Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Пиенето на вода
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
locvs
Ученик
Ученик

Юзър от: 07 Мар 2007

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2008 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

То много не се ли определя и по теглото. Смисъл за мен е нормално да пия повече от 3 литра, понеже съм 90 кила. То като с храната - ако някои минават с по 1500, аз под 2500 съм полужив.

Вода с лимон - амброзия. Обаче напоследък, когато нямам възможност да сложа лимон си слагам витамин ц на прах - 2-3 щипки и съм перфе. Обаче и аз не се потя много по време на тренировка. По принцип рядко се потя и то траябва да е много як зор.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 04, 2009 01:04    Заглавие: Отговорете с цитат

karolina_kraleva написа:
Чешмяната вода в Шумен мирише на хлор.

Хлор, флуор и бром са отровни вещества, които освен всички отрицателни ефекти върху здравето се водят канцерогенни и контролиращи съзнанието.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Фев 04, 2009 01:07    Заглавие: Отговорете с цитат

caramele написа:
Каква минерална вода пиеш точно? Защото при мен така се получава от девинската и до сега поне за момента съм открила че хисарската си е най-добре (или така ми се струва? Rolling Eyes )

Минералната "Девин" има прекалено много флуор (F).
"Хисаря" е прекалено минерализирана.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
DimGirl
Студент
Студент

Юзър от: 17 Мар 2005
Живее в: jupiter

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото нещо, което правя сутрин като отида на работа (около 30 минути след закуска) е да изпия около литър вода. Ужасно съм жадна!

Който не харесва вкуса на водата, може да слага в шишето/каната нещо сребърно - водата става истински елексир Smile
Който има филм с WC-то може да добавя до водата си една малка бучица морска(!) сол - не би трябвало да се усеща на вкус, но солите ще задържат водата и няма да имате чувството, че сте само посредник Laughing
mkmarinov
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Яну 2009

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 15:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Среброто убива микроорганизмите във водата, но е безвредно за човека (това е основното в действието му). По-малко микроорганизми... по-чиста и вкусна вода Smile .
Върнете се в началото
DimGirl
Студент
Студент

Юзър от: 17 Мар 2005
Живее в: jupiter

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам Smile Водата има памет и като пуснеш сребро си подрежда кристалната решетка по структурата на неговите молекули Smile
Това, де факто, убива гадинките. Чувала съм, че крановете в белия дом са от чисто сребро Shocked Very Happy
Анелия
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Апр 2008

МнениеПуснато на: Сря Фев 25, 2009 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Охх, много вода пия в последно време. Първо си наложих да увелича водата, сега ми е като наркотик и не мога да спра. Не си я меря, защото пия и доста билков и черен чай, но сигурно ми е над 4 л днес. При условие, че сме зима и не се потя толкова много, дори на тренировките, не знам какво я правя Rolling Eyes
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Нед Юли 12, 2009 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

_RiKu_ написа:
Направо ви се чудя как изпивате 4-5л, че дори и 6л вода Shocked
Имаше период когато дали и 1л вода съм изпивала на ден.
Сега горе- долу изпивам 1,5-2,5л без да броя огромното количество домати, които изяждам през деня.
Не усещам особена разлика в здравословното си състояние когато пиех по 1л и сега когато пия до 2,5л.

Общата препоръка, която давам е минимум 2.5 литра вода на ден. Всичко отдолу е недостиг. Ако човек е по-едър и/или по-актовен, то минимума става 3.0 литра.
Максимумът като обща препоръка е 4 литра. Специални нужи могат да изискат още 1-2 или дори 3 литра на ден.
Някои хора чувстват неразположения при вода под 2 литра на ден. Други - не. Но и при двете групи са налице фактори, които ако се наслагват с години - водят до дегенеративни пеоцеси и заблявания.

Течностите не се броят за вода. Това значи, че една супа вкарва в тялото вещества изискващи вода за метаболизирането си. Така е и с черния чай, например, който маха поне половината от съдържащата се в него вода.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Юли 16, 2009 08:18    Заглавие: Отговорете с цитат

mariya написа:
Аз пък мислех че пиенето на прекалено много вода води до електролитен дисбаланс (не съм сигурна за превода ама трябва да е така???)
Тъй като прекалено много соли си отиват със водата която минава през нас....
Но, ако се чуствате добре сигурно не пиете прекалено много защото ако имате електролитен дисбаланс ще имате главоболие, виене на свят, гадене...

Ключът е в това колко е прекалено много.
Лично аз съм консервативен в препоръките си за горна граница на видата. Доста люде съветват 6-7 литра, което е мало више за обикновен човек.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
SoAlien
Ученик
Ученик

Юзър от: 12 Ное 2005

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво мислите за следния текст ? Има ли нещо вярно в това:

"А ако прекалим с водата
Отоците под очите сутрин и вечер, продължителната и възникваща от най-малкото течение хрема, повишената секреция на мастните жлези в кожата на главата (поради която ни се иска да си мием косата не само всеки ден, а дори два пъти дневно), главоболието при най-малките промени в температурата, достатъчно дългата менструация (до 7 дни) при не много продължителен цикъл (21-23 дни) – всичко това са признаци за наднормено количество течности в организма."

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4017&p=0
Върнете се в началото
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 19 Май 2005
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien, понякога ми се иска да се видим за ден-два и да ти обясня що е то "качествен източник на информация" и "какъвто и да е източник на информация" ... как се мери и други хватки ...
SoAlien
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 22:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Е аз затова питам вярно ли е ... До колкото се запознах с хората отговарящи за този сайт - там се превежда информация (или се ползва от други бг издания) от 1000 източника - сиреч не е малка вероятността да има и някоя актуална статия, ако мога така да се изразя... Smile
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:

"А ако прекалим с водата
Отоците под очите сутрин и вечер, продължителната и възникваща от най-малкото течение хрема, повишената секреция на мастните жлези в кожата на главата (поради която ни се иска да си мием косата не само всеки ден, а дори два пъти дневно), главоболието при най-малките промени в температурата, достатъчно дългата менструация (до 7 дни) при не много продължителен цикъл (21-23 дни) – всичко това са признаци за наднормено количество течности в организма."

Да виждаш в този текст нещо друго освен празни приказки?
Какво означава да прекалим - колко литра на ден?
Какво е наднорменото количество на вода в организма и какви са нормалните стойностти, при условие, че той се състои от ~70% вода? Може би ако станат към 99% ще изтечеш в канала ...

По-добре кажи, какво става ако прекалим с ракията?

Последната промяна е направена от pa4080 на Пет Фев 05, 2010 22:45; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 22:37    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
Е аз затова питам вярно ли е ... До колкото се запознах с хората отговарящи за този сайт - там се превежда информация (или се ползва от други бг издания) от 1000 източника - сиреч не е малка вероятността да има и някоя актуална статия, ако мога така да се изразя... Smile

Не е малка и вероятноста да няма нито една актуална статия, ако мога така да се изразя Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SoAlien
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Фев 05, 2010 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

pa4080 написа:
SoAlien написа:

"А ако прекалим с водата

Да виждаш в този текст нещо друго освен празни приказки?
Какво означава да прекалим - колко литра на ден?
Какво е наднорменото количество на вода в организма и какви са нормалните стойностти, при условие, че той се състои от ~70% вода? Може би ако станат към 99% ще изтечеш в канала ...

По-добре кажи, какво става ако прекалим с ракията?

Ами всъщност по-горе в статията говорят за 40 мл/1 кг като минимално количество. За максимално не уточняват, но уточняват някакви странни симптоми, които според мен по-скоро биха били типични за хора не прекаляващи, а не пиещи вода ..
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT