Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Витамин Б17 и рака
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivaylo
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Ное 2004
Живее в: Холандия

МнениеПуснато на: Нед Юли 06, 2008 11:25    Заглавие: Витамин Б17 и рака Отговорете с цитат

Чувал ли е някой за този витамин. Пишат, че лекува рак.
Напоследък доста се зачетох из купища статии за борбата с рака и попаднах на този витамин.
Накратко - едно време се е продавал из аптеките свободно, някой доктор открива, че всъщност лекува рак, веднага след това изчезва из аптеките в Америка и го обявяват за незаконен. Въпреки това може да се закупи в Мексико например.
Съдържа се най-много в кайсиевите ядки. Препоръчва се около 20 кайсиеви ядки на ден на болните от рак.
Не за това обаче пускам темата. Навсякъде пишат, че за да подейства този витамин, трябва да не се приемат червено месо и всякакви животински продукти. Зачудих се защо ли е така. Разчетох се, обаче никакво потвърждение не на намерих.
Раковите клетки са обвити в протеин и започват да се размножават когато слоя им протеин изчезне. (Значи да ядем повече протеин, за да не изчезне). После обаче незнайно защо се отричат животинските продукти. Единственото, което намерих е, че тези продукти изчерпвали ензимите, които всъщност се борели с рака. Първата ми мисъл е, че в такъв случай ВМНВХ ще стимулира продукцията на тези ензими.
Личното ми мнение е, че за борба с рака трябва сериозно ВМНВХ + витамина Б17.
Някой знае ли нещо повече?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
reana
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Май 2007

МнениеПуснато на: Нед Юли 06, 2008 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема е пряко свързана с тази за цианидите тук
Лаертил и амигдалин е едно и също. Това е цианоген, който се съдържа в кайсиевите ядки и бадемите. Отрова, която по абсолютно неразбираема за мен логика някой е нарекъл витамин.
Теоретично той трови раковите клетки, като се свързва с клетъчния кислород, отнема го и ги убива.
Само че не знам как е възможно някой да си мисли, че не трови и здравите клетки.

За животинските продукти мога да измисля следното след всичко, което четох. Трипсинът е ензим, който разгражда протеините. Мъртвите клетки, изтрепани от цианидите, са също протеин, който трипсинът разгражда, т.е той е необходим, за да ги изчисти и в случая не трябва да се товари с допълнителната задача да разгражда приети с храната протеини.
Само че ако имаш недостиг на трипсин или поемаш трипсин инхибитори (такива има в соята и много растителни протеини) или пък имаш генетичен дефект, който кара организма сам да произвежда трипсин инхибитори, ще си докараш рак на панкреаса от неизчистените мъртви клетки, които образуват фибрози и калцификации.
Пълна недомислица според мен.

ПП: Относно количеството цианогени: в горчивите ядки амигдалинът е много повече, а те препоръчват горчиви за това "лечение". Няма как в другите храни да е повече, иначе и те щяха да горчат.
Ако си чел моята тема - мен ме боли от цианиди. На първо място по причинена болка е някакъв неустановен растителен протеин, който предполагам че е тапиока или генномодифицирана соя. Небоработената тапиока горчи. На второ място и доста пред другите плодове са въпросните ядки дори и без да са горчиви.
Върнете се в началото
Ivaylo
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Ное 2004
Живее в: Холандия

МнениеПуснато на: Нед Юли 06, 2008 22:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно значи. Не си струва човек да се захваща с Б17, че да не "извадим очи".
Питах, понеже се зачудих ако се разболея от рак, какво бих предприел. Досега най-доброто лекарство, което съм открил, е ВМНВХ.
Върнете се в началото
reana
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Юли 06, 2008 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Четох я тази теория и ми стана супер странно - да мориш рак с нещо, което причинява рак. Нали цианидите са най-канцерогенната съставка на цигарения дим, защо трябва да си ги вкарваш зорлем в храносмилателната система.
Не го мисли тоя рак.
Върнете се в началото
SoAlien
Ученик
Ученик

Юзър от: 12 Ное 2005

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 00:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето друго какво открих за циан и Б17:

Тук, обаче, се зараждат проблемите.Както казва Кребс: ”няма много пари в експлоатирането на амигдалина”. И без това законодателството на САЩ не разрешава патентоването на природно вещество. Тези са и истинските причини за забраняването на летрила от Министерството по храните и лекарствата на САЩ, нещо,което известният онколог Ханс Ниепер определи като “най-нелепият и трагикомичен факт на съвременната медицина”. Разбира се, американската медицинска олигархия лансира лъжливото твърдение, че В17 е токсичен,защото съдържа циан и че една двойка е починала от добавка с В17. Същевременно подчертава, че един опит, извършен в клиниката в Майо през 1982 г от Националния онкологичен институт, не е дал положителни резултати срещу рака.

Тези твърдения са отхвърлени веднага,защото:

1 ) през 80-те са извършени изследвания от Д-р Канемацу Шункиура в Онкологичния център Мемориал Слоан Кетеринг, Ню Йорк,при които е приложен В17 на опитни плъхове. Резултатът-изчезване на тумора, предизвикан чрез инжектиране на ракови клетки.

2 ) 30 научни проучвания показват ефективността на В17 , напр. в Европа е приложен В17 на 150 болни и 50% от тях са получили значително подобрение.Това определя В.17 като едно “страшно полезно химиотерапевтично лекарство”/ B.Rossi ”Proceedings of the Ninth International Cancer Congress”, 1966. При никои от тези изследваноя не е отбелязан смъртен случай

3 ) цианът на амигдалина се нуждае от един ензим за да действа – В-глюкозидаза. Докато този ензим се намира в незначително количество в организма ни, на едно място е в достатъчно количество. Познахте ли? В злокачествения тумор! Освен това организмът ни разполага с голямо количество от др . ензим – родоназа, който превръща циана в безопасно вещество. Единствените,които той не “покровителства” са раковите клетки. Следователно цианът на амигдалина няма да убие нас, а рака.Американската медицинска олигархия за кого от двамата се е загрижила?

4 ) за народи, които се хранят с храни, богати на В17, ракът е непознат. Пример за това са Хунза в Пакистан,които се сочат за потомци на Александър Македонски. Ядат кайсиеви костилки, от които съвременните учени извличеат В17 и естествено , не се тровят .
Върнете се в началото
reana
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 06:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети по-подробно темата за циановодорода. Там има и линк към случай с дете, отровено с кайсиеви ядки. Има един, който се отровил като изял чаша ябълкови семки по неизвестна причина, просто семките от една ябълка не могат да те отровят.
Знаеш ли колко процента от хроничния панкреатит е т.нар. идиопатичен, значи с неизвестна причина? 30%. Това според мен е от цианидите, причиняващи исхемична смърт на клетките, както го прави алкохолът - една от известните причини за такъв прогресиращ в рак панкреатит. Много хора пият алкохол без да се тровят. Обаче потърси в гугъл calcific pancreatitis и ще видиш колко хора умират от рак на панкреаса до 40 годишна възраст, защото ядат цианогени. Тапиока в тропическите страни, в нея има друг цианоген - линамарин.
Бета глюкозидаза има и в самите тъкани на растенията. Няма доказателства, че тя е повече в раковите клетки или че роданазата е повече в здравите.
Вярно е, че предразположеността към калцифициращ панкреатит е наследствена и е свързана с трипсин инхибирането както го обясних по-горе. Аз съм склонна да допусна, че отровата за един е лекарство за друг, но тогава трябва да знаеш от кои си.
Как мислиш, че се опазват здравите клетки от смърт при тези процеси? Четох теорията за благотворното тровене на раковите клетки. Там твърдят, че роданазата, която била само в здравите, не допускала освобождаване на циановодород. Това не е вярно. Тя няма какво да прави с цианогенния гликозид, тя действа на циановодорода, значи отнякъде трябва да се намери първо бета глюкозидаза (която уж липсвала), за да разгради гликозида. Циановодородът се освобождава, а роданазата го превръща в тиоцианат при наличие на тиосулфат. Процесът отнема известно време и циановодородът отравя каквото свари, защото накрая количеството на тиоцианат в урината не съответства на 100% обезвреден цианид. Ти не усещаш това, аз пък го усещам - получавам възпаление и ме боли. Различно чувствителни сме към хипоксия. Тиоцианатът не се свързва с кислорода, но определено също е отрова. Води до сто проблема, не ми се изброяват пак.
И в крайна сметка ако това беше вярно болните от рак на бял дроб трябва просто едно хубаво да се напушат и готово. Де да знам, може пък просто никой да не е опитал досега.
И накаря - това с лаертила е руска версия от преди два века. Метаболизмът на циановодорода, наличието на роданаза, ефектите на тиоцианата са изяснени много по-късно, преди по-малко от век. Гените, свързани с трипсин инхибрането са открити пък съвсем скоро, не знам има ли и десетилетие. Мисля, че витаминната теория е свързана с доста незнание. И не на последно място - защо я откривам само на комерсиални сайтове, продаващи капсули с амигдалин?
Разбира се, за всяко от тези твърдения има подкрепящи и отхвърлящи изследвания, както и за твоите твърдения. Проверяват и други теории - че действието на амигдалина всъщност не е свързано с цианидите, но тях така или иначе ги има. Истината не е напълно ясна, иначе щеше да е лесно.
Върнете се в началото
reana
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Вто Юли 08, 2008 10:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Възниква ми веднага и следният въпрос:
Щом ще ми обясняват антираковото действие на лаетрила с бета глюкозидаза, роданаза и цианогени, защо не наричат витамин Б17 и не лекуват рак с другите цианогенни гликозиди, които се метаболизират абсолютно идентично?
(линамарин в тапиоката, дурин в соргото, пруназин в черешите и др.)
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Чет Мар 14, 2013 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
В книгата си "Силата на кайсиите-как лаетрила излекува моя рак", авторката Хелън Кюран("APRICOT POWER: How Laetrile Cured My Cancer" Helen M Curran) разказва своята история.Тя е имала меланома с разсейки в черния дроб и според прогнозата й е оставало да живее не повече от 2-3 месеца.Тя се подлага на т.н. "метаболитна програма" за лечение, в която главно място заема приемането на лаетрил-вещество добивано от кайсиеви ядки.Лаетрила е търговското название на амигдалина известен още като витамин В -17.Съдържа две молекули глюкоза-едната се нарича бензалдехид, а другата е хидроген цианид.Втората съставка е отровна и именно на нея се дължи антиканцерогенното действие на лаетрила.Единствено и само в раковите клетки се съдържа ензима бета-глюкозидаза, който и разцепва молекулата на двете й съставни части-бензалдехид и цианид.Така цианида се освобождава и въздейства директно на тумора.В здравите клетки има друг ензим-роданезе, който неутрализира лаетрила, като превръща свободния цианид в тиоцианад, който вече не е отровно вещество.
Тъй като в България лаетрил не може да се намери(таков може да се закупи в страни като Мексико, Австралия и др., но не и в САЩ където официално е забранена неговата продажба) то може да използвате кайсиеви ядки.Кайсиевите ядки е добре да са горчиви(горчивия вкус се дължи на съдържащия се в тях цианид) и да се приемат по следния начин:
започва се с малко количество-например 2-3 ядки на ден и постепенно се увеличава.За възрастен човек с тегло около 70-80 кг. дневната норма е около 15 ядки.Максималното количество, което може да се приеме дневно е 30 ядки, но само ако не възникнат отрицателни реакции в организма.Много важно е да не се поглъщат наведнъж, а да се приемат на 3 пъти-сутрин , обед и вечер.Добре е по същото време стомаха да е пълен, като заедно с ядките се приемат и храни съдържащи нитрилосиди-кайсии, праскови, сливи, нектарини, ябълки, круши, череши.Смята се,че в кората на тези плодове се съдържат вещества неутрализиращи гаденето и неприятните усещания наблюдаващи се при някои хора при приемането на кайсиеви ядки.
Лаетрил/амигдалин се съдържа в много други продукти-например освен в семките и ядките на гореспоменатите плодове, той се намира и в горчивите бадеми, а също и в просото.
Много важен момент е , че кайсиевите ядки трябва да се приемат сурови.Ядките могат да се приемат както цели -като се дъвчат, така и да се смелят на машинка и след това да се консумират като например се посипе салатата с тях.Турция е най-големия производител в света на кайсии и кайсиеви ядки, така че ако такива не намерите в България, трябва да потърсите в южната ни съседка.
Върнете се в началото
Maiapopova
Ученик
Ученик

Юзър от: 20 Май 2013

МнениеПуснато на: Пон Май 20, 2013 10:56    Заглавие: Витамин Б-17 Отговорете с цитат

Много моля ако някой има данни как да бъде намерен витамин Б17 в и извън българия да ми пише.искрено и силно ви благодаря
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Май 20, 2013 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро в една стаия четох, че този суплемент (витамин Б17) е забранен на територията на Северна Америка (САЩ) и Европа, там препоръчваха систематична консумация на кайсиеви ядки, като заместител. Също така на скоро ми попаднаха няколко статии в които препоръчват консумация на сода бикарбонат за третиране и превенция на ракови забоявания.
Сещам се и за тези две статии в които Милко споменава за рака:
http://lichentrenior.com/morkovite-hraniat-raka/
http://lichentrenior.com/visoko-mazninno-nisko-vaglehidratno-hranene-vm-nvh/

Успех ти желая!
Hug
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petia
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2009

МнениеПуснато на: Пон Май 20, 2013 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой може да сметне мнението ми за не по темата, но не мога да се сдържа: моля ви, хора, не се мятайте в научната фантастика! Ето ви нещо питомно, преди да погнете дивата идея за кайсиевите цианиди като лекарство за рак, а именно - напишете в гугъл vitamin D/A + cell differentiation. Поне е реално и доказано. Жокер - злокачествен тумор = недиференцирани и неконтролируеми клетки в организма.

iHerb - SQH573
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Сря Юни 26, 2013 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако под питомно имате предвид химио и лъчетерапии- не благодаря. По света успешно се лекува рак, както и всякакви заболявания. Има няколко основни протокола и методики, но в общи линии започва да се яде чиста храна, прясно изцедени зеленчукови сокове. Без захар, сол, глутен, казенин, е-та, трансмазнини, глюкозофруктозен сироп и всички рафинирани благинки на съвремения живот. Детоксикации, имуностимулатори, хранителни добавки, витамини, ензими. Но замотате ли се със съвремената медицина ви е спукана работата... Ако ги слушах, още щях да се боцкам с инслулин.
Б 17 може да се намери в Амазон. Нямам представа дали ще мине през митницата.
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Dhpc&field-keywords=B17%20AMYGDALIN

Вчера поръчах ММС, да тестваме. Ако има резултати ще пиша.
Върнете се в началото
Petia
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2009

МнениеПуснато на: Нед Юни 30, 2013 08:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз твърде ясно съм написала какво имам предвид под "питомно". Прочети отново и пробвай пак Smile Не е като да защитавам съвременната медицина Laughing именно защото не толерирам човекоопасни ...простотии. Иначе евала за битката ти с инсулина, прочетох онзи пост и ти свалям шапка за това. Успех!

iHerb - SQH573
Върнете се в началото
niko79
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Мар 2014
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2014 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не можахме да започнем лечението с В 17.Докато се организираме и закъсняхме. Лекарствата останаха непокътнати.В 17\amigdalin\ e изпратен от Лондон, Цинк 15mg и Панкреатен са купени в България.
Имам и примерна схема за лечение ползвана от друг пациент.
niko2044@abv.bg
02 8794068
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gali75
Ученик
Ученик

Юзър от: 21 Окт 2014
Живее в: varna

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2014 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако някой има нужда от вит.В 17 на ампули,аз имам една опаковка.Внос е от Мексико и я бяхме поръчали за свекърва ми,но уви не я дочака.Опаковката е оригинална,неразпечатвана,10 ампули по 10мг.За връзка 0885237271 Дано помогна на някой.
Успех на всички в борбата с рака!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT