Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Клек

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 08, 2011 08:38    Заглавие: Re: Клек Отговорете с цитат

nikolay tsankov написа:
Здравейте,
Смея да твърдя, че техниката ми при клека е почти перфектна, но не мога да се оправя с дишането - самото стабилизиране на вътрекоремното налягане. Когато съм в начална позиция поемам доза въздух в корема, прибирам го, стягам го леко и клякам. Издишвам едва когато отново съм изправен. Дотук добре, но все пак усещам, че не се справям добре, тъйкато усещам лек дискомфорт, а също съм опериран от ингвинална херния и знам кога нещо не е наред с пояса. Та искам да попитам може ли да ме посъветвате по какъв начин да усъвършенствам тази част от упражнението. И също да попитам за т.нар. анално заключване - вярно ли е? Пробвах един-два пъти и не усетих голяма разлика. А как става? Просто затварям портата все едно не искам да пусна къртицата или..?
Благодаря предварително Smile

Не прибирай корема, а го уплътнявай и дори леко/статично го издувай.
Затова някои щангисти слагат колан, за да напрягат срещу него, уж за по-лесно повишаване на налягането.
Да, аналното заключване е част от уплътняването на пояса откъм тазовото дъно.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denic
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Авг 2010

МнениеПуснато на: Пет Юли 01, 2011 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно ли е от клекове с щанга да получа болки в колената и малко над тях ? Последно съм правил такива клекове преди повече от година, но просто не се сещам какво друго би се отразило така болезнено на колената. Направило ми е впечатление, че когато започна да набирам(примерно за 50м) имам чувството, че точно в началото при първите крачки колената не ми издържат и все едно ще падна, а след това вече успявам да се вдигна. Същите болки получавам когато седя и краката са ми изправени.
Върнете се в началото
Bogo69
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 11 Май 2006
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Юли 11, 2011 08:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз точно по тази причина не мога да правя клек. Болката точно над капачката на колената е голяма и се активира точно от това движение.
Върнете се в началото
ivan
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 24 Яну 2010

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2012 09:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Oт скоро имам болки при клек (low-bar) в областта на лактите. Не точно на самите лакти, а от там тръгва болка по предмишницата. И особено снощи, когато бях запланувал 5х5@117.5, но се получи 5,5,5,3,1@117.5 Последните две серии са провал, основно заради нетърпимата (тогава вече) болка в споменатата област. Все още не съм обезпечен технически да се снимам (трябва вече наистина да взема жената, да ме снима), за да покажа тук, но за да съм максимално полезен, ще демонстрирам какво е точното положение на ръцете, за да може, който иска да ми отговори защо е тази болка.

Китките ми НЕ са както са показани на първата снимка, а са точно както се вижда от долната + палецът минава също отгоре.

Имам подозрения, че причината е (не)мобилност в раменете.

След клек имам преса или преса от лег, и снощи на лега усещането от болката в предмишницата (започваща от лактите) оставя чувство на недобър контрол на лоста по вертикала.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT