Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Загрявка при болки в колената
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mmx
Асистент
Асистент

Юзър от: 13 Фев 2008

МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2008 11:27    Заглавие: Загрявка при болки в колената Отговорете с цитат

Значи имам следният проблем, когато натоваря много краката и изпитвам много неприятни болки в колената. Ходил съм по лекари, доктори, специалисти то не бяха снимки чудеса. Та в крайна сметка от снимките ми казаха че ми били много близко костите и затова при натоваране предизвикват тези болки (обеснията бяха по-дълги но не ми е толкова богат речника). Та към въпроса, най препоръчваният доктор ми каза да нося наколенките на д-р Ливайн, като ми го сервира това за малко да падна от смях Shocked , но тъй като краката ми вече почват много за изостават на фона на цялото ми тяло, как мислите може ли да тренирам крака с тези наколенки Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2008 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато натоварваш краката, отвеждай таза назад, коленете да не минават пред пръстите на ходилата. Сгъвай повече в таза (корем към бедра), отколкото в коленете. Тазът да се върти (вири назад) заедно с навеждащото се тяло.

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Пет Май 09, 2014 08:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
mmx
Асистент
Асистент

Юзър от: 13 Фев 2008

МнениеПуснато на: Съб Фев 16, 2008 22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Милко, мерси за съвета. Днес пробвах тренировка за крака с твойте напътсвия и нямам никаква болка в колената и все пак да си попитам да ги взимам ли тези наколенки или един ластичен бинт ще свърши същата работа. По принцип си взимам ЕСКИМО-3 и ленено семе, друго нещо ще ми бъде ли полезно да пия Rolling Eyes ?
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 09:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е поредния случай, в който ми се иска да си сложа една бяла престилка, едно авторитетно изражение, една дистанцираност и да говоря глупости за много пари. Не знам дали има съдба, карма или какво има там, но моята явно не е да съм в бяла престилка. Макар да съм се поизморил вече да плувам срещу течението и да стискам зъби, за да не ми влезе някое, носещо се срещу мен лайно.

Наколенките имат смисъл, ако се налага да направиш нещо преди да си готов. Да си на състезание с неотшумяла травма, да ходиш по улицата с лека болка и прочие. Иначе, ако ще помагаш на тялото да превъзмогне травмата, то остави го само на себе си и прави правилни неща с него, без болка.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
alfa
Студент
Студент

Юзър от: 19 Яну 2007

МнениеПуснато на: Нед Фев 17, 2008 11:41    Заглавие: Re: Болки в колената Отговорете с цитат

mmx написа:
Та към въпроса, най препоръчваният доктор ми каза да нося наколенките на д-р Ливайн, като ми го сервира това за малко да падна от смях Shocked Rolling Eyes

Поредният пример за "спонсорство" на определени кабинети и клиники. Със същото се сблъсква и роднина по права линия от първа степен в медико-диагностична лаборатория. Тя се занимава с микробиологични и вирусологични изследвания и постоянно идват фирми вносители да си предлагат продуктите на преференциални цени и с други предложения.
Не се занимавай с доктор Ливайн. Това е смехотворно. Хубаво, че не ти е препоръчал и космодиск. Иди и си купи, ако ще си купуваш ортопедични. Ластичният бинт може да се използва при определини контузии. Не съм лекар да давам диагнози. Провери, макар че естеството му е такова, че и да ползваш нищо няма да ти стане.

И като предложение, без да правя реклама. Заинтересувай се от клиниката в кв."Динабад", София, където са най-добрите специалисти в областта на спортната медицина, с деситилетия практически опит. Ако вече не си. Хубавата новина е, че ДАМС се зае да финансира клиниката, макар че основните приходи идват от спортисти аматьори, които провеждат лечение там. Аз съм и ползвал услугите и съм доволен. Има и един много добър ортопед-травматолог във ВМА и доста трениращи ходят при него. Мога да ти пратя на ЛС кой е. При него, ако си с направление от личния лекар за преглед няма да плащаш. Ако самоинициативно отидеш, ще плащаш.

Успех.
Боян Дичев
изгонен.

Юзър от: 13 Окт 2006

МнениеПуснато на: Пет Фев 22, 2008 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

За болезнените колене са много полезни движения, които са с единия крак, а не с двата едновременно. Примерно български клек, клек на 1 крак (но не до долу, а до средата някъде), задни напади. Упражненията, които са с 1 крак, в общия случай по-пълноценно работят стабилизиращата мускулатура, отколкото тези с 2 крака.

Второто нещо са достатъчното белтъчини и Омега-3, и да няма прекалено много въглехидрати, към които (чел съм писания на много по-учени от мен хора) повечето хора имат лека алергична реакция.

Третото нещо е много важно. Обикновено хората с проблеми в коленете имат недостатъчно подвижни глезени и таз. Има доста разтягания - ето някои основни:
http://exrx.net/Stretches/HipFlexors/KneelingHipFlexor.html - добре за таза
http://exrx.net/Stretches/Soleus/Wall.html - добре за глезени
http://exrx.net/Stretches/Gastrocnemius/Wall.html - добре за глезени
Също така много ми харесва клека от третия свят: http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=1856085&cr=

Отделно, при остри болки, има много лекарства, но не съм специалист и нищо по въпроса не мога да кажа. Знам само, че аз съм се мазал с рани такива неща по няколко различни повода, без никакъв положителен ефект. Имаше обаче отрицателни Smile.
Върнете се в началото
Боян Дичев
изгонен.

МнениеПуснато на: Съб Фев 23, 2008 20:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато си стегнат в глезените и тазобедрените стави (говорим не само за мускули, но и за стави, даже предимно за стави), при ежедневните дейности съответно на коляното му се налага да се огъва повечко. Проблемът е, че коляното не е направено за огъване и усукване толкоз, колко глезените и тазобедрените стави.
Върнете се в началото
Jani
изгонен.

Юзър от: 08 Авг 2006

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

djidjiota написа:
които кляка е така
Който кляка грешно е така.
Върнете се в началото
Jani
изгонен.

Юзър от: 08 Авг 2006

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:24    Заглавие: Отговорете с цитат

djidjiota написа:
не които кляка грешно,а които не загрява както трябва
Idea
По моя скромен опит незагряването не ми е навредило. Не мога да кажа същото за грешна техника на упражненията. Т.е. при незагряване и лоша техника има болки, при незагряване и изчистена техника няма.
Върнете се в началото
Боян Дичев
изгонен.

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2008 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше едно време една тема за загряването, там е писано много.

Накратко, има две основни мнения. Че има нужда от загряване, и че няма нужда от загряване. Има много добри специалисти, които са на двете (противоположни) мнения.

Това, което е сигурно, е че става с вече създаден проблем, няма чудотворно да се оправи, само като човек започне да загрява. Нито тендонит, нито артрит, нито скъсване, нито пълна с течност става ще се оправят от загрявката. Евентуално може по време на тренировката да те боли малко по-малко (една идея). Ама това няма да ти оправи ставата.

Аз преди сравнително често имах някакви контузии. Откакто спрях да загрявам, спрях и да имам контузии. Не казвам нищо - може утре да се контузя. Може и да няма връзка между двете. За мен обаче връзката между загряване и липса на контузии не е доказана.

Има едно доста разпространено мнение, че болки в коленете могат всъщност да се предизвикат от прекалено силен квадрицепс. Прекалено силен, в смисъл, прекалено силен спрямо задника и задната част на краката. Със сигурност иначе в общия случай е добре човек да има колкото може по-силен квадрицепс.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2008 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

djidjiota написа:
не които кляка грешно,а които не загрява както трябва
Idea

"Загрявката", особено при трениране с тежести, е само и единствено психологически феномен.

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Съб Май 10, 2014 07:13; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
locvs
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Мар 2007

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 00:19    Заглавие: Отговорете с цитат

ИЗяснете се, какво имате предвид под загрявка. Понеже единия с това може да окачествява ставни ротации, стречинг и раздвижване, а другия серии на 40-50% от макса.

Та да не да стане единия да казва "тази кола е червена", другия "Тази кола е на Иван".
allnatural
Ученик
Ученик

Юзър от: 04 Яну 2008

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 00:20    Заглавие: warming up? Отговорете с цитат

не загрявам никога.каквото и да правя.не съм се травмирал.може би би имало смисъл за някой много мускулест мъжага(тип бодибилдър).Мисля си също че повечето хора се контузват защото ползват предимно машини.Предпочитам тренировка с дъмбел/лост.Другият проблем е техниката на изпълнение.

Buddha
Върнете се в началото
allnatural
Ученик
Ученик

Юзър от: 04 Яну 2008

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

alfa предполагам същите специалисти които те те съветват да загряваш ще ти кажат че наситените мазнини са вредни че от прекомерна консумация на холестерол се умира и че от мазнини се дебелее защото са много калорични.ще ти кажат че най правилният начин за трениране е 3x8-12 на машини за да не се контузиш.ще ти кажат че релеф се прави най добре с аеробни упражнения.ще ти кажат че ако спортуваш активно ще трябва да пиеш мултивитамини и минерали креатин и протеини.ще ти кажат много неща които са били топла вода преди 30-40 години.

Buddha
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

alfa написа:
Не описвам, а цитирам висококфалифициран специалист, който тук пише конкретно за загрявката

Със сигурност не е по-квалифициран от Pavel Tsatsouline.
Смея да предполагам, че не е по-в час и от мен. В тренирането с тежести имам доста визия и не малко опит. Плюс това съм академик Wink
Пича, дето ни носи водата в студиото не съм го виждал да прави стречинг и да обикаля с тичане около сградата преди на ни качи водата. Същевременно е неимоверно здрав. Същото се отнася за хамалите и строителите.

Аз съм загрявал. Сега не загрявам. Знам/познавам разликата. И я разбирам. В миналото, от загрявка и липса на осъзната техника съм имал 2 травми.

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Съб Май 10, 2014 07:20; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT