Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Минерали, витамини и т.н.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
alchemist
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Мар 2012

МнениеПуснато на: Нед Окт 28, 2012 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се радвам да се включите с актуална информация.

Приемам дневно:

- витамин A & D на NOW (10 000 А : 400 IU D)
- витамин D допълнително 2000 IU, понякога 4000 IU
- витамин C (чиста аскорбинова киселина на прах) около 4-5 гр може би, наистина е много гадно, но е най-евтиният вариант и най-вече не му мисля какво още има вътре
- рибено масло по около 1 гр EPA, в него има също малки дози вит. А и D

Понякога и витамин Б комплекс, когато се сетя. От време на време магнезий, цинк, калций, но минералите наистина рядко.

Някой използвал ли е първия продукт в списъка на NOW и окей ли е? Всъщност на него не пише, дали витамините са от рибено масло.

Имате ли препоръки?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nqkoisi
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Мар 2012

МнениеПуснато на: Чет Яну 03, 2013 18:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих си Витамин C и Ultra omega и се чудя дали оптималният вариант за съхранение е хладилника, защото на опаковката пише на хладно и сухо място. Или просто да ги оставя в някой шкаф?
Върнете се в началото
zImage
Студент
Студент

Юзър от: 14 Фев 2006

МнениеПуснато на: Нед Фев 24, 2013 00:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Омегите са чупливи и аз за всеки случай си ги държа в хладилника. Там си държа и запасите от зехтин: като си купя 5 л тенекия от Гърция, прехвърлям малко за ежедневно ползване, а по-голямата част в хладилника. 'са верно, че омегата е в капсули и няма директен досег с кислород, ама сигурното си е сигурно, както казала монахинята (iykwim).
pdf
Студент
Студент

Юзър от: 29 Фев 2012

МнениеПуснато на: Вто Юли 02, 2013 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
от доста време чета из нета за витамините, тяхното комбиниране с други витамини и минерали и кога да се приемат.

Това са продуктите, които ще взема този месец:

Now Foods, C-1000, with Rose Hips & Bioflavonoids, 250 Tablets
Now Foods, Calcium Citrate, 250 Tablets
Now Foods, Vitamin A, 10,000 IU, 100 Softgels
Now Foods, Vitamin D-3, 5,000 IU, 240 Softgels
Now Foods, Magnesium Citrate, 200 mg, 250 Tablets
Now Foods, Ultra Omega-3, 500 EPA/250 DHA, 180 Softgels
Peak, Zinc Chelate, 90g, 25мг на таблетка

закуска - калций х 1, витамин Д х 5000IU, рибено масло х 1, витамин Ц х 1
обяд - витамин Ц х 1, рибено масло х 1
вечеря - витамин Ц х 1, рибено масло х 1, витамин А х 10000IU
преди лягане - цинк х 50мг, магнезии х 400мг

Най-много се колебая за дозата на витамин А.
На много места срещнах, че не се препоръчва доза по голяма от 10000IU, но също на много места, че може да се приема
по 25000IU.

Възникват два въпроса:

1. Правилно ли съм комбинирал витамините и минералите за оптимално усвояване?
2. Каква в крайна сметка е оптималната доза от витамин А в дългосрочен план?
silveR-
Студент
Студент

Юзър от: 08 Сеп 2012

МнениеПуснато на: Вто Юли 02, 2013 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Хапченца ли ще ядем Laughing ?

Oптималното усвояване мисля, че се достига, когато си ги набавяш витамините от храните . . .

За дозата витамин А, бях чел че не е лошо да взимаш и 25000 UI (колкото май имаше в средно голяма порция дроб) стига да е 1-2 пъти седмично. Не съм съвсем сигурен за допустимите дози, но смятам, че витамин А и витамин Д трябва да ги комбинираш и да ги пиеш на 1 път 2те. Даже бях чел, че няма токсични дози витамин А, ако имаш достатъчно витамин Д, от който впрочем винаги имаш нужда.
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Сря Юли 03, 2013 09:25    Заглавие: Отговорете с цитат

В началото всеки се зарибява да опитва всякакви добавки. И аз бях така. Все още апартамента ми прилича на аптека. Навсякъде бутилчици и кутийчици. Какво ли не съм опитвал, но така и не усещам някаква разлика в съсътоянието си. Просто си се чувствам добре. Леко ми е и имам енергия. Наистина колегата е прав, че много полезни вещества може да се набавят от храната. Но и е факт, че в храната почти не са останали полезни вещества. С този бърз растеж и бедна на минерали почва. Има доста супер храни, които са доста по-добри и полезни от суплементите. Годжи Бери, кокосово и конопено масло, бадеми, яйца, алое, акаи, водорасли и треви, какао и други. Да не забравяме и натуралната сол, като келтска, хималайска и др. в които никой суплемент не може да достигне по съдържание на минерали. Така, че няма особено голяма полза от толкова много суплементи. Единственото, кото мисля да употребвам дълго време e някакъв комплексен мулти витаминен-минерален комплекс + ZMA.
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 03, 2013 22:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз взимам D3 и А в съотношение 1 към 5 - 5000 UI (D3) / 25000 UI (A). Освен това и по две капсули ултра-омега-3 и три грама витамин C. Всичките са на NOW. Това почти всеки ден (еднократно), освен в дните когато забравя. До колкото съм успял да се ориентирам всички изброени количества клонят по-скоро към долната граница. През последната година и половина съм доста редовен и като цяло се чувствам добре, а тази зима не знам дали поради мекото време или от добавките пропуснах всички настинки.
Освен тях, от време на време (доста рядко) приемам и калций, магнезий и цинк, мисля че в едното от тях имаше и малко мед.
pdf
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Чет Юли 04, 2013 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като почвата е бедна на всякакви минерали, значи че и продукцията е бедна, а оттам, че дори и в животинските продукти
няма толкова вещества колкото се предполага. Затова за да си набавиш нужните количества витамини и минерали е добре да
ги взимаш под формата на добавка.

За хималайската сол съм чувал, че е добър вариант, но не знам какви количества трябва да изям да си набавя нужното.

В този форум мултивитамините са анатемосани, но и аз никога не съм бил техен фен.

Относно ZMA-то, не е ли по-добре да си вземеш отделно цинк и магнезий?! По-евтино ще ти излезне.
Цинкът, който съм взел е с добавен мед( На 50мг хапче - 4мг мед).

Пачо, при големи количества витамин А имало вероятност от отслабване на костите, но аз заради "сухи очи" ще взимам по
25000IU, пък току виж имало подобрение. Като за начало ще взимам един месец по 10000IU и след това като дойде и витамин Д
ще започна по 25000IU.
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми, каквото и да си говорим и най-тъпия мултивитамин е много по-добре от нищо. Сега, че не усвояват напълно или са в кофти комбинации и форма, това си е малко изпадане в крайност, която с времето отминава. Често поради причината, че някои вещества не се усвояват напълно производителите завишават в стотици, а по някога и в хилядни % количеството на витамина. Организма си поема това което му е нужно и изхвърля излипшъците. Няма как да се превитаминизираш. Никой доктор няма да ти предпише витамини. Току виж си се излекувал. Smile
В момента пия някакви измислени. Близо 1500 таблетки за има-няма 80лв. Това си обезпечава нуждите на четиричленно семейство за една година.
Всички тези приказки за суплементите в тази тема се отнасят за млади хора в добро здраве и стабилни финансови възможности. Ако трябва да се грижиш за здравето на семейстото, децата и родителите, става малко сложно. И е много по-добре да се промени културата на хранене, отколкото да се компенсират вредите със суплементи. Друг е въпроса, когато с възраста или заболявания, тялото има нужда от добавки. Но за нормален средностатистичски човек, един мултивитамин на ден си е най-малкото което може да направи, ако държи на здравето си.
За солта (натурална), си слагай колкото ти е вкусно. Аз я бях спрал напълно но от няколко месеца гледам да си соля повече. Не съм фен на солта, но здравословните ползи са големи. Може би най-добрия източник на минерали е морската вода. Но 80$ без доставката за 1 литър малко ми се свиди. Все още проучвам въпроса и търся по-евтини източници.
А, ZMA (ZMB6) на SCITEC Nutrition е само 14лв. Стига за месец. Може да е евтин боклук, но от него сутрин се събуждам свеж и отпочинал. И съм много доволен от него. В 2 капсули преди лягане (което е дозата за мъже), има 30мг. цинк, 450мг магнезй и 11мг витамин Б6.
Върнете се в началото
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

vasko3dvideo написа:
Организма си поема това което му е нужно и изхвърля излипшъците. Няма как да се превитаминизираш. Никой доктор няма да ти предпише витамини. Току виж си се излекувал. Smile

А това просто не е вярно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ее, аз визирам 1 мултивитамин на ден. Разчните марки имат доста разлики в % съдържание на витамини според приложението на продукта. Някои спортни витамини имат в хиляди пъти дневната доза. Но пак не е страшно. Ако изядеш една шепа най-много да се подрискаш. Все пак всичко си е до доза. При някои антиракови терапии ти наливат към 80-100-200 милилитра витамин Ц. При установяване на дозата вит. Ц почваш да пиеш и я увеличаваш докато се подрискаш. Но това е само, ако гониш някакви краткосрочни здравословни ползи.
Върнете се в началото
Petia
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2009

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе другарчета, я и аз да питам. Има ли смисъл да си поръчвам вит. Е и в какви обеми (IU т.е) за дневен прием? Че нещо се чудя в момента.. М/у другото вече са налични и триглицеридни fish oils на NOW, наскоро мернах нещо, че били за предпочитане (по-усвояеми ли, нещо такова). Коментари? Данке Smile

iHerb - SQH573
Върнете се в началото
pdf
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Васко, трудно ми е да знам какво и колко усвоява организмът ми за да стоя зад твърдение като твоето. Откъде си сигурен, че усвояваш всичко от един мултивитамин? Ако не усвояваш всичко за какво са ти тогава в таблетката?

Бях чел преди време някакви статии, че при два минерала или витамина, които се усвояват по един и същи начин, организмът усвоява този, който е в по-голямо съотношение спрямо другия.
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооо, далече съм от мисълта, че усвоявам всичко. 1-2 часа след като съм глътнал Special One Multi урината ми става като лимонада. Smile Явно си изпикавам доволно количество витамини. Но все пак си вярвам на тялото и си мисля, че си взима каквото му е необходимо. Ако направя по-голяма пауза от 2-3 дена не става жълта. Понякога става, понякога не. Да си усвоява каквото си иска. Smile . Нямам намерение да се превръщам в хипохондрична бабичка, която пие по 30 хапчета на ден и дава по 200-300 лева на месец за добавки. Аз сега давам доста повече, но както и на други места съм споделял, борим рака на майката на приятелката ми и доста добавки се взимат за там.
Та това си ми е просто мое мнение и не ангажирам никой с него. То си е чисто практическо. Единичните таблетки са за да борят определен проблем и да компенсират дефицит от вещества. Освен това някои са конски дози. Например: Витамин B-12/2000 мкг/33330%. Освен това компенсирането на витаминен дефицит е понякога нож с две остриета. Не се търси причината за този дефицит. Примерно намалените стойности на желязо и б12, често са причинени от паразити. Умират си за Б12 и ти смучат кръвта. Вкарвайки си Б12 ги храниш. И те си растат ли растат.
Значи, има страшно много и полезни добавки. Пробвал съм доста. Но ако за всяка болежка, профилактика или просто така си взимам таблетки, ще се зарина с тях, заплатата ще ми отива за тях и ще пия по 30-на хапчета на ден.
Примерно: за косата малко ретинол, колаген. За сърцето Q10, омеги. Малко антиоксиданти- зелен чай, вит Ц, алое. За очите малко лутеин и ликопен. За костите и ставите малко глюкозамин, хондроитин, МСМ. За храносмилателната система малко ензими и пробиотици. За патката малко цинк, трибулис. За черния дроб малко магарешки бодил. Малко поликозанол за холестерола. Е, ще кажете няма толкова луд, че да пие цялото това нещо. То само за профилактика. Ами и мултито си е само за профилактика. Има си и евтини има си и скъпи със доста добавки в тях. Колкото усвоя - усвоя. Мисълта ми е за средностатистическия човек който се грижи за здравето си, това на семейството си. Който иска да си дава парите и да пие по 30-на хапа на ден. След време ще се убедите, че файдата е малко, само харчове.
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004

МнениеПуснато на: Пет Юли 05, 2013 21:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Петя, дневната доза на витЕ мисля беше до 800-1000IU. Има ли някаква конкретна цел или просто така?
Ако взимаш рибено масло провери дали има добавен витЕ, а също ако ядеш редовно яйца си сметни витЕ-то и от тях. Може да се окаже, че си близо до дневните стойности.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 12 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT