси за един жив човек. Аз съм жив! Преди години са ме псували за НВД, днес не чак толкова. От доста време желая да стана по-кротък, защото вече губя смисъл да помагам на масите. Тех жокер им не требе. Пиша тук в този форум, защото хората тук са по-селектирани. Но все повече ще пиша в блога си, където забраних коментарите. Да, радиото на Милко Георгиев. И мен жокер ми не требе, ха! Ше броим пилците на есен!

Всяка лоша идея се ражда и пътува благодарение на меркантилните и малоумните. - акад. Георгиев

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
poisonchoice
Ученик
Ученик

Юзър от: 05 Фев 2007

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

На мой приятел бебето почина от левкемия заради ваксина, която била с живи антитела. Най-гадното е, че това дете се мъчи повече от година на химиотерапия...
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 10:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Един от вариантите, които стоят пред мен, е да осъзная, че масовият човек съществува да бъде използвам. Че е само един ресурс. Тогава и аз ще започна да го използвам, без да се конфронтирам. Ще му мажа дупето и ще го пускам по пързалката, надолу. А не да го тикам нагоре, докато някой друг му е намазал дупето, и то за крупна сума. Аре, да си имаме себе-уважението ss_ss_pompous_2
Но ми е нужно време да си преориентирам съзнанието от по-идеалистично към по-реалистично.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Btw,

Има едни хора, дето говорят за задаващия се нов световен ред. Доктрини от небивал в нашия свят тип. Други викат колко сте прости Smile довечера сме на купон.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Тонито
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Яну 2005

МнениеПуснато на: Чет Дек 20, 2007 12:09    Заглавие: Отговорете с цитат

С риск да изместя темата ще се оплача от детското здравеопазване. Наскоро педиатърката се опита да наблъска на едномесечното ми бебе антибиотик, който се пие през устата и се дава над 6 месечна възраст, познайте за какво! Стафилококи в нослето. Бебето не е болно, просто си носи бацилите от болницата.

Ако се вземе секрет на целокупното население, сигурно 90% са носители и на старини.

Безумци всякакви!

Относно ваксините, аз и преди съм казвала, майка ми е педиатър и като малка ходех с една бележка в джоба, че отказва да бъда ваксинирана. И така пропусках инжекциите в училище. Пък не съм боледувала от "детски" болести.

Противогрипна ваксина съм си слагала два пъти. Единия път направих пневмония и вече не слагам нищо.

Медицината е полезно нещо, стига да не минава в крайности.
leech
изгонен.

Юзър от: 13 Май 2007

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2007 10:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Спорен е въпроса с ваксини, и тъй като според мен не са доказано полезни, не бих ги ползвал.
Скоро прочетох биографията на Луи Пастьор, сигурно знаете, че той е пионера на ваксинациите, изобретил ваксината срещу бяс и пръв я използвал върху хора, също е ваксинирал и животни. Направил е първата публична ваксинация на животни срещу антракс, която е била успешна Според историята той е използвал ваксината срещу бяс върху едно малко момче, което е било нахапано от бясно куче, момчето се излекува. Друг случай е с група руснаци, от северен руски град, ухапани от вълк, всички се излекуват. Във вестниците обаче излиза статия, че всички са умрели в мъки след завръщането си в Русия. Кмета на града обаче изпраща официално писмо до вестника, че всъщност са си добре. Как, по дяволите, да разбереш кое е истината, особено с манипулациите, които знаем, че се извършват с нея. Иначе принципите на ваксините ми изглеждат логични, също толкова логични ми изглеждат доводите против нея обаче.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Дек 29, 2007 00:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Cinderela, ето го полиомиелита. Същата работа, тенденцията на изчезването НЕ е предизвикана от ваксините. Чудно защо не ги знете тези неща, лекарите.
Ето материал за вариолата http://www.vaclib.org/news/smallpoxalert.htm
According to Dr. Hadwen: "... people were starting to notice that they were getting smallpox after cowpox vaccinations so Jenner had to think of something new. He decided to take "horse-grease" which comes from horse's heels and he inoculated a boy named John Baker with "horse-grease" direct from the horse's heels. He wanted to inoculate the boy with smallpox later also to see if it would take, but the boy died before he had a chance to complete the experiment.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Лазар Радков (Thai)
изгонен.

Юзър от: 11 Яну 2005

МнениеПуснато на: Вто Яну 01, 2008 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Avoid vaccinations containing thimerosol and other mercury-containing compounds. Vitamin B12 is depleted by mercury (J Molecular Psychiatry Apr 2004).

живачните ваксини изчерпват В12
Върнете се в началото
benato
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Юли 2006
Живее в: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 21, 2009 05:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Само виж това,коментар не е нужен! Shocked Twisted Evil

http://www.bg.yosif.net/med/index4.htm
http://www.bg.yosif.net/med/index5.htm
http://www.bg.yosif.net/med/index6.htm
Върнете се в началото
rossi9
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Юли 2009

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам какво пазят тези ваксини, може би срещу опасни болести са ок. Но аз не съм се ваксинирала никога срещу грип, въпреки че горещо ми препоръчват заради диабета. Пазя се с чесън/действа и против уроки и вампири Laughing и не съм боледувала от грип вече 9 години.
Върнете се в началото
орион
Студент
Студент

Юзър от: 27 Окт 2006
Живее в: свят голям, тук и там

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаше ми се да мога да пропусна темата, ама няма начин.
Който има бебета и малки деца знае, че ... с раждането започват и ваксините.
На първата ваксина (1мес) моето дете направи алергична реакция. Единственото, което успях да издействам - в следващите да не се включва онзи компонент, който най-вероятно предизвиква алергичната реакция. Проблемът е, че при липса на ваксини - не се приемат в детски градини и училища, Не е достатъчно родителят да обяви несъгласието си. Поне това посочи моето проучване. Не успях да намеря педиатър, който да подпише слагане на ваксина, без да се слага такава. Та, правихме ги всичките следващи. А не исках.
Основният аргумент е, че с помощта на ваксините сме увеличили продължителността на живота и сме намалили смъртността. С този аргумент трудно се спори. Не можеш да докажеш, че има и други фактори, довели до по-висока защитеност на живота.
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

орион написа:
Основният аргумент е, че с помощта на ваксините сме увеличили продължителността на живота и сме намалили смъртността. С този аргумент трудно се спори. Не можеш да докажеш, че има и други фактори, довели до по-висока защитеност на живота.

Всичко това е резултат от подобрената хигиена, като цяло. Не на ваксините.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2009 06:35    Заглавие: Отговорете с цитат

rossi9 написа:
Милко Георгиев написа:
орион написа:

Всичко това е резултат от подобрената хигиена, като цяло. Не на ваксините.
Точно така! Има една книжка - "Световната конспирация срещу здравето". Доколкото знам, писана от лекар. Вулгарно резюме - всичко е за пари, с които се издържа лекарското съсловие. Отдавна няма семейни лекари/в онзи смисъл - загрижени/, а само печалбари, защитени от диплома/взета незнайно как/ Mad. Между плявата може да има и зърно, но как да го откриеш?????????????? Headbang

Голяма част от лекарите не печелят големите пари, а само са невежи участници.
Позволявам си да съм груб, защото не става дума за техници на автомобили или телевизори.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2009 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Искаше ми се да напиша нещо умно в темата, но всичко вече е казано. Аз избрах да не ваксинирам детето си. От груата майки, с които се срещам, всички си ваксинират децата, и всички деца се чувстват ужасно поне няколко дни след това.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT