Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Как да започна?

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TZ
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Фев 2010

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 21:19    Заглавие: Как да започна? Отговорете с цитат

Привет!

Още в началото се извинявам за темата тип "какво да правя", предполагам, че ви е писнало от такива... Честно казано обаче, реших, че е нужно да се консултирам...

Положението е следното - 37 години, тотално обездвижено ежедневие, 108кг. 177см.
Тъпча каквото ми падне (много малка част е реално хранене, останалата е някакво набиване по навик). Никога не съм спортувал. Последното ми псевдо спортуване (бягах по 1-2 километра след работа) е от далечната 2004.

Правилното хранене не е дилема - само в един период от живота си съм си налагал правила за това, което ям - през 2004, тогава избрах НВД, защото се подлъгах по акъла на един Христо и един Spidercho Laughing в dir.bg... Чувствах се прекрасно Smile Сега реших, че е крайно време за влизане в правия път и че без тренировка няма да стане...

Та след излеянията - по темата.
Четох доста из форума и изгледах всички филмчета. Приел съм, че тренировката трябва да е със свободни тежести. Днес опитах повечето упражнения - резултата е трагичен от където и да го погледнеш... НИЩО не ми се получава. Като казвам нищо имам предвид съвсем нищо - стойката за ренегатското не мога да "хвана".... Естествено има и положителен момент - много по-лошо няма как да стане... Smile Имам два основни проблема:

1. Как да си определя тежестта с която да започна. В смисъл, че доколкото се познавам, сигурно ще започна с по-малка тежест, отколкото реално е нужно и ще мяткам ръце без особен ефект... Иска ми се ако има как да има някакъв по-обективен метод Smile
2. Как да "хвана" правилното изпълнение на упражненията? Имам предвид преди всичко мъртвата тяга, нападите и клека.

Днес минах през два фитнеса тук (В. Търново). В единия няма инструктор - плащаш и правиш каквото си искаш. Не се мери с калипер, но все пак момчето, което вземаше парите компетентно ми заяви, че съм доста затлъстял, което си беше прозрение... Laughing Второто място се води "спортен диспансер" - основно доколкото видях се ползва за раздвижване на медицински случаи. Там имаше една кака инструктор, но не може да ми обясни как да правя мъртва тяга, като според нея е опасно и "непрепоръчително" изобщо да правя подобен род упражнения.

Та ако някой може да ме ориентира по двата въпроса - предварително благодаря.

П.П.
Доколкото четох из форума, препоръчваните методи за трениране са по някакъв начин специфични. Твърди се и че дават добри резултати, което съм приел за вярно. Предлага се обучение за треньори във "Фитнес академия". Ако всичко това е вярно, идея си нямам защо няма франчайзинг на това чудо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Revan_
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Мар 2006

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 22:26    Заглавие: Re: Как да започна? Отговорете с цитат

Здравей и от мен Smile
можеби не е много отдачно аз да пиша защото не съм професионалист но исках да споделя мнение Smile

Та като цяло щом си запознат с ВМ-НВХ значи са ти ясни принципите на храненето. Сега остава да тренираш правилно, постепенно и постоянно.
На 2-та въпроса:

TZ написа:

1. Как да си определя тежестта с която да започна. В смисъл, че доколкото се познавам, сигурно ще започна с по-малка тежест, отколкото реално е нужно и ще мяткам ръце без особен ефект... Иска ми се ако има как да има някакъв по-обективен метод Smile
2. Как да "хвана" правилното изпълнение на упражненията? Имам предвид преди всичко мъртвата тяга, нападите и клека.

Според мен единствено ти може да си определиш тежестта.
Упражненията трябва да се изпълняват правилно особенно като говорим за тяга, клек и напади.
В този ред на мисли според мен не е безполезно да се тренира с малка или никаква тежест ако самата техника не е добра.
Според мен някои трябва да ти ги покаже тея упражнения.

Това е мое мнение и е много вероятно да не съм прав Smile

А относно онази трениорка в ония фитнес. Незнам защо имам предчувствието (може и да не е така) че тази мадама ще те накара да ядеш по 1 сварен картоф + 1 морков и да тичаш 5км на патеката Laughing

По-здрави
Върнете се в началото
tbby
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Авг 2007
Живее в: София, деба...

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 22:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Започни да се интересуваш, това като начало Smile
До преди една година понятие си нямах по темата с тренирането, а сега мога да кажа, че съм натрупал доста повече знания от средностатистическия фитнес инструктор. Това го казвам, защото гледах във фитнеса, в който тренирам как изпитват двама нови треньори... беше забавно Smile

За ренегадско ти е рано според мен.
Започни с клек, тяга, скрипец, гребане, лицеви опори, лежанка...
Не тренирай ръцете директно, просто наистина само базови упражнения.
Аз и до днес днешен не наблягам хич на ръцете, а пък те си растат.

И пак казвам, четене му е майката!
Този форум е само капка в морето, има стотици други подобни източници, книги и т.н.
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 01:37    Заглавие: Re: Как да започна? Отговорете с цитат

TZ написа:
стойката за ренегатското не мога да "хвана"...

1. Как да си определя тежестта с която да започна.

П.П.
Доколкото четох из форума, препоръчваните методи за трениране са по някакъв начин специфични. Твърди се и че дават добри резултати, което съм приел за вярно. Предлага се обучение за треньори във "Фитнес академия". Ако всичко това е вярно, идея си нямам защо няма франчайзинг на това чудо...

Преди да стигнеш до ренегатско започни с планк.
Прави 3 серии по 5 чисти(!) повторения с максимална възможна тежест.
Техниката гледай от видеа и след това снимаш себе си и ние тук те коригираме.
Няма франчайз, защото в бг всички си знаят и си могат, а и това е безплатно.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
TZ
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Фев 2010

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 07:14    Заглавие: Re: Как да започна? Отговорете с цитат

Милко Георгиев написа:

Прави 3 серии по 5 чисти(!) повторения с максимална възможна тежест.

Няма франчайз, защото в бг всички си знаят и си могат, а и това е безплатно.

За "чисти" - ще го измисля някак. Вълнува ме максимално възможната тежест. Има ли някакъв стандарт? Примерно уточнявам максималната за едно повторение и я намалявам с някакъв процент или нещо такова... Забравих да питам и трябва ли да загрея по някакъв начин?

За франчайза - опазил ме господ да мисля, че има човек в бг който не е най-велик Smile
Идеята е, че ако има 10 еднакви фитнеса в един град и има нещо различно, от икономическа гледна точка е добре да се предложи Smile Тук добро, здравословно и т.н. са с малко значение (икономически погледнато). Само защото е различно, дори да беше вредно има шанс да се продаде.
Върнете се в началото
tbby
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Авг 2007
Живее в: София, деба...

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 09:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми първо заучаваш правилното изпълнение на дадено упражнение. Тук идва на помощ youtube ако няма кой да ти покаже. Милко има качени видео материали за базовите упражнения.
След това наистина се снимай и покажи.
После определяш макса си - демек колко максимално тежко можеш да вдигнеш един път и след това почваш 3х5 серии от упражнение със 70-80% от макса ти.
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 10:05    Заглавие: Re: Как да започна? Отговорете с цитат

TZ написа:
За "чисти" - ще го измисля някак. Вълнува ме максимално възможната тежест. Има ли някакъв стандарт? Примерно уточнявам максималната за едно повторение и я намалявам с някакъв процент или нещо такова... Забравих да питам и трябва ли да загрея по някакъв начин?

Послушай ме и започни да тренираш с 3х5 и в рамките на 2-3 тренировки ще си намерил пределната тежест, като всеки път я настройваш.
Доста по-неточно е да се определи макс с една серия и да се определя след това работен процент интензивност. Това, дето ти казвам също е определяне на макс и то в пъти по-точно, а в същото време директно намираш работната тежест.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
michi
Ученик
Ученик

Юзър от: 15 Мар 2010
Живее в: Germania

МнениеПуснато на: Сря Мар 17, 2010 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

tbby написа:

За ренегадско ти е рано според мен.
Започни с клек, тяга, скрипец, гребане, лицеви опори, лежанка...
.

а ако е тренировка zа жена,пак ли да се zапо4не със същите упражнения?
Върнете се в началото
mkmarinov
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Яну 2009

МнениеПуснато на: Сря Мар 17, 2010 14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Да.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT