Форум SPIDER SPORT

Gall Bladder Attack

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Biliana
Ученик
Ученик

Юзър от: 06 Юни 2006

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 06:40    Заглавие: Gall Bladder Attack Отговорете с цитат

Не знам как точно да го преведа: атака в пикочния мехур???
Както и да е. Приятеля ми имаше този пристъп днес. Много се изплашихме,защото беше много болезнено за него (той направо плачеше от болка,а е бая едър мъж)
Отидохме на лекар и той каза "Ами да, всичко трябва да е low fat and fat free, (ние сме в Щатите) диетата ви трябва да изключва червено месо, мазно, дроб, и т.н.
Аз чета в момента по въпроса, но тъй като попадам само на USA публикации не вярвам 100% (тук всичко е fat free all the way)
Ако някой знае нещо по въпроса бих била мнго благодарна.
Ние се храним НВД от 3 години.
Някакси не ми се вярва диетата да предизвиква проблеми с бъбреците...
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 08:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Става дума за жлъчния мехур. И за това как работят жлъчката и черния дроб. Те трябва да бъдат изследвани за нивата на произвежданите от тях вещества.
Американския чичо доктор да се понапъне, защото пеенето на песнички от сорта "зеленчуци, който не яде" няма да помогне.
Опитай се да опишеш максимално точно диетета на мъжа ти през позледните години. Там ще се намери отговор, какво да се коригира.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Cinderella
Ученик
Ученик

Юзър от: 01 Юли 2007

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 09:36    Заглавие: Отговорете с цитат

А дали е изклю4ено нали4ието на камьни в жль4ния мехур, или вьзпалението му, защото това са сред 4есто срещаните при4ини за жль4на колика?
По принцип основното предназна4ение на жль4ните киселини е да у4астват в резорбцията на мазнините в храносмилателната система. Жль4ният мехур е нещо като резервоар за излишната жль4ка, произвеждана в 4ерния дроб. Когато приемаме пове4е мазнини с храната, жль4ния мехур рефлекторно се свива и изтласква жль4ката кьм дуоденума, за да спомогне за усвояването на мазнините. При това положение, ако в него има камьни, или стените му са вьзпалени, тези контракции са много болезнени и това е при4ина при жль4на колика да не се препорь4ва консумацията на мазни храни. Това оба4е не е ле4ение , а просто облек4ава до известна степен сьстоянието.

Последната промяна е направена от Cinderella на Пон Юни 22, 2009 12:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Icoico
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Юли 2008

МнениеПуснато на: Пон Юни 22, 2009 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Biliana,първо се изследвайте и ако мъжа ти има камъни,които са твърде големи за да се изкарат е по-добре да ги стопите по някакъв начин.В САЩ има суплементи с холин,таурин,глицин и други някакви.Имаше и една киселина в препарат Actigall мисля беше.Иначе аз имах утайки/меки камъни,които излязоха след като изядох огромно количество мазнини и изпих бая течности един ден.Ако има възпалителен процес ще ви изпишат нещо противовъзпалително.Успех
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
©2003-2014 SPIDER SPORT