Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Камъни в жлъчката

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
castor
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Мар 2012

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2014 17:19    Заглавие: Камъни в жлъчката Отговорете с цитат

Здравейте.
Имал ли е някой подобно преживяване.
Вчера:
Закуска: 11.00 ч. 5 варени жълтъка,70 гр. сланина,50 гр. сирене,50 гр. картофи
Обяд: 16.00 ч. 200 гр. винен кебаб,без ориз

17.00 ч. леко гадене,неразположение в стомаха,преминало за около час,и в резултат посещение на WC в 21.00 ч.-разстройство

Вечеря: 20.30 ч. 70 гр. сланина,50 гр. картоф,100 гр. кюфте,100 гр. пържола

Днес: 2-3 ходенета по голяма нужда с общо 20-25 зелени,с големина и мекота на грахово зърно топчета.
Гугъл казва:билирубинови камъни от жлъчката.Прочиствала се един вид.

Това притеснително ли е?Ще ми се да вярвам,че многото мазнини през деня са предизвикали по-сериозна жлъчна секреция и тя е избутала камъчетата.Защо обаче ги е имало и ще ги има ли пак?Предполагам,че греша с храната-много протеин,много мазнини,хранене на по-малко от 5 часа,почти ежеседмични прегрешения с баница или торта,колкото и да ги отказвам постоянно ми се предлагат.Картофа вчера беше изключение,първият от години насам.Въглехидратите са ми от зеленчуци-зеле,чушки,домати,трушия.Не повече от 50 гр. на ден,често съм в кетоза.На НВ-ВМХ от 5 години,досега никакви проблеми,няколко пъти на ехограф,последният показа 3 мм камък в бъбрека(предполагам причината е същата като за жлъчните).
Като изключим прегрешенията по празниците следвам режима без прекъсвания и въглехидратни дни.Преди месец спрях кафето-за последната година прекалявах,стигал съм до 8 на ден,докато бях на гурбет. Предполагам,че ме е дехидратирало и натоварвало бъбреците.Вода минимум 2,5 литра на ден.Шоколад и алкохол много рядко,в малки количества.

Дайте съвети и препоръки.
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
activnosportuvasht
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Юли 2013

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2014 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

А как си се хранил преди ВМ-НВД? Нищо чудно камъните да са още от тогава и сега да се чистиш.
Хората, които ядат много въглехидрати и трансмазнини , доста често страдат от жлъчка. Тауринче е добре за жлъчката Wink
Върнете се в началото
castor
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2014 08:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Пет години да са били в жлъчката и сега да тръгнат,възможно,не видях информация колко години отнема за създаването им.Преди съм бил на картофи,ориз,хляб и банички,както си ядат повечето "нормални" хора.Винаги съм хапвал мазни месца и яйца,трансмазнини на минимум.
Ще пробвам таурин.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Липсата на значими количества мазнини в храната води до липса на жлъчегонен ефект и застой, който води до камъни в жлъчния мехур и/или в черния дроб.
При кого колко време отнема (създаване и изчистване) и какви последствия доведе е медицинско-статистически въпрос.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Пон Май 05, 2014 00:03    Заглавие: Отговорете с цитат

castor, ти си измислил нов и експресен метод на чистене на жлъчка. Обикновено подготвителния период е дълъг завършващ с изпиването на чаша лимонов сок и чаша зехтин. Правилно си се ориентирал и не трябва да се притесняваш. Цял живот човек трупа камъни в черния дроб и жлъчката ( кой повече, кой по-малко). Аз си мислех, че е някакво шарлатанство и нещо зехтина и лимоновия сок правят реакция и се образуват камъни. Ама ти щом със сланиана си ги искарал... Wink Не е истина просто. Браво.
Върнете се в началото
castor
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Май 07, 2014 16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях на ехограф-жлъчката не е възпалена,с нормални размери и без камъни.Зехтин и лимон на салатка.А сланината се налага като универсално средство за лечение и профилактика на всякакви болестни състояния Beer
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT