Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Наистина добрите продукти
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BiniBoeva
Асистент
Асистент

Юзър от: 25 Май 2010
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 21, 2013 22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

bum-bum написа:
Гледах сега едно масло, дето имаме в нас "немско" ама не пише никъде Молкерайбуте, Ландбутер или нещо подобно.

Президента мися, че не е добро заради консерванти или нещо друго беше.. вече съм забравил ама не е вариант.

Иначе най-доброто, което съм ял някога е това
http://www.balevbiomarket.com/bio-salata-snejanka-460.html

99.8% Surprised и на вкус е супер.

и тва е много добро http://www.balevbiomarket.com/krave-maslo.html

Ама нещо неефективно идва като цена като се яде всеки ден и по много. За това гледам и за някакви алтернативи. Накрая ще си направя една центрофуга и ще си го бия сам. Rock

99.8% защото това е пречистено масло, можеш да си направиш такова и вкъщи ако ти се занимава. Също е модерно да му викат Ги (ghee). Предимстово на пречистеното масло е, че почти няма млечни протеини и вода и супер трайно. Абе чиста мазнинка.

А второто масло, което си пратил е сметаново, наистине е много вкусно.

Но сериозно опитай ето това масло ако искаш:

http://www.bgbakalia.com/product_info.php?cPath=1_9_41&products_id=255

Произведено е в мандра в Родопите, не го продават по магазините или поне не стига до София. На мен ми харесва, много е приятно на вкус и излиза 2 пъти по евтино от президента. Ето малко инфо а мандрата:

http://mlechni-produkti.hranitelni-stoki.catalog.bg/company/%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80/49671

Също много ми харесват всички видове масло, които съм си купувала от руския магазин Берьозка. Има и една много хубава пушена сланинка с кожа, която с пържени яйца за закуска е екстра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drob
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Яну 2013

МнениеПуснато на: Нед Мар 24, 2013 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Joghurt написа:
.

Интересна информация предостави, мерси. Моето масло което консумирам се оказа "Mildgesäuerte Butter" но май скоро време ще зарежа немските тъй като днес попаднах на страхотно българско масло ! Случайно реших да експериментирам в супермаркета и взех да продвам масло на "Родопа Милк" - с. Смилян. Доста ми хареса на вкус и съм на почти сигурен че няма допълнителни гадости.. но пък кой знае ss_ss_pompous_2
Ето така изглежда маслото http://prikachi.com/images/50/6037050X.jpg Доста скъпичко ми легна 3.50 за 200гр. но мисля че цената е доста завишена от магазина.. В сайта им видях че имат фирмен магазин в Пловдив и утре ако имам време ще мина да видя как е там цената и ако е колкото на немското което взимам 3.50лв. - 250гр. ще бия шута на германеца Yes
Това е сайта на фирмата http://www.mlechendom.com/ имат и други продукти и на думи изглеждат коректен производител.

ПС. Днес отидох до ето този магазин http://mlekarnica-orbitm.com/index.html Намира се зад Четвъртък пазара и има много хубави неща. Въпросното масло за което казах че ще проверявам е на същата цена 3.60 за 200гр. но пък е уникално. Също така има и масло Равногор за което става въпро по горе в темата на цена от 12.60 за килограм. Определено вече ще купувам всичко млечно от там.
Днес взех едно сирене което е жълто на цвят ! Прави впечатление тъй като всички около него са бели.. Сиренето е от село Борино на фирма ЕТ "Улан" - Джемал Уланов" Продавачката ми обясни че се прави по по различен начин от нашете бяло саламурено сирене и за това е жълтеникаво. Работата е там че при нашия начин се минавало периодично и се обирал каймака а в случая с това което се прави по турски вариант каймаците се оставят и дори се добавяли още по възможност. Сиренето е добре на вкус.. на мен много ми допадна, само където е малко соленко но това се оправя.
Общо взето който е от Пловдив да знае че магазина е супер ! Има и биволско кисело мляко което се продава в стъклени буркани (пак от родопските мадри).

Ааа между другото забравих нещо да ви споделя. До преди седмица ядях само немски масла и много бях свикнал с техния вкус. Когато взех пакетирани от българските по специално на "Родопа Милк" и "Забърдо" първоначално ги намирах за странни на вкус и имаха киселив аромат. Вече седмица ям само от тях и снощи отворих един останал пакет немско да си готвя с него.. Като го опитах ми се струваше че има вкус на маргарин и аромата му хич не ме впечатляваше както преди. Минавам официално изцяло на българските ! Yes

Последната промяна е направена от Drob на Чет Мар 28, 2013 23:19; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 03, 2013 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз напоследък си взимам от това масло Равногор - от фирмения магазин в Стрелбище, даже е и по-евтино от това в сайта бгбакалия. На вкус ми е като Deutsche Markenbutter, може би мааалко по-добро. В София има два магазина:
МАГАЗИН 1: София, р-н Красно село, бул Цар Борис III 22, блок 50
МАГАЗИН 2: София, кв. Стрелбище, ул. Златни врата 4
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Пон Фев 17, 2014 21:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой знае ли от къде мога да си взема безсолно краве масло. По-големи разфасовки. 1кг. примерно. "Президента" скъпо идва. Ма то хубавото масло си е скъпичко. Навремето си купувах Deutsche Markenbutter, ама един път го позабравил на терасата и беше побеляло като восък и миришеше супер странно. Има една млекарница до нас и зимам от там. 1кг. 12лв. Никак не е лошо. Като престои и си гранясва със характерната миризма на масло. Но е осолено. Та някой ако знае за мандра или фирмен магазин с безсолно краве насло да сподели. Ся писах на еко-ферма "Елата". Те правели безсолно масло, ама нямат нкаква опция за покупки нито магазини.
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2014 19:51    Заглавие: Отговорете с цитат

То сърце юнашко не трае, та днеска пробвах гхи да си направя. Имах останало от равногорското масло към 300гр. Беше почнало да гранясва. И явно си е хубаво маслото защото 40 мин. го държах на слаб огън, ама не пусна белтъчни парчета. Само някакви много дребни, които загоряха и явно го препържих. Покафеня. Да видим. Още не се е втвърдило (Егати думата. Така ли се пише?)
С домашното масло избито от сметана пълен и неочаквано добър успех.

Използвах този модел:

1-2 минути я поразбих с миксерче за фрапета. Когато се сгъсти, затворих капачката на буркана и го разлопчих 50-на пъти. Стана за минути. Аз очаквах 20-30 мин да си играя. От 200 гр. сметана се получи 66 гр. масло (половината явно е вода) и 84 гр бутермилк ли мътеница ли. Пия го ся с кафе и е доста приятно. 50 гр къде се загубиха не знам. Smile
Ся задачата е да си намеря евтина и качествена животинска сметана... Че няма да е рентабилно...
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2014 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

bum-bum написа:
vasko3dvideo написа:
Някой знае ли от къде мога да си взема безсолно краве масло. .

Има едно Luparc, пише на него че е без сол но е по 250 грама.

За Lurpak, ще се оглеждам по магазините да го пробвам. Сигурно е скъпичко ако го има, ама заради рекламите му само ще го пробвам. Страхотни са. Smile

http://www.youtube.com/watch?v=_5PwDjRcFo4
http://www.youtube.com/watch?v=MspN-CBOTaw&list=PL430E207BA6CCD966

Но изглежда от 9-те им масла само този изглежда добре:

Останалите имат сол и растителни мазнини или са обезмаслени.
Върнете се в началото
activnosportuvasht
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Юли 2013

МнениеПуснато на: Пон Фев 24, 2014 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Потвърждавам, LUPARK-a e много добър и вкусен!
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Вто Фев 25, 2014 02:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина е много вкусно, но е доста бледичко...
beavis
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Окт 2013

МнениеПуснато на: Вто Апр 08, 2014 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам овче кисело мляко Магера 300гр ~ 1.30лв. Засега съм го намирал в магазин „Моят Магазин - Атко" в младост 2, при това зареждат малки количества и често свършва. Не знам дали го има и в другите магазини „Моят Магазин

Единственият му проблем е че, както 99% от всички кисели млека, е в PS6 кофичка.

Също така препоръчвам сирената на ЕлБи с 0.5% въглехидрати, имат фирмени магазини с доста тънки цени.
Върнете се в началото
lena
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Яну 2015

МнениеПуснато на: Сря Яну 28, 2015 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой наблюдения за млекарници Добрев? Аз лично съм взимала козе кашкавал, кисело мляко и сирене - на вкус са вкусни, въпроса е колко ли наистина са чисти? Confused
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT