Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Тровят ли ме плодовете с циановодород?
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
reana
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Май 2007

МнениеПуснато на: Пон Окт 13, 2008 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Още малко подробности по темата.
Попитаха ме защо, аджаба, циановодородът в стомаха ще засегне баш панкреаса?!
Ето как става.

Панкреатичните ензими и жлъчният сок минават по канали, които се съединяват малко преди връзката към дванайсетопръстника. Мястото, където те се изливат в дванадесетопръстника, се нарича Ампула Ватер. Там е разположен един мускул - Сфинктер на Одди. Той действа като еднопътен вентил - пропуска само в едната посока, но не позволява връщане обратно в канала.
Цановодородът в дванайсетопръстника може да предизвика възпаление. Когато се възпалят Ампулата и Сфинктера на Оди, те се подуват е блокират отвора. Сфинктерът не може да функционира. Соковете не се дренират нормално, ензимите се активират в самия панкреас и ето я кризата. Или пък се получава рефлукс на жлъчка и ензими обратно в канала.
Същото може да се случи ако жлъчен камък запуши отворчето.

Мисля, че съм имала голям късмет с моето подценяване на проблема и неподлагане на инвазивни диагностики. Какво се случва на хората с моя проблем: тъй като не могат да открият причината, им отстраняват жлъчния мехур. Обаче това не решава проблема и кризите продължават. Тогава им правят неизвестен брой ендоскопски изследвания и мерене на налягането в Сфинктера на Оди и им поставят диагноза Дисфункция на Сфинктера на Оди. Всяка скопия е промушване на сонда през ампулата и сфинктера, та хората получават кризи след процедурата, което окончателно им съсипва нещастния сфинктер. Накрая без жлъчка не могат да разграждат нормално храната (мазнините), панкреасът продължава да се уврежда, съответно протеините и въглехидратите също не се усвояват нормално, и са превърнати в инвалиди, без това да е помогнало грам за решаване на проблемите им.
За капак на всичко масово в уж панкреас-щадящите диети присъстват цианогенни храни. Лудница.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jenia
Ученик
Ученик

Юзър от: 04 Юли 2012
Живее в: varna

МнениеПуснато на: Сря Юли 04, 2012 11:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Мнооооооооооого стара тема, но аз сега я открих. Интересно би било да си обменим списък с " гадостите" , които водят до тези симптоми. Аз преди месец " похапнах " кайсии без да знам , че ефекта ще е три в едно - кашлица, обрив и сърбеж.След три инжекции орбазон всичко мина и сега - около 10 дни по - късно без много да му мисля хапнах 6-5 фастъчета.И........оле.... пак същото. Headbang Headbang Headbang
Искам да се информиран , но не по пътя на " опит - грешка " кои храни причиняват проблема. Втрещих се като разбрах , че ябълките и крушите са точно толкова опасни, колкото кайсиите и ядките.
Върнете се в началото
metalex
Доцент
Доцент

Юзър от: 01 Окт 2010
Живее в: Ямбол

МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2012 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях попадал на тази тема,но сега,след прочитането и,установих,че може би приятелката ми има подобен проблем.Винаги след ядене на продукти от купешка кайма-кюфтета или кебапчета,има същите болки.Проверих,в каймата има растителен протеин.Когато се храни у нас с кайма,смляна пред очите ми,такива проблеми-йок.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT