Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Магнезий - Оказа се доста основен

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iliiko
Ученик
Ученик

Юзър от: 13 Мар 2012
Живее в: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2012 18:18    Заглавие: Магнезий - Оказа се доста основен Отговорете с цитат

Здравейте Спайдъри Smile
На скоро открих, (малко случайно), че даден здравословен пробем при мен се дължи на липса на магнезий, засега няма да го коментирам...първо да видим ефекта, за момента се само позтиви тествам някви разтворими и гледам от ядките колкото мога да набавя Smile

Когато проучих нещата се оказа, че магнезия трудно се задържа в организма и доста лесно се губи...Някой от Причините за загубата на магнезий са: прекомерно потене, тежко физическо натоварване, консумация на алкохол, стресът, употреба на разлини диуретици и доста други неща.
Дневните нужди варират около 250 до 350 мг, на места са посочени и по-високи може и да е с рекламна цел.

Поради лесната му загуба и не толкова лесното му набавяне от храната, особено при недостиг, ще се радвам да се сподели опит, ако някой има разбира се и някакво допълнително инфо ако имате?!?
От съвремените средства най-много съдъжание намерих до 300 грама в таблетка, ясно е взимаш две и всичко е 6 Wink но дали е добро като препоръка Smile

Благодаря за отговорите, съветите и мненията предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daniel.panev
Асистент
Асистент

Юзър от: 12 Фев 2008
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2012 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично се суплементирам с ето този на NOW - 2х200 mg дневно. И отделно ефервесцентни таблетки магнезий+калий+натрий (по около 80-90 mg от минерал) във водата при по-продължителни бягания.
От доста време нямам оплаквания - крампи и прочие - при бягане, та сигурно количествата са достатъчни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger MSN Messenger
ChargeR
Доцент
Доцент

Юзър от: 06 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пон Май 28, 2012 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

От нова година насам и аз взимам от същия. Чупя си таблетките на половинка и пия по 3-4 х100мг на ден; Наскоро четох една малка книжка - "Magnesium - The missing link to better health". Та там имаше изредени 2 страници болежки, които може да се дължат на Magnesium Deficiency, а за препоръчителната доза няма конкретна цифра, но пък в L.Pauling Therapy пише up to 1500mg, така че 400 ми се вижда съвсем добре.
Върнете се в началото
iliiko
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Вто Май 29, 2012 12:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо едно Благодаря за инфото и литературата да вмъкна...

...не написах много подробно инфо първия пост за да не би някой да се филмира и да си фнуши разни болести от това, 4е не поема или губи магнезий.
...намерих въпросната книга на доста квалитетен Pdf, ако някой е заинтересован пращам, да пише.
...интересно в нея са описани нещата, които бях срещал по разни статии и то с примери, факти и научни обяснения. И най-якото към двете странички със симптоми има препоръка ако да се пробва с магнезий и ако симптомите из4езнат да се спре и ако пак се появят сещайте се Wink ...сигурно има и рекламен момент, но при мен определено виждам ефект.
Сега остава въпроса дали да се максимизира приема и от храната или само на добавки да се кара?!? и друго което забелязох при разтворими таблетки ефекта е почти веднага(лошото при тях е че има подсладители и са малко като газирана напитка), докато при други не е точно така явно изискват време да ги усвои организма.
...в pdf-a се препоръчва магнезий на пудра, поради лесното му разтваряне във вода и по-бързо и оптималното му усвояване от организма.(може пак да е рекламка Razz)
Върнете се в началото
iliiko
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Авг 29, 2012 10:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Мда това се стреямя, има някой дни осново ям ядки, какао и други съдържащи маг Smile химията почти съм я спрял Sad 4е да не стане зависимост Smile
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2013 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз взимам от същия. Най си е на сметка. По 2 вечер преди лягане с нещо за тестостерона. Трибулис (бабини зъби) , предимно. Намерих си някакви 2г-ви таблетки, че ме мързи да си ги варя. Мисля, че е много важна и задължителна добавка. Без достатъчно магнезий калция не може да се усвои. И така се оправят шипове. Има и течни форми на магнезий за намазване на проблемните места. На сутринта сте свеж и отпочинал, а и има интересни сънища Wink
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2013 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Pozdravi написа:
"Паматон".

Това не бих го препоръчал. Отдавна спрях да се доверявам на фармакологичната индустрия. От това и 10 таблетки да изпия едвам ще докарам към 100мг магнезий. А е добре поне 400мг. да си вкараш. За жените и децата наполовина. Другата съставка е калий, което не е лошо, но калия има съвсем друго действие.
А помошните вещества са: микрокристална целулоза, повидон, натрий-нишесте глюколат (тип А), безводен силициев диоксид, магнезиев стеарат, метакрилова киселина-метил метакрилат (кополимер 1:1), талк, титаниев диоксид (Е 171), макрогол 6000.
Препочитам хранителните добавки на доказали се с качесвото и чистотата на продуктите си фирми.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT