Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Милко говори за холестерола и мазнините (видео)
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 14:11    Заглавие: Милко говори за холестерола и мазнините (видео) Отговорете с цитат

http://lichentrenior.com/category/video-lekcii-i-interviuta/

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Пет Юли 20, 2012 05:35; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 19 Май 2005
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 14:30    Заглавие: Отговорете с цитат

милко, поздравления за това представяне.

от доста време търся (и чакам) така добре смляна, ОБЯСНЕНА и презентирана информацията за холестерола!
от една седмица размахвам видеото на всеки, който ми се изрепчи на тема холестерол Smile
pomko
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Апр 2009
Живее в: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 00:07    Заглавие: Отговорете с цитат

видеото наистина е зареждащо Smile
Ицето
Ученик
Ученик

Юзър от: 10 Юни 2008

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 03:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! Exclamation
Пускайте го на всички, да им падат ченетата.

(А аз си имам нов подпис! Laughing )
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 08:57    Заглавие: Отговорете с цитат

mmx написа:
Милко,

за жалост твоето послание няма да стигне далече заради "вестоносеца". Наскоро при ГАЛА се стартира експеримент с отслабване чрез някаква пълна боза от рода на: един ден само въглехидрати, друг ден само плодове и тем подобни глупости. ОТГОРЕ НА ВСИЧКОТО ДИЕТОЛОЖКАТА БЕШЕ ВСИЧКО ДРУГО НО НЕ И СЛАБА, колко трябва да си глупав та да не разбереш, че човек който образно прилича на БАНИЦА не може да ти обеснява какво е правилно и какво не. Laughing

Преди години, в началото на моята здравословна кариера и личен път в здравето, смятах, че трябва да просветля и спася всички. Затова се дразнех на глупостите на другите "спациалисти" и глупостта на страдащите потребители. По този път си докарах само умора и яд. Затова днес, дори, се радвам, че има заблудни теории и те са масови. Хората НЕ са еднакви и затова за всеки има подходящи неща. За глупавите има глупости, за умните има умности. Умните са драстично по-малко от глупавите. Затова е подходящо да се тръбят глупости. Тръбенето на умности води до смях и е неадекватно. По-адекватен съм от всякога, във всяко естество Wink

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Анелия
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Апр 2008

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 09:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е, Милко. Преди време и аз се опитах да разпространявам правилния начин на кърмене. Но никой няма сметка от това майките да кърмят децата си. Кутиите адаптирано мляко струват много скъпо, а кърмените деца са и много здрави, фармацевтичната промишленост също страда. Заради това е много масово децата да не се кърмят. Втурнах се да "просветлявам" хората. Срещнах само насмешка и безразличие. Реших, че след като моето дете е добре, не мога да спасявам света и който е поискал, сам се е спасил. Помагала съм, където помощта ми е била желана.
Това малко офтопик, но и сега с храненето не държа дори да казвам как се храня и как тренирам. Просто ми омръзна да ме гледат като извънземно. Важното е аз да съм добре, другите да се спасяват.
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Сря Апр 22, 2009 10:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ира написа:
Думите на Милко са стигнали до този, който трябва. И един човек да е бил, си е заслужавало.

Да, така е. Който има уши, да слуша, нали така Smile

Анелия, моето бебе е на 2.5 месеца и скоро някой изрази у`удване, `е ¨още кърмя¨ Rolling Eyes Evil or Very Mad Тъжно, но и аз гледам себе си и близките си. За останалите - информация има, стига някой да я поиска.
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Апр 30, 2009 14:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиенето на малко вода е основен причинител на ниско pH.

Не помня дали в клипчето споменавам, че 80-85% от холестерола на обикновения човек се произвежда в тялото му. Демек, махането му от храната - няма особен резултат.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Май 09, 2009 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
И накрая - ако все пак се тъпчем с маргарин по цял ден - ако не се отрази така сериозно на нивата на холестерола - на кое ще се отрази ? Щото аз на всички обяснявам за лошите "транс-мазнини", които в крайна сметка повишават холестерола....Или май не повишават него, а други работи...например триглицеридите ... знам ли ...

http://www.bantransfats.com/

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Авг 01, 2009 07:55    Заглавие: Отговорете с цитат

wooly написа:
Наскоро в кръвта ми откриха висок холестерол 6.08 . Отидох при личния лекар и той каза диета. Питам го каква диета - отговора без масло, ако е месо - пилешко, без кашкавал, сирене, колбаси, въобще храни в които има повече мазнини. Аз искам да попитам Милко след като по-голямата част от холестерола се пройзвежда от тялото т.е. ограничавайки го чрез храната няма да се постигне желания резултата, как мога да намаля холестерола в кръвта ?

Въпросът е ЗАЩО да намаляваш холестерола в кръвта си.
Попитай лекаря си за това и изискай да ти отдели поне 15 минути за обяснението. Най-добре 1 час. След това ела тук и кажи на всички ни какво ти е обяснил.
Така ще ти стане по-ясна картината.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Съб Авг 01, 2009 13:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и аз тия дни се усетих, че от години не съм купувала от аптеката друго, освен рибено масло. На мен също ми обещаваха, че от бременността ще ми се развалят зъбите Very Happy
Също така никой не ми вярва, че да гледаш бебе е голям купон и въобще не се изморявам, нищо, че го нося по цял ден (нямам количка и нося навсякъде бебето в слинг и отнасям доста съчувствие за гърба и кръста си Laughing ).
kovy
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Фев 2010

МнениеПуснато на: Вто Апр 06, 2010 20:52    Заглавие: Отговорете с цитат

kvazimodo написа:
Все не намирам къде точно е обяснено защо мазнините са ''правилната енергия''. Милко го спомена в интервюто,но се въздържа от подробни обяснения. Моля,насочете към темата или материали(за предпочитане на бг) Embarassed

нямам на български, но тази статия по въпроса е отлична - ако се интересуваш, преведи си я
http://www.second-opinions.co.uk/fat-not-protein.html
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Юли 28, 2010 22:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Noodle написа:
Аз вече и на изследвания незнам дали да вярвам. Не за друго, а защото една позната работи отскоро в клинична лаборатория и каза, че понеже китовете за мерене на HDL и LDL са сравнително скъпи, ги карали да мерят общ холестерол и триглицериди, а HDL и LDL смятали по разни формули...За други по-сериозни неща просто не ми се говори. Та мисълта ми е имайте едно наум и не се шашкайте на много странни разултати, а пуснете второ изследване някъде другаде ако е необходимо.

Преди половин година при мен дойдоха двама клиента в рамките на седмица с общ холестерол 4.17 и 4.16 !!!
Това е шибано невъзможно, защото това е болестно състояние Хипохолестеролемия (хипо-холестерол-емия), а тези хора вдигат щанги при мен!
Не използвайте лаборатория Биомед, а другата не я запомних коя беше.

Цитат:
According to most authorities, only total cholesterol levels below 160 mg/dL or 4.1 mmol/l are to be classified as "hypocholesterolemia"

In the setting of critical illness, low cholesterol levels are predictive of clinical deterioration

Гадните лъжци се правят на много точни и "мерят" стотни! .17 .16
Също така, защо да не изкарат човека супер здрав със "здравословната" стойност 4.17, която е в референтните стойности от 3.6 до 6.0 .... ОТ КОЛКООО !?!??!! ss_pompous_1

Наздраве и лека нощ! Laughing Cool

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Сря Юли 28, 2010 22:16; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2011 19:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имам висок холестерол в хладилника Cool

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
mauna_bg
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Яну 2012
Живее в: London, UK

МнениеПуснато на: Пет Яну 20, 2012 14:01    Заглавие: Отговорете с цитат

"Специалистите по диатетика да си отворят прозореца или да се качат в градския транспорт , да видят клиентите си и да разберат, че нещата не са така" Laughing . А "теорията" за двата вида ненормални ме довърши. Много интересно чувство за хумор има, едно такова иронично ... смях се от сърце.....(е и слушах де Yes )
"Ние имаме държавници, които нямат държава, личности, които нямат лица, политици, които нямат политика, магазини, в които не се продава нищо, писатели, които не пишат, избори, в които няма избор, съд, който сам е осъден, кражби, които се наричат привилегии, и привилегии, които се наричат кражби, мачове, за които резултатът се знае, преди да са започнали, и престъпления, които са разкрити, преди да са извършени."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT