Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Ваксините
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
MAGI
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Дек 2006

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2009 13:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Как попаднах точно сега на тази темаSmile След 2 седмици заминавам в командировка в Индия. В сайта на една туристическа агенция намирам това
Задължителни ваксини няма.
Препоръчителни ваксини – хепатит А, тиф, детски паралич, японски енцефалит, хепатит Б, бяс.

Мои колеги са ходили и всички са си сложили ваксини. Унгарците също са ходили и ваксини не са си правили. Оживели саSmile Работя в интернационална компания.

Днес следобед имам свободното време да отида и да се ваксинирам. И мисля да го направя вместо да поема риска и да се върна с болест непозната за нашите лекари и носейки риск за сина ми. Мисля, че избирам по-малкото зло.

Имах възможност да откажа командировката, но не бих го направила за нищо на света. Обожавам да пътувам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2009 22:18    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel.panev написа:
cremcaramel написа:
Искаше ми се да напиша нещо умно в темата, но всичко вече е казано. Аз избрах да не ваксинирам детето си. От груата майки, с които се срещам, всички си ваксинират децата, и всички деца се чувстват ужасно поне няколко дни след това.

Оу - цели няколко дни, представяш ли си? Сравни го сега с доживотно увреждане на ЦНС, например.
Най-вероятно всички разсъждават, че такова нещо на тях не може да им се случи... Да, ама не - случва се.
P.S. Иначе решението дали да си ваксинирате детето или не си е ваше Smile

Чел ли си изследвания колко хора без "стартови" ваксини имат проблеми със съответните заболявания? Демек, изследвания доказващи необходимостта от тези ваксини в наши дни.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Пет Авг 14, 2009 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

daniel.panev написа:
Милко Георгиев написа:
daniel.panev написа:
Мнем - виждал съм Smile

Wondering

Следващия път като съм в студиото ми загледай походката. Ако ти се стори леко несиметрича - резултат е от прекарана борелиоза Smile
Отделно всички колеги, с които съм работил в Азия и Африка, сме "изкарали" по нещо екзотично - дезинтерийна амебиоза, денги, малария... Забележи - все болести, за които няма ваксини.
За щастие (дали?) никой от нас не прихвана нещо, срещу което е ваксиниран, въпреки заобикалящата ни действителност.
Та за това съм твърдо ЗА някои от ваксинациите...

Тук става дума за стандартните за новореодени вкл. тази за туберкулоза.
Туберколоза практически няма! Регистрираните в бг са 300 души.

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Съб Авг 15, 2009 07:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Авг 15, 2009 07:09    Заглавие: Отговорете с цитат

rossi9 написа:
За съжаление, има туберколоза не само сред циганите. Аз познавам човек от Несебър, който я преболедува, и знам, че не е от лоша хигиена, а от премного работа, цигари и алкохол Sad . А уж е ваксиниран Headbang

Туберкулозата е болест на слабата имунна система, недохранване и ниска хигиена.
И това "УЖ" е другия аспект на ваксинирането.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Авг 15, 2009 07:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Unfortunately, no vaccine is available that provides reliable protection for adults.

Явно децата имат защита сами по себе си.

И защо има туберколоза, ако всички са ваксинирани? Нима ваксините не работят?
Оказва се, че единствената пряка връзка е хигиената и здравето. Днес и погледнато в ретроспекция.

Страхът и паниката не са най-добрия съветник. И мен ме е страх от болести. И аз уважавам знанието, логиката, истинската наука. Но живеем в лъжовен свят. Само за това става дума в мненията ми, а не в отричане на очевидното - желанието за добро, за здраве и прочие.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Авг 15, 2009 08:20    Заглавие: Отговорете с цитат

От всичките парчета статистика, ако предположа, че има 5000 болни в бг от туберкулоза, то това са 0.07% от населението. Да приемем, че са два пъти повече => 0.14%

Ако престъпниците са 0.14%, то целия народ ли да мине през панделата, поне за разпитче с малко бой ?!
Особено когато никой не говори официално за щетите от ваксинацията!

Аз например, като много други, съм развил рахитче от ваксиниранео като детенце. Е, какво пък ... ss_loathing_2 Evil or Very Mad Mad
Нали съм жив ... Speechless

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
OldGreg
Студент
Студент

Юзър от: 27 Юни 2009

МнениеПуснато на: Нед Авг 16, 2009 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Олеле, аз съм извадил много голям късмет, че съм се родил в семейство, което е против ваксините. Още от малък се скатавах да не ме ваксинират, а пък лелките в училище все ме тормозеха за това Laughing
^elle^
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Фев 2009

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
ДТК до 25 годишна възраст всички имаме

Лично на мен са ми били 2 пъти инжекция като малка след убождане на пирон. Ег..и ваксината ако ще ти джаскат инжекции при всяка вероятност от зараза.

Абе ще гледам да не си отварям устата много много по тази тема, че Evil or Very Mad Headbang Mad на n-та степен
SoAlien
Ученик
Ученик

Юзър от: 12 Ное 2005

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 14:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами всъщност се опитваме точно това да разберем ...
Върнете се в началото
^elle^
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Заповядай - Д-р Гълъбов "Световна конспирация срещу здравето"
^elle^
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 14:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли хора около теб, които казват "Просто не разбирам как може да си помислиш, че мазнините са полезни. Та те запушват кръвносните съдове" ...
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Пояснявам:

Цитат:
Накратко:
Според сега действащото законодателство (материята е засегната в подзаконови акотве - наредби и указания), за до посещават детски ясли децата заъдлжително трябва да са ваксинирани с всички ваксини за възрастта. Разбира се, има изключения, когато децата са отложени от ваксина или пък напълно освободени и тези изключения се приемат без коментар. Има и директори на ясли и ДГ, които не следят и не държат на ваксините, но това е сложна работа, поне в София. Последният вариант е фалшифизиран картон - т.е. вписване на непоставени ваксини от ЛЛ на детето, за да няма проблеми в яслата и ДГ.
За ДГ обаче нещата стоят по друг начин - няма никакво законо изискване за поставени ваксини; има само изискване да се представи имунизационния картон, а какво има или няма вътре, не е тяхна работа. Копия от картоните обаче ДГ трябва да изпращат в РИОКОЗ и оттам идав проблема. Не малко директори на ДГ надвишават правомощията си и изискват всички предвидени за възрастта ваксини да са поставени, за да си нямат вземане-даване с РИОКОЗ. Разбира се, РИОКОЗ не следи всички картони, а прави случайни извадки и ако открие дете без вакснини, се свързват с родителя (с писмо) и с ЛЛ на детето.
За училището вече е съвсем ларж режима, понежи никой няма право да възпрепятства дете от образование, нито учиилщните власти имат право да искат поставени ваксини, нито РИОКОЗ се занимава с това. Разбира се отново се срещат дейни медицински сестри и директори, дори учители, които обясняват, че не може без ваксини, но когато родителят поиска правната база за това "неможене" свиват рамене и заточват друга плоча да въртят - колко били хубави и полезни ваксините и какво благо били...

pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако някой ви каже, че ваксинациите са задължителни, общественото образование е задължително ... замислете се колко в ДЕМОКРАТИЧНО общество живеете. Е'ати!

Марги, спор или дискусия означава да обориш опонента с с факти и аргументи. Като вникнеш в същноста и обясниш ситуацията в детайли, както учен който цял живот се е занимавал с това на друг учен, които цял живот са се занимавали с това! Другото е налагане на лично мнение, което в по-късен етап пераства в желание за налагане на лично мнение чрез сила. Незнам с какво ви промиват мозъците но е добро Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
media_na
Доцент
Доцент

Юзър от: 13 Юли 2009
Живее в: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

cremcaramel написа:
Пояснявам:

Цитат:
Накратко:
Според сега действащото законодателство (материята е засегната в подзаконови акотве - наредби и указания), за до посещават детски ясли децата заъдлжително трябва да са ваксинирани с всички ваксини за възрастта. Разбира се, има изключения, когато децата са отложени от ваксина или пък напълно освободени и тези изключения се приемат без коментар. Има и директори на ясли и ДГ, които не следят и не държат на ваксините, но това е сложна работа, поне в София. Последният вариант е фалшифизиран картон - т.е. вписване на непоставени ваксини от ЛЛ на детето, за да няма проблеми в яслата и ДГ.
За ДГ обаче нещата стоят по друг начин - няма никакво законо изискване за поставени ваксини; има само изискване да се представи имунизационния картон, а какво има или няма вътре, не е тяхна работа. Копия от картоните обаче ДГ трябва да изпращат в РИОКОЗ и оттам идав проблема. Не малко директори на ДГ надвишават правомощията си и изискват всички предвидени за възрастта ваксини да са поставени, за да си нямат вземане-даване с РИОКОЗ. Разбира се, РИОКОЗ не следи всички картони, а прави случайни извадки и ако открие дете без вакснини, се свързват с родителя (с писмо) и с ЛЛ на детето.
За училището вече е съвсем ларж режима, понежи никой няма право да възпрепятства дете от образование, нито учиилщните власти имат право да искат поставени ваксини, нито РИОКОЗ се занимава с това. Разбира се отново се срещат дейни медицински сестри и директори, дори учители, които обясняват, че не може без ваксини, но когато родителят поиска правната база за това "неможене" свиват рамене и заточват друга плоча да въртят - колко били хубави и полезни ваксините и какво благо били...

Сега до 10 март в детската градина изискват от нас родителите да предствим всички ваксини, изследвания и прегледи(задължителни илине), проведени до тук на децата.Не знам с каква цел.Аз не съм направила на моя син задължителните изледвания на 3г.възраст, просто така се стекоха обстоятелствата.Но явно сега ще трябва да ги направим.На 3 г. не се слагат ваксини, нали... Embarassed
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Вто Май 11, 2010 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

орион написа:
Вече съм писала в темата. Обаче детето ми скоро наближава задължителна имунизация на 6 г и точно онази, за която писах, че предизвика алергична реакция - ДТК. По идея бях решила всячески да я избегна. Но какво се случи? Случи се премълчаната значителна локална епидемия от морбили с няколко смъртни случая. Сред педиатрите поне (на нашата и имам някакво доверие, по-голямо от 50%) се говори, че заболелите, а и починалите НЕ са били ваксинирани. Което ме води по-скоро към мисълта, че ... ваксините имат своето влияние, което е положително и да не се отхвърля ей така, с лека ръка. Имам време още няколко месеца да мисля и да действам.

Опитай да разбереш повече конкретна информация.
И ако наистина не са били ваксинирани,
то какво друго ги обединява в група и какво ги отделя от останалите.
Ще се радвам да споделиш.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT