Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Просто един дневник
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 11 Май 2006
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 09:46    Заглавие: Просто един дневник Отговорете с цитат

На 38г. съм от Пловдив. 1.85/82кг. От доста време посещавам този форум и научвам доста полезни за мен неща. Реших да си вписвам тук някои неща от ежедневието си. Нямам някаква конкретна цел, а просто искам да водя здарвословен начин на живот и поддържане на тонус. Досега винаги спорта ми е помагал в тези начинания. Харесвам хората, които мислят положително и се радват на живота, които не мрънкат, а действат. Тук определено има такива хора. Толкова като въведение.
Онзи ден играхме мач и получих някакво разтягане отзад в бедрото. И мускулна треска по-голяма от очакваната. Обикновено бягам само в събота и неделя по една Гребна база. Вчера бях на сауна като си мислех че ще ми помогне за по-бързото отшумяване на треската. Определено резултата не е мигновен. намерийх един кремРепарил в къщи и 2 дни се мажа с него.
Днес сутринта - 77 коремни преси, 37 други упражнения за корема, 47 лицеви опори (както всяка сутрин).
Закуска - 2 сандвича с масло и луканка. Едно кафе със сметана и кафява захар - дълго и двойно. Като за първи пост в днивника стига толкова.
И още нещо важно според мен. Спрях алкохола в къщи. Само, когато съм навън с приятели.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GEORGIO
изгонен.

Юзър от: 09 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Чет Яну 31, 2008 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

ако правиш 47 лицеви без прекъсване, то определено имаш добър тонус. Посочените кг лично тегло също свидетелстват за добра обща форма. Следва да следиш мускулно- мазнинното съотношение на теглото ти. Като всеки имъж предполагам искаш повече мускули за сметка на по малко мазнини. Тук вече диетата ще си каже тежката дума. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2008 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера - обяд пържени яйца с домашна туршия, вечеря - свински гърди на скара с черен хляб, една глътка червено вино и кисело мляко с лелено семе около 1с.л.
Днес събуждане - 5.37. Дързост и красота в леглото, 0.5л. чай Ройбос хладен на гладно. Сутрешни упражнения 77/37/47, душ..и денят започва.
Закуска - сандвич с масло и луканка (Президент за първи път го ям и ми хареса.) Кафе двойно и дълго със сметана и кафява захар.
Вчера ме размачка един масажист уж по-бързо да възстановя разтежението. Идват събота и неделя и ми се бяга и ми се играе мач, но явно ще мина само с леко бягане...в зависимост от това как се чуствам.
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Нед Фев 03, 2008 15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Събота и неделя -нормално. Хранене - яйца, луканка, кашкавал, малко мусака, черен хляб. Червено вино.
2 пъти съвсем леко (28-29 мин.) - обиколка на гребната колкото да раздвижа, но болката отзад в дясното бедро не ще да отшуми толкова бързо, колкото ми се иска и ето днес вечерта отказах да играя мач...Кофти работа. Явно загряването трябва да е доста добро вече, защото иначе травмите зачестяват, което не е желателно.
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 09:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеделнок и вторник - сутрешни упражнения, чай на гладно. Хранене - яйца, пил. дроб, мусака, риба,сирене със зехтин, маслини, черен хляб, червено вино и бира. Преди лягане кисело млеко с ленено семе. Крака още ме наболява, особено при по -резки движения...Днес ще имаме гости, един приятел с жена му. Ще му пусна филма за Еверест, който свалих благодарение на alfa. Той е бил на 2 осемхилядника и определено е много интересен събеседник. Ще пийнем "по една ракийка" Very Happy
Върнете се в началото
Емилия
Ученик
Ученик

Юзър от: 18 Юли 2005

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2008 14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ммммммммм,много примерен те откривам тукSmile))
Поздрави на Тончо и Гергана.
И ракийката да е ЕДНА.
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2008 16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко повечко хляб бонус днес - около 5 филийки...другото - нормално...Забравих да спомена че лицевите опори ги правя на юмруци, защото вече 2-3 месеца имам проблем с лявата китка, боли ме в определени случаи...Не знам защо.
Вчера след обиколката на базата бях на сауна. Температура 95 градуса - 4 интервала - 15-12-10-8 мин....
Имам възможност там да ползвами уреди, но....още не съм се срешил. Може би първо на някой кардио уред. Просто досега не съм влизал във фитнес зала и не знам какво даправя. А нямам и много време - не повече от половин час...
Върнете се в началото
Mitk0
Професор
Професор

Юзър от: 05 Окт 2007
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 07, 2008 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бих ти препоръчал да оставиш кардио уредите засега и да постегнеш диетата.
Половин час ще ти е съвсем достатъчен, просто всеки път ще правиш само едно упражнение, но такова, от което да извадиш максимална полза.
Например
Ден 1
Лежанка
Ренегадско гребане
Ден 2
Мъртва тяга
Напади
И си редуваш Ден 1 и Ден 2, понякога правиш клек вместо мъртва тяга, набирания вместо гребане, каквото си решиш. Със сигурност ще се вместиш в половин час. Пък като мине месец и ти хареса, може и да намериш време за повече Very Happy
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 09:25    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление лявата ми китка не позволява силови упражннеия с щанга. Пък и честно казано нямам време наистина за тежести...ще бъде нередовно и освен зверска мускулна треска, не виждам какво друго ще си докарам...Мерси за съвета все пак, ако имам време ще се възползвам.
Иначе петък събота и неделя имаше доста отклонения в храненето...
Спорт - обичайните сутрешни раздвижвания + 1000м. плуване, 2 Гребни бази, една сауна...
Върнете се в началото
Емилия
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Богс,
sorry че ти спамя дневника,но моя е затрит някъде на 15 страница а искам да попитам нещо.Което между впрочем е обсъждано,но не мога да намеря къде.
Месото го калкулираме като грамаж и % Б и М преди или след печене?
Пример: купих пилешко бон филе 1100 гр..Първо го варих,после го пекох и накрая имах 700 гр. месо.
Миииииии, сега как да го сметнаSmile) Embarassed Embarassed Embarassed

ps.До онази сауна зад Лаута не стигнах,намерих една в Кичука, леко мизерна беше.
Търси се прилична сауна в Пловдив , по възможност с дамско и мъжко отделение.Мъжко може и да няма,ние сме за дамскотоSmile))
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Калкулират се в сурово състояние, макар че на някои сайтове като fitday, nutritiondata и други, може да се избере примерно печено или варено.
Емилия
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пон Фев 11, 2008 13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пон Фев 18, 2008 09:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Mitk0 написа:
Аз бих ти препоръчал да оставиш кардио уредите засега и да постегнеш диетата.
Половин час ще ти е съвсем достатъчен, просто всеки път ще правиш само едно упражнение, но такова, от което да извадиш максимална полза.
Например
Ден 1
Лежанка
Ренегадско гребане
Ден 2
Мъртва тяга
Напади
И си редуваш Ден 1 и Ден 2, понякога правиш клек вместо мъртва тяга, набирания вместо гребане, каквото си решиш. Със сигурност ще се вместиш в половин час. Пък като мине месец и ти хареса, може и да намериш време за повече Very Happy

Ренегадското мога да го правя и в къщи. Като за начало каква тежест с колко серии и повторения в серията би препоръчал?

Иначе тази седмица пълна почивка, изключвам сутрешните упражнения и в събота една лека база за раздвижване само. Чакам да ми се оправи крака напълно.
Храната - има още какво да се желае. Сладкото - силно ограничено...
Започвам да взимам и рибено масло тази седмица.
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2008 09:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Зачетох се в един пост на alfa (изобщо неговите постове ми действат много мотивиращо)... и тази седмица мисля да направя интервално...Как точно ще бъде още не съм решил...При положение, че вече дълги години съм бягал монотонно по около 5км. и съм имал проблеми с колената. Интервално би могло да се определи един футболен мач...
Храната - много отклонения, бирата...май не искам да се откажа...
Това е засега..
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

МнениеПуснато на: Пон Мар 31, 2008 08:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Събота обиколка на базата - 24.55мин.
Неделя реших да експерентирам нещо интервално.
Мястото - помощното игрище на Лаута. Трева. Не знам точно какво са размерите....може би 80Х40м. ...
1. 2 обиколки бавничко за разгряване.
2. Започвам от центъра - 7 лицеви опори и спринт до флагчето на корнера; до другото флагче лекичко бягане; пак 7 лицеви опори и после спринт до центъра; лекичко бягане до другия ъгъл; 7 лицеви опори и спринт по широчината до другия ъгъл; ходене до центъра за въстановяване...и пак...това го повторих 7 пъти - т.е. получиха се 7 обиколки....Лицевите опори ги правех на юмруци - 2 серии с тесен хват, 2 с широк хват.
3. 3 обиколки леко бягане за възстановяване накрая.
4. Малко упражнения за завършване...

Днес може да се каже, че усещам, че съм увеличил натоварването вчера - и в краката и в ръцете...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Дневници и резултати Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT